Симптоми панічних атак

Як позбутися від панічних атак — методи боротьби

Початок: 

Симптоми панічних атак

Симптоми панічних атакПідступність панічних атак полягає в тому, що вони завдають багато неприємних відчуттів, які, здавалося б, не можна віднести до нападів паніки. Тому люди починають бояться того, що крім панічних розладів у них ще багато захворювань. Я часто отримую коментарі на кшталт: «Микола, крім нападів паніки я відчуваю почуття наче зі мною щось не так, неначе я дивлюся на світ крізь серпанок».

У мене теж були такі симптоми, які зникли разом з ПА. На підставі свого власного досвіду і грунтуючись на відгуках безлічі читачів я зробив висновок, щодо наявності зв'язку цих симптомів з панічним розладом. Я вирішив їх перерахувати під цим пунктом, щоб ті, хто читають цю статтю не вигадували собі нових хвороб і не переживали з приводу цих симптомів. Частина з них була у мене, в той час, коли я страждав ПА.

• Відчуття нереальності того, що відбувається. Відчуття ніби сигнали із зовнішнього світу доходять із запізненням. Начебто дивишся на світ через серпанок. Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Підвищення артеріального тиску. Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Почуття ніби непритомнієш. Навколишні звуки навколо спотворюються при цьому. Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Складно утримувати погляд на одному об'єкті. Погляд вічно «зіскакує». Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Боязнь померти. Страх зійти з розуму. Відчуття, що можу втратити контроль і заподіяти шкоду собі або близьким людям. Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Прискорення серцебиття. Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Проблеми зі сном. Різкий високочастотний звук у вухах при зануренні в сон. Різке пробудження, при якому з'являється відчуття, ніби падаєш. Буквально «витрушує з сну». Страхітливі образи в голові під час засинання. Було у мене. Минуло разом з ПА.

• Страх ковтати їжу. Було чи є у кількох читачів, які залишали коментарі.

Якщо ви бачите у себе такі симптоми, не переживайте. Ви не хворий, шизофренік або якийсь ще псих. Ці ефекти спостерігаються у багатьох людей, що страждають ПА і також спостерігалися у мене. Якщо у вас є інші симптоми на фоні панічного розладу і я їх не перерахував, то все одно не бійтеся.

Панічні атаки проявляють себе по-різному. Якісь люди відчувають страх померти від серцевого нападу, інші втрачають апетит, треті бояться зайти в метро, четверті відчувають страх перед глобальними катастрофами, п'ятим важко ковтати...

ПА підсилюють ваші приховані страхи і фобії і формують нові. У чому конкретно полягатимуть ці страхи, боязнь громадського транспорту або в постійній тривозі за своє життя — залежить від людини. Якщо у вас внаслідок ПА прокинулася якась невідома фобія, не треба думати, що у вас якийсь унікальний випадок, що вимагає унікального підходу. (хоча сходити до лікаря і переконатися, що у вас немає інших хвороб, все ж, рекомендую!)

Ваші колеги, це не тільки ті, хто відчуває такий же страх, це всі ті, хто страждає ПА! Не важливо в чому саме полягає ваша фобія, важливо що вона виникає з ПА і вимагає терапевтичного підходу, застосовуваного до ПА ж.

Тобто всі поради з цієї статті підійдуть будь-якої людини, яка хворіє на ПА, якби панічні атаки в її конкретному випадку себе б не виявляли!

Методи позбавлення від панічних атак назавжди

«Лікування» панічних атак пігулками

Я думаю, вже тільки через те, що я взяв слово лікування в лапки, ви вже зрозуміли моє ставлення до використання антидепресантівЛікування панічних атак за допомогою таблеток або транквілізаторів при позбавленні від ПА. Ви запитаєте мене, чи варто, в першу чергу, приймати курс пігулок при панічних атаках? В жодному разі, я відповім! (Так само як і під час депресії, хронічній нервозності тощо.)

Я переконаний, що панічні атаки мають цілий комплекс причин виникнення. Такими причинами є, наприклад, схильність стресу, хвилювання, шкідливі звички, малорухомий спосіб життя, емоційна надчутливість, тонка душевна організація. Панічні атаки — це не наслідки душевних травм, як таких, це результат того, як ви ці травми переживаєте. Якщо простіше, то причини ПА, полягають як в психологічних аспектах особистості, так і в фізіологічному стані організму. Ймовірність виникнення ПА — функція обернена від загального стану вашого здоров'я: душевного та фізичного.

А будь-яке лікування передбачає позбавлення від причин хвороби, інакше можна говорити лише про зняття симптомів. Саме таким «тимчасовим» і ненадійним рішенням є прийом пігулок, за одночасного ігноруваня комплексу заходів, спрямованих на роботу над собою! Хіба пігулки можуть вирішити проблеми вашого здоров'я? Ні, вони нададуть тільки полегшення на деякий час. Раніше ми з'ясували, що ПА живляться вашими страхами і можуть існувати лише тоді, коли ви даєте хід цим страхам. Здатні таблетки навчити вас контролювати свій страх і не піддаватися йому? Безсумнівно вони його заглушать, але хіба це рішення?

Навіть якщо медикаментозне лікування дасть свій результат, то що буде якщо ПА повернутися? А раптом знову душевна травма, а раптом стрес? Будете знову приймати курс? А раптом він вже другий раз виявиться неефективним? Інший курс таблеток? А раптом він теж не допоможе? Ось безліч цих «а раптом» робить вас абсолютно безпорадною перед лицем нових панічних атак, бо сподіваючись на пігулки, як легке і миттєве «вирішення» проблеми ПА, ви стаєте залежні від таких рішень! Від вас вже перестає що-небудь залежати, все вирішує тільки те, дасть новий курс антидепресантів потрібний ефект чи ні, доведеться вам знову пережити емоційну травму чи ні.

Ви стаєте подібні гравцю у казино, коли його виграш і програш вирішує тільки доля. А коли ви самі нічого не вирішуєте, ви починаєте боятись нових нападів, бо віддали їх появу на волю випадку.

Звичайно таблетки — це найшвидший і найлегший спосіб, якщо ви прихильник виключно таких методів, то ви можете вже зараз закрити цю статтю, тому що мова в ній піде про перевірені способи з довгостроковим результатом! Методи, які дозволять вам не тільки позбутися від причин панічних атак, але і допоможуть не бояться їх виникнення знов! Але звичайно це не так просто як піти до лікаря і попросити його виписати вам таблеток. У разі лікування препаратами простіше і вам і лікарю, якому не доведеться з вами мучитись.

Звичайно справа не тільки в лікарях. Люди самі шукають виключно легкі, швидкі, нехай і ненадійні способи вирішення своїх проблем. Тому і лікарі виписують їм те, за чим вони прийшли.

Звичайно, до пігулок слід вдаватися тільки у випадку, коли не допомогло все інше, про що я буду говорити нижче. Або використовувати їх тільки в поєднанні з іншими природними методами позбавлення від ПА (спорт, терапія, вправи), самими ліками обмежуватися в жодному разі не можна! Та й взагалі краще обійтися без них, як це зробив я. Не забувайте: антидепресанти і транквілізатори дуже шкідливі, а перші взагалі погано вивчені. Також таблетки можуть викликати сильну залежність від якої потім важко позбутися. Це останній засіб у цій справі, на мій погляд.

Продовження: