Панічні атаки

Як позбутися панічних атак — методи боротьби

Панічні атакиЦя стаття присвячена питанню як позбутися від панічних атак. Я кілька років страждав цим розладом і позбувся від нього без всяких лікарів і ліків. Вже кілька років я не відчував напади неконтрольованої паніки і, головне, це те, що я не боюся їх появи, тому що я готовий їх зустріти і відбити.

Про те, як цього досягти піде мова в цій статті. Також я розповім, з допомогою яких методів і вправ можна швидко зупинити напад панічної атаки.

Якщо ви вже читаєте цей текст, то швидше за все ви або хтось із ваших близьких, страждає на цю недугу. І перш ніж продовжувати розповідати про методику позбавлення від панічних атак (ПА), я хочу щоб ви дещо зрозуміли. Не переживайте з приводу цієї недуги, вона піддається контролю і лікуванню, це не щось страшне та невиліковне. Те, що ви страждаєте панічними атаками, не робить вас божевільним, «схибленим», хворим і якимось «унікальним» у поганому сенсі цього слова.

Панічними атаками страждає дуже багато людей (в основному це молоді люди), і багато з них одужують. Це як головний біль: або у вас є ці напади, або їх немає. Ні більше ні менше.

Ви можете це чудово знати, я це кажу про всяк випадок, тому що саме цих слів мені не вистачало в період, коли у мене почалися перші напади.

Перші напади панічних атак

Коли стався перший напад, я злякався і не міг зрозуміти що зі мною відбувається. Я пам'ятаю цю різку появу неконтрольованого, безпредметного тваринного страху посеред ночі. Тоді здавалося, що серце вистрибне з грудей. Паніка повністю паралізувала мене. Після того, як напад минув, залишився неприємний осад тривоги. Я заспокоював себе тим, що це одиничний випадок і більше це, швидше за все, не повториться.

Другий і третій напади розвіяли цю надію. Мені було страшно не тільки через страх під час самих нападів, а через те, що я не міг зрозуміти їх природу. Я тоді взагалі не підозрював про існування такого феномену як «панічний розлад». Я не знав, що зі мною діється і був дуже стривожений. Мені здавалося, що я поступово втрачаю розум і втрачаю контроль над ним.

Ну і якби мені хтось тоді сказав, що це просто дуже поширена недуга, і від неї не втрачають глузд, мені б було легше перенести перші ПА.

Але все скінчилося добре. Я страждав нападами 4 роки. Після чого я остаточно забув про них. Я повністю позбувся від панічних атак, не вдаючись до жодних медикаментів. Про те, як я цього домігся, я розповім в цій статті.

Для початку я викладу свою думку щодо природи панічних атак. Я вважаю, що якщо ви хочете від них позбутися, то вам, в першу чергу, потрібно знати ворога, мати уявлення про всі його хитрощі і підступні прийоми. Тому я почну з загального погляду на проблему, а потім перейду до практичних порад про те, як позбавитися від ПА і як швидко зупинити напад панічної атаки.

Знати це потрібно. І не стільки для підвищення рівня ерудиції, а для того, щоб привести вас до правильного сприйняття нападів панічних атак. Я сподіваюся, що вам стане легше від усвідомлення того, що ці напади є просто наслідком нехитрої біохімії мозку, механізм якої схожий з викидом адреналіну і приведенням тіла в «бойову готовність» перед лицем небезпеки. Це набагато краще, ніж бачити в нападах паніки симптоми роботи вашої підсвідомості, наслідки дитячих травм і страхів, які осіли десь глибоко всередині.

Страх — це ілюзія

Ви маєте розуміти, що страх, який народжується у вас під час нападів, є результатом викиду певних речовин у вашому мозку. І всіФізіологія панічної атаки ваші супутні страхи, що ви зійде з розуму або впадете в непритомність або навіть помрете — просто наслідок цих механізмів, вони не відносяться до якої б то не було реальної небезпеки, запевняю вас.

Сильно сп'янілій людині може здаватися, що вона здатна демонструвати чудеса бойових мистецтв або зачарувати будь-яку жінку. Його самовпевненість є лише наслідком його сп'яніння і не відображає його дійсних особистісних якостей. Якщо, після пляшки віскі він думає, що зможе нокаутувати Майка Тайсона, то це зовсім не означає, що він дійсно може це зробити.

Якщо під час нападу вам здається, що ви втратите контроль, з’їдете з глузду, помрете, то це зовсім не означає, що так станеться. Страх під час нападів така ж ілюзія, як самовпевненість п'яниці. З вами нічого не може статись. Від нападів панічних атак ніхто не вмирав і не втрачав глузд.

Фізіологія панічної атаки

Слідом за раптовим страхом відбувається викид адреналіну, який викликає певну реакцію з боку нервової системи, так званий відгук «біжи або бийся». Цей відгук готує ваше тіло до енергійної активності. Це призводить до збільшення частоти серцебиття (тахікардія), інтенсивного дихання (гіпервентиляція) і потовиділення (яке може спровокувати озноб).

Гіпервентиляція веде до зниження рівня CO2 (оксид вуглецю) в легенях, а потім і в крові.Це приводить до перепадів у рівні кислотності в крові (pH), яка може викликати такі симптоми як запаморочення, оніміння або поколювання у кінцівках.

Простіше кажучи, панічна атака - це не що інше, як прояв страху без його джерела, як якщо б ми переборщили з налаштуванням чутливості пожежної сигналізації в приміщенні і вона вмикалася б сама в будь-який випадковий момент часу. Схоже і відбувається з нами, організм починає бити на сполох без видимого приводу.

У деяких людей, звичайно, панічна атака ініціюється якими-небудь подіями зовнішнього світа, наприклад, вона починається в метро або в літаку. Але все одно принцип особливо не відрізняється: організм занадто сильно і чутливо реагує на якісь речі і «включає» режим паніки.

Так влаштований наш організм. Відгук «біжи або бийся», який лежить в основі панічних атак, був закладений в нас еволюцією, щоб ми могли виживати в разі небезпеки. Очевидно, що при панічних атаках має місце збій у цьому механізмі, і він запускається, тоді коли не треба, от і все.

Психологія панічної атаки

Психологія панічної атакиНаступним кроком на шляху до того, щоб «знати свого ворога в обличчя» буде розуміння «психології» панічної атаки, того внаслідок яких психологічних причин вона виникає. Панічна атака - це свого роду — «паразит». Це твердження не варто розуміти буквально. ПА не живий організм, тому слово «паразит» взято в лапки. Це просто порівняння для полегшення розуміння. Як і всякий паразит, панічна атака існує за рахунок ваших енергетичних ресурсів, емоцій, страхів і годується ними. Це як система з зворотнім зв'язком.

Тобто ці напади характеризуються не тільки раптовою панікою не зрозуміло з якого приводу, але і тим, що під час цих нападів розквітають інші страхи і тривоги, які в подальшому тільки підсилюють напад. Наприклад, вам починає здаватися, що ви зійде з розуму, втратите контроль або помрете, ви починаєте крутити цей клубок тривог в голові, і в ній народжуються нові страхи: ви думаєте, що у вас серйозна хвороба, ви ніколи не вилікуєтеся, це з вами залишиться назавжди тощо. Від цього стає ще гірше, всі симптоми панічного атаки стають тільки сильнішими. Після того, як всі нарешті минуло ви не відчуваєте полегшення, а живете в очікуванні нових нападів ПА. А страх того, що ПА повторитися провокує нові ПА!

Ви розумієте? Виходить, що сам механізм ПА у вашому організмі ініціює тільки початковий імпульс ланцюжка фізіологічних реакцій організму (викид адреналіну, прискорення серцебиття, тощо), а всю решту «роботи» ви виконуєте самі! Яким чином? Ви починаєте боятися, самі провокуєте виникнення новий страхів, накручуєте себе, переживаєте з приводу здоров'я. Таким чином, ви формуєте придатний грунт для виникнення панічних атак. Вони як паразити харчуються вашими страхами, без яких вони ослабнуть і стануть набагато легше переноситися або зовсім зникнуть.

Це ключовий момент у розумінні природи панічних атак і в позбавленні від них! Це розуміння дало мені від них позбутися. А тепер я розгляну різні методи боротьби з ПА і оціню ефективність кожного з них, як на власному прикладі, так і взагалі.

Для початку я розповім про лікування панічних атак, про те, як позбавитися від цієї проблеми назавжди. А потім я перейду до «оперативних» методів, які допоможуть швидко зупинити ПА у разі її виникнення.

Продовження: