Рухливі ігри для дітей середнього дошкільного віку

Лисиця в курнику (середня група)

Рухливі ігри для дітей середнього дошкільного вікуМета: Розвивати у дітей спритність та вміння виконувати рух за сигналом, вправлятися з бігу з вивертання, у лазінні, стрибках.

Опис: На одному боці майданчика відкреслюється курник. В курнику на сідалі (на лавках) розташовуються кури, діти стоять на лавках. З іншого боку майданчика знаходиться нора лисиці. Все інше місце – двір. Один з гравців призначається лисицею, інші кури – вони ходять і бігають по двору, клюють зерна, ляскають крилами. За сигналом «Лисиця» кури тікають в курник та підіймаються на сідало, а лисиця намагається потягти курку, яка не встигла піднятися на сідало. Відводить спійману курку до себе в нору. Кури зістрибують з сідала і гра поновлюється.

Правила:

Лисиця може ловити курей, а кури можуть підійматися на сідало тільки за сигналом вихователя «Лисиця!».

Варіанти: Збільшити число лисиць. Курям вилізти на гімнастичну стінку.

Рухлива гра Зайці та вовк (середня група)

Мета: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом, вправлятися з бігу, в стрибках на обох ногах, у присіданні.

Опис: Одного з гравців призначають вовком, інші зображують зайців. З одного боку майданчика зайці позначають собі місця шишками, камінчиками, з яких викладають кола або квадрати. Спочатку гри зайці стоять на своїх місцях. Вовк знаходиться з протилежного боку майданчика – в яру. Вихователь каже: «Зайчики скачуть, скок – скок – скок, на зелений лужок. Щипають травичку, слухають, чи не йде вовк». Зайці вистрибують зі своїх місць та розбігаються по майданчику. Стрибають на 2 ногах, сідають, щипають траву та оглядаються в пошуках вовка. Вихователь вимовляє слово «Вовк» , вовк виходить з яру та біжить за зайцями, намагаючись зловити, торкнутися. Зайці тікають кожен на своє місце, де вовк їх вже не може наздогнати. Спійманих зайців вовк відводить до себе у яр. Після того, як вовк зловить 2-3 зайцев, обирається інший вовк.

Правила:

Зайці вибігають після слів – «зайці скачуть».

Повертатися на місця можна лише після слова «Вовк!».

Варіанти: Можна ловити тих зайців, яким подала лапу зайчиха - мати. На шляху поставити куби – пеньочки, зайці оббігають їх. Обрати 2 вовків. Вовку перестрибнути через перешкоду – струмок.

У ведмедя у бору (середня група)

 

 

Мета: Розвивати в дітей витримку, вміння виконувати рухи за сигналом, навички колективного руху. Вправлятися з бігу за певним напрямком, з вивертаням, розвивати мовлення.

Опис: З одного боку майданчика проводиться межа – це узлісся. За межею, на відстані 2-3 кроків окреслюється місце для ведмедя. На протилежній стороні будинок дітей. Вихователь призначає ведмедя, інші діти – у себе вдома. Вихователь каже: «Йдіть гуляти!». Діти направляються до узлісся, збираючи ягоди, гриби, імітуючи рух та хором промовляють: «У ведмедя у бору, гриби, ягоди беру. А ведмідь сидить та на нас гарчить». Ведмідь в цей час сидить на своєму місці. Коли гравці вимовляють «Гарчить!» ведмідь встає, діти біжать додому. Ведмідь намагається їх зловити – торкнутися. Спійманого ведмідь відводить до себе. Після 2-3 спійманих обирається новий ведмідь.

Правила:

Ведмідь має право вставати та ловити, а гравці – тікати додому тільки після слова «гарчить!».

Ведмідь не може ловити дітей за лінією будинку.

Варіанти: Ввести 2 ведмедів. Поставити на шляху перешкоди.

Рухлива гра Пташки та кіт (середня група)

Мета: Розвивати у дітей рішучість, вправлятися з бігу з вивертанням.Рухливі ігри для дітей середньої групи

Опис: На землі креслиться коло або кладеться шнур зі зв'язаними кінцями. Вихователь обирає ловця який стає в центрі кола. Це кішка. Решта – пташки, які знаходяться поза колом. Кішка спить, пташки влітають за зернятками в коло. Киця прокидається, бачить пташок і ловить їх. Всі пташки вилітають з кола. Той, кого торкнулася кішка, вважається спійманим і йде на середину кола. Коли зловлять 2-3 пташок – обирається нова кішка.

