Вітальні листівки з Різдвом Христовим!

 

З Різдвом Христовим

З Різдвом Христовим українською мовою

 

Привітання З Різдвом Христовим

 

Листівки З Різдвом Христовим

 

Привітання З Різдвом Христовим українською мовою

Листівки З Різдвом Христовим українською мовою

 

Картинки З Різдвом Христовим

 

Вітальні картинки З Різдвом Христовим

 

Картинки З Різдвом Христовим українською мовою

 

Прикольні картинки З Різдвом Христовим

 

Прикольні листівки З Різдвом

 

Картинки З Різдвом

 

Листівки З Різдвом

 

Листівки щасливого Різдва!

 

Вітаємо з Різдвом!

 

Вітаю З Різдвом Христовим

 

Поздоровлення З Різдвом Христовим

 

Зі святом Різдва!

 

Привітання Зі святом Різдва!

 

Вітаю З Різдвом!

Вам сподобається:

Коли святкувати Різдво в Україні? 25 грудня чи 7 січня? 

Справа в тому, що розрізняється не дата Різдва, а використовуваний календар. Християни, які святкують Різдво 25 грудня використовують сучасний - Григоріанський календар. Інші ж згадують про народження Спасителя також 25 грудня, але вже за Юліанським календарем, і ця дата в ХХ і ХХI століттях припадає на 7 січня. 

В чому відмінність цих календарів? Юліанський календар - був введений в 45-му р до н.е Юлієм Цезарем, а вирахуваний був групою астрономів з Олександрії. За цим календарем, рік починається з першого січня і має 365 днів в звичайному році, а кожні чотири роки настає так званий високосний рік, до якого додається ще один день - 29 лютого. 

Але цей календар, як з'ясувалося, не дуже точний. За 128 років накопичується зайвий день, і це не враховується. Саме тому, рішенням папи Григорія XIII у 1582 році цей календар був змінений на більш точний, який і був названий григоріанським. 

Як це відбулося? У рішенні папи було оголошено, що після 4 жовтня 1582 року наступним днем  йшло 15 жовтня. Таким чином в історії, за григоріанським календарем, не було жодних подій 5-14 жовтня того року! 

На григоріанський календар спочатку перейшли католицькі країни, потім протестантські, а ось в Україні він був введений лише за часів СРСР. 

Варто зазначити, що з усіх православних автокефальних церков, старого стилю дотримуються лише Українська, Російська, Сербська, Грузинська та Єрусалимська.

Католицька церква святкує Різдво Христове 25 грудня.  

Історія свята Різдва Христового

За переказами пророків, Ісус Христос народився у Вифлеємі в 5508 році від створення світу. Події Різдва були описані в Євангеліє від Луки і Матвія.

Згідно євангелістів, Діва Марія і чоловік її Йосип пішли з Назарета до Віфлеєма для того, щоб взяти участь в перепису населення. Імператор Август наказав провести перепис Римської імперії, до складу якої входила і Палестина. Перепис проходив за родами і племенами, які мали свої прабатьківські місця і міста. Для Марії і Йосипа таким місцем був Віфлеєм.

Дійшовши до міста, подружжя втомилося і вирішило переночувати в печері, приготовленої для худоби. Щойно вони увійшли туди, у вагітної Марії почалися перейми. Саме там, в копицях сіна і соломи, на світ з'явився Ісус Христос. Після народження на поклоніння до немовляти прийшли пастухи, яким з'явився ангел зі звісткою про народження. Також в Євангеліє згадувалося про зірку, яка привела волхвів до новонародженого. Жерці подарували немовляті три символи: золото, смирну і ладан.

Почувши про народження Христа, цар Ірод, який побоювався суперника, послав гінця з наказом убити всіх немовлят чоловічої статі. Попередження про небезпеку прийшло до Йосипу у сновидінні, після чого він втік з дружиною і немовлям на єгипетські землі, де сім'я облаштувалася до самої смерті Ірода.

Різдвяний піст

Різдвяний піст - переддень Різдва Христового. Він спрямований на очищення душі християн, стриманість від їжі, молитву та покаяння у всіх своїх гріхах. 10-денний піст триває до самого Різдва. Заключний день - святвечір, коли посту дотримуються особливо суворо. Перед різдвяною службою православні церкви декорують світловими вогнями і ялиновими гілками.