Що таке фріланс і хто такий фрілансер

Якщо вас зацікавила робота в інтернеті, ви часто зустрічали такі слова, як фрілансер та фріланс, то вам буде корисна надана нами інформація. Ми допоможемо розібратися вам в основах цієї справи, як заробляють фрілансери. Ви зрозумієте, з чого розпочати, як у майбутньому отримувати стабільний дохід.

Фріланс: що це

Говоритимемо простими словами. Тому скажемо, що фріланс – це лише робота на самого себе. Працювати таким чином можуть навіть ті, хто не має спеціальної освіти. Вони можуть виконувати прості завдання, переписувати текст, розшифровувати аудіо, а також відео. Звичайно, заробіток збільшиться багато разів, якщо ви все-таки маєте професію, затребувану серед онлайн-працівників.

Що таке фріланс і хто такий фрілансер

Фрілансер: хто це

Якщо перекласти слово «фрілансер» дослівно з англійської, то отримаємо «вільний копійник». Це означає, що ці люди не залежать від когось. Свій заробіток вони будують самостійно. Найчастіше це спеціалісти, які займаються рекламою, ІТ, маркетингом, творчими сферами. Вони самі шукають замовлення, за які після виконання одержують гроші.

Багато кажуть, що вони фрілансять, тобто заробляють через мережу. Фрілансер не має директора, він не штатний співробітник, він не має стажу, трудової дисципліни. Він сам визначає свій робочий графік, ні від кого не залежить. Разом з тим в нього немає, наприклад, оплачуваної відпустки. Якщо він схоче відпочити, це швидше за все позначається на доходах.

У чому суть роботи ми розібралися, а тепер пропонуємо ознайомитися з тим, які методи заробітку існують.

Чим зайнятися на фрілансі

Ознайомитися з переліком найпопулярніших послуг можна тут:

  • написання текстів на замовлення. У цьому напрямі зазвичай працюють новачки;
  • створення сайтів;
  • наповнення та розкрутка інтернет-магазинів;
  • надання послуг дизайнера. В цьому випадку можна розробляти логотипи, дизайни сайтів та багато іншого;
  • створення ілюстрацій, а точніше малюнків, які потім використовують у книгах, журналах, на сайтах. Малюнок виконується на комп'ютері;
  • твір віршів на замовлення;
  • створення відео. Монтаж часто замовляють блогери;
  • виконання простих завдань, наприклад, потрібно написати коментар або поставити лайк.

Які навички потрібні для заробітку

Якщо ви вмієте писати тексти, створювати ілюстрації, знайомі з азами програмування, то вам добре платитимуть в інтернеті. Якщо це для вас щось далеке, то можна спробувати почати з нуля або опанувати нову професію. Для цього лише потрібно пройти курси в онлайн-режимі. Тоді ви розберетеся, що від вас вимагають, зрозумієте, що все не так вже й складно.

Більшість фрілансерів-початківців беруться за легкі проекти і тільки по мірі того, як у них з'являються досвід і знання, пробують себе в більш складних замовленнях. Звичайно, це вже зовсім інший заробіток. Нагадаємо, що фрілансер шукає собі роботу сам. Тому така людина повинна мати навички спілкування з людьми. Вітається знання правил ділового етикету, і взагалі добре, якщо є знання психології.

На який заробіток можна вийти

Ваша зарплата чи точніше дохід залежить лише від вашого досвіду у цій сфері. Адже досвідчений фрілансер здатний охопити більше проектів, ніж новачок. Практика показує, що вільнонайманому робітнику реально отримувати вдвічі більше, ніж працюючи в офісі. Знання іноземної мови може вивести на більш високий рівень доходів. На іноземних біржах він зможе заробляти у валюті. Фріланс – справа добровільна, тому те, скільки ви зароблятимете, залежить тільки від вас.

Читайте також: