Привітання з Різдвом Христовим

 

Привітання з Різдвом українською мовою

Привітання з Різдвом Христовим

Вітання з Різдвом українською

Гарні привітання з Різдвом

Красиві вітання з Різдвом Христовим

Красиві привітання на Різдво

Привітання з Різдвом у віршах

Прикольні привітання з Різдвом

Різдвяні привітання

Вам сподобаються:

Як святкують Різдво в різних країнах світу

Хоч традиції святкування Різдва Христового в різних країнах світу і дуже схожі, все-таки скрізь є свої оригінальні дрібниці. Але єдине для всіх те, що Різдво - свято, яке проводять в колі друзів і близьких.

Австрія

Австрійці люблять прикрашати ялинку не звичними нам іграшками та гірляндами, а продуктами, якими вони неймовірно пишаються, - шоколадом і марципаном. По всій країні задовго до Різдва починають працювати спеціалізовані різдвяні базари.

На початку різдвяного посту, який австрійці називають адвент, в будинках прикрашають спеціальний вінок. А на вінок встановлюють чотири свічки. У першу неділю запалюється одна з них, у другу - дві і так до передодня Різдва, в який горять всі свічки. На різдвяному столі обов'язково присутній сазан і пряна випічка.

Китай

Різдво в Піднебесній - неофіційне свято. І відзначають його тільки у великих містах. Як і будь-які інші запозичені свята, Різдво в Китаї сильно видозмінилася. Лише близько 5% населення країни є християнами, тому про витоки Різдва та історію його символів китайці знають дуже мало. У деяких західних компаніях співробітники отримують відгули. Торгівельні центри на західний манер ставлять великі ялинки, прикрашають павільйони атрибутами свята.

Китайці не сидять в цього дня вдома, вони ходять розважатися до клубів і барів, зустрічаються з друзями та близькими. Європейцям така поведінка більше нагадує святкування Дня Святого Валентина. Дарувати подарунки не обов'язково. Це традиція інших популярних свят - Весняного фестивалю і Китайського Нового року.

Аргентина

Члени сім'ї збираються за столом за кілька годин до настання Різдва. Опівночі відкривається сидр або шипучка, а після всі виходять на вулицю підривати петарди або стріляти з рушниці по повітряним шарам. Раніше на святковому столі завжди була індичка, але останнім часом все частіше вибір аргентинців припадає на смажену яловичину або телятину (вони готують національну страву асадо ). Ялинку прикрашають в суворому стилі - кулями одного-двох кольорів. До церкви ходять всі. Розважальні заклади 25 грудня закриті.

Греція

Різдво тут святкують 25 грудня. Ялинку і святковий стіл прикрашають фруктами, горіхами, інжиром, родзинками і т. д. В час святкових днів греки співають різдвяні гімни. У деяких регіонах молодь ходить колядувати, тільки в нагороду вони отримують не частування, як це прийнято за українським звичаєм, а гроші. Дарувати прийнято практичні речі - одяг, книги, гроші, предмети для дома. Головна страва - запечена індичка. Заздалегідь готується солодке печиво кураб'є з мигдальними горіхами і медове печиво - меломакарона.

Є у греків і аналог української паски - солодкий хліб хрістопсомо. Роблять його зі здобного дріжджового тіста з маслом, вина, мигдалю і набору ароматних спецій. Прикрашають хрестом, в центр якого встромляють волоський горіх в шкаралупі.

Ісландія

Різдвяні легенди цієї країни багаті й цікаві. У передчутті подарунків діти вже 12 грудня виставляють на підвіконня черевики. До того ж, отримають вони їх відразу від 13 казкових істот - напів-людей - напів-тролів Йоуласвейнів. Діти, які погано себе вели цього року, побачать в черевиках картоплину. А до найнестерпніших прийде кішка з трьома очима, бородавками і зубами, які стирчать. Також легенди свідчать, що вона забирає в ніч перед Різдвом всіх дітей, яким не дістався у подарунок новий одяг. Традиційна різдвяна страва - біла куріпка. Ці птахи не літають і зловити їх можна руками. Тож такий різдвяний обід могли собі дозволити навіть бідні люди, у яких не було рушниці. Ще один атрибут свята, який відсилає нас в глиб історії, це листовий хліб. Зерно в Ісландію завжди завозилося і було дорогим. Тому тісто під час приготування хліба розгортали дуже тонко і складали в фігури-символи Різдва. Десерт - рисовий пудинг з однією миндалиною. По радіо в ніч перед святом транслюється церковна меса, а по телебаченню припиняються всі програми.