Правила:

Кішка ловить пташок тільки в колі.

Кішка може торкатися пташок, але не хапати їх.

Варіанти: Якщо кішка довго не може нікого зловити, додати ще одну кішку.

Через струмочок (середня група)

Мета: Розвивати у дітей спритність, вправлятися у стрибках на обох ногах, в рівновазі.

Опис: Всі гравці сидять на стільцях, у 6 кроках від них кладуться 2 шнура, відстань між якими 2 метри – це струмочок. Діти мають по камінчиках – дощечках перебратися до іншого берегу не замочивши ніг. Дощечки покладені з таким розрахунком, щоб діти могли стрибнути обома ногами з одного камінчика на інший. За словом «Пішли!» 5 дітей перебираються через струмочок. Той, хто вступив ногою в струмок, відходить вбік – «сушитися». Всі діти мають перейти через струмок.

Правила:

Переможеним вважається той, хто вступив ногою в струмочок.

Перебиратися можна тільки по сигналу.

Варіанти: Збільшити відстань між шнурами, обходити предмети, перебираючись на інший берег. Стрибати на одній нозі.

Рухлива гра Кішка та мишка (середня група)

Рухливі ігри для дітей дошкільного вікуМета: Розвивати у дітей вміння швидко діяти за сигналом, ходити, зберігаючи форму кола. Вправлятися з бігу з ловом.

Опис: Усі гравці, крім двох, стають в коло на відстані витягнутих рук та беруться за руки. В одному місці коло не замикається. Цей прохід називається воротами. Двоє граючих, знаходяться поза колом, вони зображують мишку та кішку. Мишка бігає поза колом та в колі, кішка – за нею, намагаючись зловити її. Мишка може вбігати в коло через ворота і підлазити під руки тих, хто стоїть у колі. Кішка – тільки через ворота. Діти ходять по колу і говорять: «Ходить Васька сіренький, хвіст пухнастий – біленький. Сяде, вмивається, лапкою витирається. Пісеньки співає, дім нечутно оббігає, причаїться, споглядає, на сірих мишок чекає.». Після цих слів кішка починає ловити мишку.

Правила:

Ті, хто стоїть у колі мають не пропускати кішку під зчеплені руки.

Кішка може ловити мишку за колом і в колі.

Кішка може ловити, а мишка тікати після слова «чекає».

Варіанти: Влаштувати додаткові ворота, ввести 2 мишок, збільшити кількість кішок.

Конячки (середня група)

Мета: Розвивати у дітей вміння діяти за сигналом, погоджувати рухи один з одним, вправлятися з бігу, ходьби.

Опис: Діти діляться на 2 рівні групи. Одна група зображує конюхів, інша – коней. З одного боку відкреслюється стайня. З іншого – приміщення для конюхів, між ними луки. Вихователь говорить: «Конюхи, мерщій вставайте, коней запрягайте!». Конюхи з віжками в руках, біжать до стайні та запрягають коней. Коли всі коні запряжені, вони шикуються один за одним та за вказівкою вихователя йдуть кроком або біжать. Після слів вихователя «Приїхали!» конюхи зупиняють коней. Вихователь каже: «Ідіть відпочивати!». Конюхи розпрягають коней та відпускають їх пастися на луки. Самі повертаються на свої місця відпочити. Коні спокійно ходять по майданчику, пасуться, щипають траву. За сигналом вихователя «Конюхи, запрягайте коней!» конюх ловить свого коня, який тікає від нього. Коли всі коні спіймані та запряжені, всі шикуються один за одним. Після 2-3 повторень вихователь каже: «Відведіть коней до стайні!». Конюхи відводять коней до стайні, їх розпрягають та віддають віжки вихователю.

Правила:

Гравці змінюють рух за сигналом вихователя. За сигналом «Ідіть відпочивати» - конюхи повертаються на місця.

Варіанти: Включити ходьбу по містку – дошці, покладеної горизонтально або похило, запропонувати різну мету поїздок.

Читайте також: