Як створити свій сайт для заробітку: що для цього треба і як воно працює

Ця тема дуже і дуже об'ємна, тому ми коротенько пробіжимося по основним моментам заробітку з сайту, його створення, що для цього треба і як воно все працює. Більш докладної інформації з кожного моменту є купа в мережі, от для загального розуміння з нуля ми й створили цю статтю. Насолоджуйтесь.

Зміст:

 1. 1. Чи можливо заробити з власного сайту?
 2. 2. Які бувають сайти для заробітку
 3. 3. Як заробити? Звідки гроші?
 4. 4. Як створити сайт? З чого почати?
 5. 5. Як просувати свій ресурс.
 6. 6. Висновки.

Як заробляти з сайту

Чи можливо заробити з власного сайту?

Так, це реально і це не лохотрон. Але. Це не буде просто, легко і швидко. Створення сайту для заробітку аж нічим не відрізняється від створення будь-якого іншого бізнесу. Треба буде багато працювати, вчитись і креативити. Насправді створити власний сайт і заробляти з нього під силу навіть підлітку 13 чи навіть 12 років, але для цього треба віддавати багато сил і часу.

Головне - генерування трафіку, тобто потоку відвідувачів на ваш сайт. Для цього ваш ресурс має бути цікавим. Тобто він має містити контент (наповнення), який буде приваблювати відвідувачів і утримувати їхню увагу.

Які бувають сайти для заробітку

Які бувають сайти для заробітку

Це може бути:

 • власний блог;
 • інтернет-магазин;
 • просто сайт якоїсь конкретної тематики;
 • портал.

Блог

Якщо вам є про що розповісти людям, або ви щось вмієте робити краще за інших, що буде цікаво - зробіть власний блог. Якщо ви добре готуєте - зробіть кулінарний блог, де ви будете викладати власні рецепти, лайфхаки, а може розповідати про ножі і посуд і т.д. Якщо ви добре малюєте - робіть блог про малювання, збирайте власну аудиторію, яка цим зацікавиться. Можливо ви музикант, або знаєте, як відремонтувати авто, або добре граєте у якусь комп'ютерну гру, або знаєте, як завойовувати серця протилежної статі - поділіться цим з іншими. Варіантів безліч. Головне, щоб це було цікаво людям.

Інтернет-магазин

Тут все просто. Якщо вам є що продати - створіть власний інтернет-магазин. Це може бути хенд-мейд, або звичайна закупка за гуртовими цінами й продаж у роздріб дорожче, або дропшипінг, коли ви продаєте чужий товар і т.д.

Просто сайт

Зараз сайтів з будь-якої тематики неймовірна кількість. Тож як не потонути в цьому морі інформації? Зробіть власний сайт вузької спрямованості! Є безліч сайтів з рецептами? Оберіть більш вузьку тематику, наприклад тільки рецепти коктейлів, чи веганських страв, чи тільки тортів. У вузькій сфері, ви маєте більше шансів досягти успіху. Сайт можна зробити про все, що завгодно! Придумайте щось своє, те, чого ще нема. Або зробіть щось краще за інших.

Портал

Портали - це сайти, на яких міститься інформація абсолютно різної спрямованості. Ми не рекомендуємо робити портал для заробітку, якщо ви початківець і працюєте один. Так, маючи купу розділів можна писати про що завгодно, але на фоні монстрів, де працюють десятки людей, які щодня пишуть статті на кожну тему порталу, ви просто загубитесь.

Як заробити? Звідки гроші?

Як заробляються гроші на сайті

Якщо ви досягли головного - потоку відвідувачів, то заробити з сайту не важко.

Варіанти монетизації сайту:

 • контекстна реклама Google AdSense;
 • продаж посилань;
 • реклама від спонсорів;
 • партнерські програми.

Google AdSense

Найбільш популярною і найбільш прибутковою в Україні є сервіс контекстної реклами Google AdSense. Так, більшість рекламних блоків, які ви бачите на інших сайтах, це реклама від Google.

