Як розбагатіти з нуля і здійснити свої мрії (продовження)

 

Початок статті тут

3. Як збільшувати Заощадження - різницю між доходами і витратами?

Як заощаджувати

 

Нагадаємо формулу. 

Дохід - Витрати = Заощадження

Як можна збільшити Заощадження? Збільшуючи Дохід або зменшуючи Витрати, а краще і те й інше разом. А що ж важливіше?

Важливіше, як не дивно, зменшувати Витрати!

Чому? Бо якщо ви не опануєте свої витрати, не встановите над ними контроль, то не важливо який саме у вас Дохід! Ви будете витрачати все! 

Контроль над витратами - один з перших і дуже важливих кроків на шляху до заможності. Для початку записуйте все, що ви витрачаєте. Якщо ви ніколи цього не робили, ви будете вражені. Ну, а далі - існує купа таблиць, додатків, лайфхаків і відеоблогів з хитрощами, які допомагають менше витрачати. Вчіться! Фінансовій грамотності треба вчитися!

Як ми можемо збільшити Дохід?

Започаткувати стартап? Знайти підробітку? Створити інтернет-магазин? Займатися тим, до чого лежить душа?.. Можливо. Але найкращою стратегією буде не започаткування чогось нового, а розвиток старого! Чому? Бо якщо ви не змогли вичавити максимум з того, що є, чому ви думаєте, що зможете вичавити з чогось іншого?

Якщо ви найманий робітник - підвищуйте свою кваліфікацію, вчіться, розвивайтеся, станьте кращим. Якщо ви не отримуєте гідну зарплатню - йдіть до конкурентів, у суміжні сфери, якщо треба - переїжджайте до іншого місця! Для тих, хто має мету і віру не існує перепон!

Якщо ви підприємець, чи фрілансер - вчіться, розвивайтеся, вдосконалюйтесь, працюйте з клієнтами, завойовуйте нові горизонти!

Ваш дохід має збільшуватися мінімум на 20-30% щороку! Це реально! 

Важливо! Заощадження зростають, бо ви зменшили Витрати і збільшили Доходи. І тут настає важкий психологічний момент. Виникає непереборне бажання збільшувати Витрати! Не робіть цього! Збільшуйте З! Заощадження! Пришвидшуйте зростання вашого капіталу! Намагайтеся витрачати гроші на те, що допомагає вам отримувати ще більше грошей! Вкладайте у навчання, підвищуйте свій рівень фінансової грамотності і професійної освіти, розвивайте бізнес, нарощуйте капітал. Тепер ви можете відкладати вже не 10%, а 20%, 30%, 50%, 80% свого Доходу! 

4. Капітал, фундамент, інвестиції

Як примножити свій капітал

Що робити з грошима? Гроші мають працювати! Але. 

Це Але є дуже важливим! Життя сповнене несподіванок і треба мати певний фундамент, на якому ви побудуєте будинок багатства. 

В першу чергу ви маєте сформувати грошовий фундамент у кількості, яка дозволить вам прожити в нормальному режимі, не працюючи пів року. Наступна мета - рік. Ці гроші не можна інвестувати. Тримайте їх в надійному банку, або у скляній банці, закопаній на городі, в гривнях, долларах чи євро, в золотих банківських монетах чи в чомусь іншому - обирати вам! Головні умови - ви маєте швидко скористатися ними в разі потреби і вони мають бути надійно захищені. 

Добре. Фундамент сформовано і з'явився певний капітал. Що робити?

Інвестуйте! Не треба лякатися цього слова! Це не обов'язково має бути інвестиційна компанія чи придбання акцій та цінних паперів. 

Ви можете інвестувати гроші у власний бізнес, але тоді це потрібно робити так, наче ви інвестуєте в чужий. Ви можете позичити їх комусь під відсоток з залогом, врешті-решт ви можете просто скористатися схемою придбай-продай! Знов таки, вибір за вами. Вчіться, розбирайтеся у всьому, куди ви плануєте вкладати гроші, не женіться за швидким або великим прибутком, все прораховуйте і вивчайте. 

Головна умова інвестицій - їх збереження! Заробляти можна і на нерухомості і на Форексі і на сільському господарстві, якщо ти в цьому розбираєшся. Краще заробити лічені копійки, аніж втратити. Не женіться за хайпом і надприбутками. Головне - зберегти капітал.

Підсумок

На шляху до заможності вас будуть підстерігати різноманітні страхи і психологічні перепони. Все це можна виправити, якщо працювати над собою. 

Будуть невдачі, розчарування і зупинки, але маючи мрію і мету, все це буде подолано.  

Можливо, навпаки, через три місяці ви станете набагато більш заможною людиною, ніж зараз. Таке трапляється і доволі часто, бо іноді людям просто не вистачає мотивації. Не зупиняйтеся!

Успіхів вам на шляху самовдосконалення і заможності! Мрії таки здійснюються!

Як підвищити рівень фінансової грамотності?

Для самовдосконалення у питанні фінансів варто, для початку, почитати, або послухати аудіокнижки, які стали світовими бестселлерами:

 • 1. Айн Ренд - Атлант розправив плечі
 • 2. Наполеон Хілл - Думай і багатій
 • 3. Джордж Клейсона - Найбагатша людина в Вавилоні
 • 4. Бодо Шефер - Пес на ім'я Мані або абетка грошей
 • 5. Роберт Кіосакі - Багатий тато, бідний тато
 • 6. Роберт Кіосакі - Квадрант грошового потоку
 • 7. Стівен Кові - 7 звичок надзвичайно ефективних людей
 • 8. Ренді Гейдж - Чому ви дурні, хворі та бідні
 • 9. Джон Кехо - Підсвідомості все підвладне
 • 10. Бодо Шефер - Шлях до фінансової свободи
 • 11. Брайан Трейсі - 21 Незаперечний Закон Грошей
 • 12. Джим Коллінз - Від хорошого до величного

Якщо вам був корисний наш короткий курс фінансової грамотності, ви можете нам віддячити, поділившись посиланням на цю статтю, розповісти про неї у соцмережах, на власному сайті, або у блозі.

Читайте також: