Рухливі ігри для дітей старшого дошкільного віку

Хитра лисиця (для дітей старшої групи)

Рухливі ігри для дошколят старшого вікуЗавдання: Розвивати у дітей витримку, спостережливість. Вправлятися зі швидкого бігу з вивертаннями, у шикуванні в коло, в лові.

Опис: Гравці стоять вздовж кола на відстані одного кроку один від одного. Поза колом відкреслюється будинок лисиці. Вихователь пропонує гравцям закрити очі, обходить коло за спинами дітей і каже «Я йду шукати в лісі хитру і руду лисицю!», доторкається до одного з гравців, який стає хитрою лисицею. Потім вихователь пропонує гравцям відкрити очі і уважно подивитися, хто з них хитра лисиця, чи не видасть вона себе чимось. Грають 3 рази запитуючи хором, спочатку тихо, а затім все голосніше «Хитра лисиця, де ти?». При цьому всі дивляться один на одного. Хитра лисиця швидко виходить на середину кола, піднімає руку вгору, каже «Я тут». Всі гравці розбігаються по майданчику, а лисиця їх ловить. Спійманого лисиця відводить додому до нори.

Правила: Лисиця починає ловити дітей тільки після того, як гравці тричі хором запитають і лисиця скаже «Я тут!»

Якщо лисиця видала себе раніше, вихователь призначає нову лисицю.

Гравець, який вибіг за кордон майданчики, вважається спійманим.

Варіанти: Обираються 2 лисиці.

Рухлива гра Мишоловка (старша група)

Завдання: Розвивати у дітей витримку, вміння узгоджувати рухи зі словами, спритність. Вправлятися з бігу, присідання, шикуванні в коло, ходьбі по колу. Сприяти розвитку мовлення.

Опис: Гравці діляться на 2 нерівні групи. Менша, утворює коло – мишоловку. Решта – миші, вони знаходяться поза колом. Гравці, які зображують мишоловку беруться за руки і починають ходити вздовж кола, примовляючи «Ох як миші остогидли, все поїли, всім набридли. Стережіться же сіреньки, доберемося до вас, ось поставим мишоловку – переловимо всіх враз». Діти зупиняються і піднімають зчеплені руки вгору, утворюючи ворота. Миші вбігають в мишоловку і вибігають з неї, за командою вихователя «Хлоп» діти, які стоять вздовж кола, опускають руки і присідають – мишоловка зачинилися. Гравці, які не встигли вибігти з кола, вважаються спійманими. Заскочені миші переходять в коло і збільшують розмір мишоловки. Коли більша частина мишей спіймана, діти міняються ролями.

Правила: Опускати зчеплені руки за командою «хлоп». Після того, як мишоловка зачинилися, не можна підлазити під руки

Варіанти: Якщо в групі багато дітей, то можна організувати дві мишоловки і діти будуть бігати у двох.

Передай – встань (для дітей старшої групи)

Завдання: Виховувати у дітей почуття товариства, розвивати спритність, увагу. Зміцнюються м'язи плечей і спини.Рухливі ігри для дітей старшого дошкільного віку

Опис: Гравці шикуються в дві колони, на відстані двох кроків одна від одної. У кожній колоні гравці стоять один від одного на відстані витягнутих рук. Перед колонами проводиться риска. На неї кладуть два м'ячі. За сигналом «сісти» всі сідають, схрестивши ноги. За сигналом «передай» перші в колонах беруть м'ячі і передають їх через голову тому, хто сидить позаду, потім вони встають і повертаються обличчям до колони. Той, хто отримав м'яч передає його назад через голову, потім встає і теж повертається обличчям до колони і т. д. Виграє колона, яка правильно передала і не випустила м'яча.

Правила: Передавати м'яч тільки через голову і сидячи. Вставати тільки після передачі м'яча тому, хто сидить позаду. Хто не зумів прийняти м'яч, біжить за ним, сідає і продовжує гру.

Варіанти: Передавати м'яч вправо або вліво, повертаючи корпус.

Рухлива гра Знайди м'яч (старша група)

Завдання: Розвивати у дітей спостережливість, спритність.

Опис: Усі гравці стають в коло впритул, обличчям до центру. Один гравець стає в центр, це ведучій. Гравці тримають руки за спиною. Одному дають в руки м'яч. Діти починають передавати м'яч один одному за спиною. Ведучий намагається вгадати, у кого м'яч. Він може попрохати кожного з гравців показати свої руки, сказавши «руки». Гравець простягає обидві руки вперед, долонями догори. Той, у кого опинився м'яч або хто випустив його, стає в центр, а ведучий на його місце.

Правила: М'яч передають в будь-якому напрямку. М'яч передають тільки сусідові. Не можна передавати м'яч після вимоги ведучого показати руки.

Варіанти: Ввести в гру два м'ячі. Збільшити число ведучих. Тому у кого опинився м'яч дати завдання: пострибати, потанцювати тощо.

Два мороза (для дітей старшої групи)

Гра для дітей старшого вікуЗавдання: Розвивати у дітей гальмування, вміння діяти за сигналом (за словом). Вправлятися з бігу з вивертаннями, в лові. Сприяти розвитку мовлення.

Опис: На протилежних сторонах майданчика позначаються лініями два будинки. Гравці розташовуються з одного боку майданчика. Вихователь виділяє двох ведучих, які стають посеред майданчика між будинками, обличчям до дітей. Це Мороз Червоний Ніс і Мороз Синій Ніс. За сигналом вихователя «Починайте», обидва Морози кажуть: «Ми два брата молоді, посохи в нас золоті. Я - Мороз Червоний Ніс. Я - Мороз Синій Ніс. Хто із вас наважиться, побігати-розважиться?» Всі гравці відповідають: «Не боїмося ми загроз і не страшний нам мороз» і перебігають до будинку на протилежному боці майданчика, а Морози намагаються їх заморозити, тобто торкнутися рукою. Заморожені зупиняються там, де їх захопив мороз і так стоять до закінчення перебіжки всіх інших. Заморожених підраховують, після чого вони приєднуються до граючих.

Правила: Гравці можуть вибігати з будинку тільки після слова «мороз». Хто вибіжить раніше і хто залишиться в будинку, вважаються замороженими. Той, кого торкнувся Мороз, негайно зупиняється. Тікати можна тільки вперед, але не назад і не за межі майданчика.

Варіанти: За однією рисою перебувають діти Синього Мороза, за іншою діти Червоного. На сигнал «сині», біжать сині, а Червоний Мороз їх ловить і навпаки. Хто більше зловить.

Рухлива гра Карусель (старша група)

Завдання: Розвивати у дітей ритмічність рухів і вміння узгоджувати їх зі словами. Вправлятися з бігу, з ходьби по колу і з шикування в коло.

Опис: Гравці утворюють коло. Вихователь дає дітям мотузку, кінці якої зв'язані. Діти, взявшись правою рукою за мотузку, повертаються ліворуч і промовляють вірша: «Ой веселі, ой веселі, закрутились каруселі. Кружляємо, кружляємо, біжим, біжим, звертаємо». Згідно тексту вірша діти йдуть вздовж кола, спочатку повільно, потім швидше, потім біжать. Під час бігу вихователь промовляє: «кру-жля-є-мо». Діти біжать двічі вздовж кола, вихователь змінює напрямок руху, кажучи: «Поворот». Гравці повертаються, швидко перехоплюючи шнур лівою рукою і біжать в інший бік. Потім вихователь продовжує разом з дітьми: «Тихо, тихо, не швидіть, карусель ви зупиніть. Раз, два, раз, два, ось і закінчилась гра!». Руху каруселі стає повільнішим. Після слів «ось і закінчилась гра» діти опускають мотузку на землю і розходяться.

Правила: Займати місця на каруселі можна тільки за командою. Робити рухи треба згідно тексту, дотримуючись ритму.

Варіанти: Кожен має зайняти своє місце. Шнур покласти на підлогу, бігаючи вздовж кола за ним.

Читайте також: