Чергування - 2 етап дієти Дюкана (Круїз)

Етап 2: Чергування або Круїз

Чергування - другий етап дієти ДюканаЯкщо ви не знайомі з цією дієтою, завітайте спочатку сюди - дієта Дюкана.

Чергування – основний етап втрати ваги. Іноді його називають Круїз. Даний етап триває і строго дотримується до тих пір, доки ви не досягнете поставленої мети (середній результат – 1 кг за тиждень етапу).

Чисто білкові дні тепер чергуються з білково-овочевими. Тобто в чисто білкові дні вам дозволені всі продукти, до яких ви звикли на етапі Атака. В білково-овочеві дні до чистих білках ви можете додавати сирі або приготовлені овочі. Але саме додаєте, а не замінюєте! Споживаючи овочі, не забувайте про білки. Вони продовжують складати основу раціону.

Схема чергування може бути різною, в залежності від вашого бажання. Можна дотримуватися схеми 5/5, тобто 5 чисто білкових днів змінюються 5 білково-овочевими днями, потім знову 5 чисто білкових і 5 білково-овочевих і т. д. Можна і дотримуватися схеми 1/1, т. е. за 1 суто білковим днем йде 1 білково-овочевий, потім знову 1 суто білковий і 1 білково-овочевий і т. д.

Очевидно, що схема 1/1 більш проста для застосування, а тому саме вона і рекомендується. До того ж підсумковий результат у двох схем однаковий.

Дозволені овочі на етапі Чергування

Помідори, огірки, шпинат, редис, спаржа, цибуля-порей, спаржева квасоля, гриби, капуста, селера, кріп, всі листові салати, баклажани, кабачки, перець. Морква і буряк допускаються іноді, але не кожного овочевого дня.

Заборонені овочі: картопля, кукурудза, горох, квасоля, сочевиця, боби.

ВАЖЛИВО! Не додавайте олію в салати! Заправляйте їх натуральним 0% йогуртом, бальзамічним оцтом, соусом на основі вазелінової олії. Для того, щоб урізноманітнити блюдо, можна додавати часник, трави.

Способи приготування овочів на етапі Чергування

Овочі можна споживати в сирому вигляді, а також вареними, приготованими на пару або грилі, тушкованими, запеченими в духовці. Але знову ж таки без додавання олії! Їжте овочі, доки не вгамуєте почуття голоду, але не більше.

На другому етапі щодня споживайте 2 столові ложки вівсяних висівок.

Не забувайте пити 1,5-2 літра рідини і ходити не менше 30 хв в день!

Деякі труднощі ІІ етапу дієти Дюкана

На початку етапу «Чергування» ви раптом можете помітити застій ваги, тобто протягом 1-2 тижнів вага може не Круїз - другий етап дієти Дюканазмінюватися, хоча ви суворо дотримуєтеся всіх рекомендацій. З додаванням в раціон овочів організм поповнює запаси води, різко втрачені на першому етапі. Не впадайте у відчай і не здавайтеся. Скоро ви помітите, як стрілка на ваших вагах йде вниз.

Але необхідно відзначити, що через два місяці дієти вага починає втрачатися дуже повільно і важко, тому що організм включає захисні механізми. Тепер втрата ваги буде становити 1,5 – 2 кг на місяць. У цей момент дуже легко зійти з наміченого шляху.

Якщо ви розумієте, що вам дуже важко тепер дається другий етап, і ви все важче чините опір спокусам, у вас є два шляхи.

1) Взяти себе в руки і стимулювати себе, думаючи про намічену мету. Хорошим стимулом є шопінг, коли в примірювальній ви вже можете приміряти новий гардероб, менших розмірів))

2) Припинити другий етап, і відразу перейти на третій.

Всі етапи дієти Дюкана докладно.

1 етап - Атака
2 етап - Чергування або Круїз
3 етап - Закріплення 
4 етап - Стабілізація