Фізичне виховання дітей дошкільного віку

Фізичне виховання дітей дошкільного вікуУ сучасному суспільстві питання про фізичне вихованні дітей дошкільного віку стоїть дуже гостро та надзвичайно турбує багатьох батьків. На сьогоднішній день стало дуже модно займатися спортом або просто загальнозміцнюючі вправами, стало дуже модно піклуватися про своє здоров'я, стежити за правильним харчуванням і т. д. Але статистика говорить про те, що наші діти схильні до багатьох хворобливих чинників і лише 4% абсолютно здорових дітей йде до школи.

 Багато хто помилково вважає, що до фізичного виховання відноситься виключно розвиток фізичних якостей дитини. Це далеко не так. Фізичного виховання дитини, в першу чергу, стосується збереження і зміцнення здоров'я малюка. Ваша дитина ще дуже мала і не може без допомоги дорослого берегти та зміцнювати своє здоров'я. Тому дорослі, а саме ви, батьки, маєте створити для своєї дитини необхідне сприятливе середовище, яке забезпечить їй повноцінний фізичний розвиток (безпека життєдіяльності, правильне харчування, режим дня, організація рухової активності тощо).

Завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку умовно можна розділити на три групи: оздоровчі, освітні та виховні.

Оздоровчі завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку:

· Охорона та зміцнення здоров'я дитини;

· Загартовування організму дитини;

· Формування правильної постави дитини;

· Профілактика плоскостопості;

· Розвиток рухових навичок дитини в достатній кількості.

Освітні завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку:

· Знайомити дитину з особливостями людського організму;

· Формувати у дитини фізичні навички (вчити ходити, бігати, лазити, стрибати тощо);

· Навчити дитину грати в рухливі ігри;

Читайте також:

· Навчити дитину самостійно контролювати навантаження для свого організму.

Виховні завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку:

· Виховувати культурно-гігієнічні навички;

· Виховувати чесність;

· Виховувати сміливість;

· Виховувати фізичні якості. До них належать: розвиток спритності, розвиток швидкості, розвиток сили, розвиток витривалості , розвиток гнучкості.

Для вирішення всіх цих задач можна виокремити засоби фізичного виховання дітей дошкільного віку та різні форми фізичного виховання, які досить доступні і їх можна реалізовувати у домашній сімейній обстановці.

Засоби фізичного виховання дітей дошкільного віку:

1. Спеціальні гігієнічні та соціальні умови. До них відносяться дуже прості й банальні речі – ванна кімната, кухня, особистий простір дитини, спортивні іграшки і т. д.Засоби фізичного виховання дітей дошкільного віку

2. Правильне харчування дитини.

3. Спілкування з природою. Сюди підійдуть рухливі ігри на свіжому повітрі, фізичні вправи на свіжому повітрі, катання на санках, на лижах, на ковзанах, велосипеді, організація прогулянок, організація родинних походів і т. д.

4. Режим дня.

5. Організація рухової активності дитини. Необхідно прагнути того, щоб дитина протягом всього дня не сиділа вдома за комп'ютером або телевізором, а якомога більше рухалась, задовольняючи тим самим свої потреби в руховій активності. Якщо цього не забезпечувати, то рухова активність буде виявлятися в чомусь ще, наприклад, в дитячих пустощах або гіперактивності.

6. Загартовування дитячого організму.

Форми фізичного виховання дітей дошкільного віку.

1. Ранкова гімнастика. Приділіть цій формі трохи часу, достатньо всього 5 хвилин на день. Не обов'язково в традиційній формі, можна пофантазувати на цю тему. Просто потанцювати з дитиною під веселу музику або пограти в рухливу гру або виконати цікавий комплекс вправ в ігровій формі. Головне – підняти з ранку настрій і добре налаштуватися на майбутню діяльність протягом дня.

2. Рухливі ігри. Їх слід проводити не тільки на вулиці, але і вдома.

3. Прогулянки на свіжому повітрі.

Методи фізичного виховання дітей дошкільного віку4. Дні здоров'я. Помилково вважати, що дні здоров'я бувають тільки в освітніх установах, їх можна влаштовувати і в домашній обстановці. Для цього практично нічого не треба. Можна звичайно заздалегідь підготуватися, підібрати рухливі конкурси та ігри, запросити гостей (друзів вашого малюка та їх батьків) – все це буде просто чудово. Але можна піти досить простим шляхом – організувати катання з гірки взимку або велосипедну прогулянку з пікніком на свіжому повітрі. Все буде залежати від вашої фантазії і можливостей. Тож вмикайте уяву!

Методи фізичного виховання дитини – це ті ж методи виховання, які були розглянуті раніше. Це бесіди, розповіді та пояснення з роз'ясненнями. Велике значення тут мають практичні методи, тобто методи організації діяльності – вправа і особистий приклад. Звичайно, всі ці методи мають стосуватися фізичного виховання, тобто якщо це бесіда, то вона має бути, наприклад, про значення ранкової гімнастики або про важливість культурно-гігієнічних процедур тощо. Ще можна використовувати нетрадиційні методи, які підвищать інтерес дитини до фізичної активності, ігор та вправ.