Як це працює? Ви реєструєтесь в системі Гугл Адсенс, отримуєте код і вставляєте його на власний сайт. Після цього на вашому ресурсі з'являється реклама у місцях, які автоматично обираються Адсенсом, після аналізу вашого сайту. Після цього за кожне натискання на рекламу і навіть просто за кількість її переглядів, вам на рахунок зараховується певна сума. Більше відвідувачів, більше переглядів сторінок кожним відвідувачем - більше натискань і переглядів реклами, а значить і більший заробіток.

Також, ціна за клік залежить від тематики реклами. У тій сфері, де більша конкуренція і де більше заробляють, там і ціна за клік велика. Наприклад, медицина, кредити, страхування, будівництво - ці тематики досить прибуткові.

Продаж посилань

Завдання пошукової системи Google полягає у тому, щоб показувати відвідувачам найбільш якісні сайти. Але як роботу оцінити який сайт якісний, а який не дуже? Для цього робот аналізує текст конкретної статті і контент сайту взагалі, а також чи посилаються інші сайти на цю статтю і цей ресурс (і ще багато іншого). Тобто чим більше сайтів посилаються на ваш і чим більше серед них крутих, тим вищим стає ваш сайт у видачі Гугл!

Логіка полягає в тому, що, якщо ваш сайт цікавий, то люди будуть ділитися посиланнями на нього. Всі про це знають і тому були створені біржі на яких ви можете купити посилання на свій сайт, або продати посилання з власного на інший. Якщо ваш ресурс має непогані показники відвідуваності та трасту (якості), то ви можете заробляти продаючи посилання. В Україні однією з найбільш популярних є біржа https://collaborator.pro. Як це відбувається? Ви реєструєтесь і якщо ваш сайт когось зацікавив, вам надсилають готову статтю, яка містить посилання на ресурс замовника. Ви її розміщуєте і отримуєте гроші на ваш рахунок.

Реклама від спонсорів

Це працює точно так же, як у Тік-Ток, ютуб блогерів, чи інших. Наприклад, якщо у вас кулінарний блог, то до вас можуть звернутися виробники харчових продуктів, посуду, чи побутової техніки, щоб ви рекламували їх продукцію на фото ваших рецептів. Якщо у вас, наприклад, автомобільний сайт, то можна домовитись з автомобільною компанією з приводу брендування вашого ресурсу, це коли, зазвичай вгорі сторінки розміщене величезне зображення чи анімація з рекламою. Таке можна часто побачити на ресурсах, присвячених кіно, де рекламуються нові фільми чи серіали.

Співпраця зі спонсорами може мати абсолютно різний вигляд - це можуть бути і рекламні пости і статті з оглядом товарів і реклама в відео, фото і т.д.

Партнерські програми

Припустимо, у вас блог, присвячений туризму і відпочинку. Ви можете заробляти, розміщуючи у ваших статтях спеціальні партнерські посилання, які називаються реферальними. Вони містять унікальний код, завдяки якому партнери знають, що на їх сайт потрапили саме від вас.

Як це працює? Наприклад, турагентство хоче продавати тури. Ви у своїй статті рекомендуєте скористатися саме цим турагентством, люди переходять за посиланням на його сторінку і там замовляють тур. З кожного замовлення ви отримуєте процент від турагентства за те, що привели клієнта. Але тільки, якщо він замовив тур і оплатив!

Партнерські програми дуже популярні у мікрофінансових організаціях, де платять за кожен оформлений кредит, у банках (кредити і картки), продаж авіаквитків, техніки, косметики і т.д.

Як створити сайт? З чого почати?

Як зробити власний сайт

Як і будь-який бізнес, створення сайту для заробітку потребує деяких вкладень, але у порівнянні з іншими видами це дуже невеликі суми. Для того, щоб ваш сайт працював, потрібні три речі: домен, хостинг і власне саме тіло сайту - CMS. Що це таке?

Домен або доменне ім'я

Домен нашого сайту krainau.com. Це його ім'я. Ви знаєте багато доменних імен, наприклад google.com, youtobe.com. тощо. Його треба купити і зареєструвати. Найбільш популярними і не дорогими в Україні є домени типу com.ua, in.ua, org.ua і міжнародний домен com. Подивитись ціну на рік можна тут https://www.ukraine.com.ua

Ім'я домену треба підбирати таке, щоб відбивало тематику вашого сайту, було простим у написанні і запам'ятовувалось. Реєструвати домен варто, вказуючи ваші дійсні дані. Це важливо, адже, якщо ви схочете колись продати ваш сайт, треба буде довести, що він дійсно ваш.

Хостинг

Це місце, де лежать всі файли вашого сайту, з усіма картинками, текстами, дизайном і т.д. Якщо вже дуже просто, то ви просто орендуєте у хостера кілька гігабайт місця. Навіщо? Ви не можете тримати тіло сайту на власному комп'ютері. У вас можуть вимкнути електрику, може зламатися сам комп'ютер, злетіти Windows і тоді ваш сайт зникне. Крім того, що ви втратите дохід за той час, що він не буде працювати, пошукова система Гугл, знизить його позиції у видачі, бо не робочий сайт нікому не потрібен, та і ваші відвідувачі після кількох спроб зайти, просто підуть на інші ресурси. Назавжди.

Ви платите за хостинг саме за те, що він зобов'язується забезпечувати роботу вашого сайту цілодобово і безперебійно. Гарні хостинги також допомагають з технічними проблемами, захищають від зламу і вірусів, допомагають оптимізувати роботу сайту і ще багато іншого. Ми вже багато років користуємось надійним і, мабуть, найкращим в Україні хостингом https://www.ukraine.com.ua, і тут же реєструємо наші домени. Там же можете переглянути і вартість.

Якщо за домен треба платити відразу за рік, то за хостинг можна і помісячно і за 3 місяці і за 6 і за рік.

Що таке CMS

Це вся та купа файлів, які лежать на хостингу і які разом створюють ваш сайт. CMS - система керування вмістом. Вам зараз не треба писати код, щоб додати текст, чи зображення. Ви просто додаєте текст, зображення чи будь-що у редакторі, схожому на Word, а система сама прописує весь код, необхідний для їх показу. Це виглядає мов пункт управління сайтом, в якому ви робите все - змінюєте дизайн, додаєте тексти, зображення, аудіо, відео створюєте опитування, додаєте рекламу і т.д. Все це відбувається онлайн в адміністративній панелі сайту, до якої ви заходите за логіном і паролем.

Найбільш популярні у світі CMS - WordPress і Joomla. Чому саме вони? Бо вони безкоштовні, ефективні, легкі в опануванні, мають величезну кількість безплатних додаткових модулів і плагінів, за допомогою яких можна робити майже все!

Насправді CMS дуже багато і безкоштовних, і платних, і кращих, і спеціальних для інтернет-магазинів, та й сайт можна зробити не тільки за допомогою CMS, але ми розглянемо лише необхідний мінімум знань для старту з нуля.

WordPress створено переважно для блогів, за допомогою Joomla і різноманітних додаткових компонентів до неї можна робити майже все - від інтернет-магазину до порталу і блогу.

В мережі Інтернет ви знайдете безліч інформації стосовно цих CMS: покрокове вивчення з картинками і відео, розв'язання типових проблем і помилок, додаткові модулі, плагіни, компоненти та їх опис.

Конструктори сайтів, яких зараз безліч, навряд чи дозволять вам повноцінно заробляти з такого ресурсу. У порівнянні з CMS, вони суттєво обмежені у можливостях. Звичайно, зробити сайт за їх допомоги набагато простіше і швидше, але він буде радше для власного задоволення.

Як просувати свій ресурс для заробітку та що таке СЕО

Як просувати свій ресурс для заробітку

Домен ви купили, хостинг теж, прив'язали один до одного, на хостинг закинули CMS, встановили шаблон, продумали структуру сайту, створили меню і почали додавати статті. Що далі? Ніхто на ваш сайт не заходить, ніхто про нього не знає.

Зробити сайт - це половина справи. Друга половина - СЕО оптимізація, або простими словами "розкрутка" або просування. Головне завдання цієї майже науки полягає в тому, щоб сторінки вашого ресурсу Google показував якмога вище у видачі пошуку. Якщо, наприклад, вбивши у пошук фразу "як приготувати борщ", ви бачите посилання на ваш сайт на першій сторінці - це означає, що до вас заходять люди, але краще - у першій п'ятірці лідерів, а ще краще - в трійці посилань, ну, а якщо ваш ресурс у видачі перший - вітаємо, ви чемпіон!

Як цього досягти? Для цього і потрібна СЕО оптимізація. Вона поділяється на внутрішню і зовнішню.

Внутрішня оптимізація

Завдання Гугла полягає в тому, щоб першими показувати найбільш якісні сторінки. А це означає, що ваші статті мають бути правильно написані, цікаві і корисні. Ваш текст має бути грамотним, відповідати тематиці і задовільняти відвідувачів. Роботи Гугл аналізують текст ваших сторінок, виявляють найбільш вживані слова і фрази, структуру тексту, заголовки і підзаголовки і ще багато іншого.

І пам'ятайте, що контент на ваших сторінках має бути унікальним! Не можна просто взяти і скопіювати чужий текст на свій сайт. Гугл відразу розпізнає плагіат, навіть якщо ви взяли собі просто речення.

Також роботи аналізують час, який відвідувач провів на вашій сторінці і кількість переглядів сторінок. Якщо сторінка не цікава і відвідувачі заходять і відразу йдуть геть - пошукова система навряд чи підніме видачу такої статті високо. Причиною такої поведінки може бути і технічний стан - довге завантаження сторінки на смартфонах і планшетах, не зручне меню або дизайн, який відлякує, або чинить перепони.

Отже, внутрішня оптимізація - це все те, що ви можете зробити для того, щоб покращити якість вашого контенту, дизайну і технічної сторони.

Зовнішня оптимізація

Якщо ваш ресурс цікавий, то посиланнями на нього будуть ділитися інші ресурси. Посилання на ваші тексти будуть розповсюджуватися у соціальних мережах, їх будуть додавати інші сайти, а можливо у вас класні зображення, тоді будуть ділитися саме ними. Враховуючи це, пошукові системи аналізують скільки і яких сайтів посилається на ваш! Чим більша кількість таких донорів, чим вони більш авторитетні, тим більше такого ж авторитету передається вашому ресурсу. Крім того, обов'язково має збігатися і тематика донорів і отримувачів. Якщо портал, присвячений гіпсокартону посилається на блог про парфуми, то цінність такого посилання буде нульовою, якщо навіть той портал має надзвичайно високі показники трасту.

Отже, як ми вже розповідали існують біржі, де можна купити посилання, а можна просто створювати якісний контент, яким залюбки будуть ділитися різноманітні ресурси та майданчики за власним бажанням.

Висновки

Робота - створення власного сайту

Як і під час створення будь-якого іншого бізнесу, вам знадобиться час, нові знання і багато праці. Але переваги очевидні:

 • незалежність - ви працюєте на себе;
 • перспективи - у вас немає обмежень з розміру заробітку;
 • натхнення - ви можете обрати тему, яка вас дійсно цікавить і тоді ваша робота перетвориться на хобі;
 • свобода - ви можете створювати власний сайт для заробітку у вільний час, вдома, або у будь-якому місці, де є інтернет.

Ми написали для вас обзорну статтю, яка дозволить вам зрозуміти загальну структуру заробітку за допомогою власного сайту. Але тема ця надто об'ємна і для того, щоб почати реалізовувати її на практиці, вам доведеться більш докладно вивчити всі питання, які згадуються у цій статті. Гарно, що у наш час є безліч відео та текстової інформації, яка дозволить вам розібратися у тому, що таке домен, хостинг, СЕО оптимізація, покроково вивчити і встановити будь-яку CMS, підібрати тематику сайту, зареєструватися і встановити Google AdSense.

Мільйони людей у всьому світі заробляють з власних сайтів! Хтось не багато, а хтось дуже і дуже багато. І у вас все вийде!

Успіхів вам!

Читайте також: