Ігри з дітьми вдома

 Ігри з дітьми вдома

Взимку часто доводиться відкладати прогулянку через погодні умови. Звичайно, ви завжди можете знайти собі розваги з дітьми в безлічі місць вашого міста, які можна знайти за посиланням https://kidsvisitor.com/uk/kiev/, але якщо ви все ж вирішили залишитися вдома - ми з радістю поділимося з вами ідеями як розважити дитину, не виходячи з будинку. У що ж пограти з дитиною?

Будь-яка добра розвага - це не коштовні іграшки, костюми та спеціальні місця для ігор, а гра дитини разом з батькими. Покажіть дитині як грати, що таке справжні веселощі з цікавим сюжетом, і вона обов'язково буде фантазувати і придумувати щось своє, а головне навчиться грати самостійно.

1. Я - сищик

Вам знадобляться:

 • лупа
 • капелюх
 • будь-які іграшки

Сенс гри:

Сищик має відшукати предмети які ведучий ховає в будь-якій кімнаті. Ведучий відповідає на питання сищика тільки ТАК чи НІ!

Формат гри:

Ведучий ховає м'яку іграшку в спальні за шторою і оголошує детективові, що сьогодні була викрадена м'яка іграшка, останній раз її бачили в кімнаті де всі сплять! Сищик має здогадатися куди поділася іграшка, задаючи ведучому навідні запитання!

Гра в приміщенні Я - сищик

2. Світлофор

Вам знадобляться:

 • Толокар
 • Кольоровий картон (зелений, жовтий, червоний) - для світлофора
 • Білі аркуші паперу розрізані вздовж - для пішохідного переходу

Сенс гри:

Вивчаємо правила дорожнього руху для машин і пішоходів

Формат гри:

Малюк сідає на толокар, ведучий оголошує його учасником руху і просить бути уважним на дорогах і дотримуватися правил дорожнього руху. На імпровізованому перехресті ведучий показує різні кольори світлофора і малюк повинен реагувати відповідним кольором (червоний - стій; жовтий - приготуватися; зелений - рухатися). У той час коли горить червоний для автомобілів, пішоходи (будь-які іграшки, тваринки) за допомогою ведучого можуть перейти дорогу.

3. Де живе слон?

Вам знадобляться:

 • Будь-які тварини (фігурки, намальовані, м'які)
 • 3 коробки

Сенс гри:

Розсортувати тварин за природним середовищем: у джунглях, на фермі, в лісі.

Формат гри:

Ведучий називає тварину й питає: «Де живе слон?» І дитина несе його в обрану коробку. Для більшої наочності і щоб дитині було легше з вибором, на коробках можна намалювати джунглі, ферму та ліс.

Гра вдома з дітьми Де живе слон

4. Голоси

Вам знадобиться:

 • Бажання веселиться

Сенс гри:

Гра для запам'ятовування нових слів і тренування правильної вимови того чи іншого слова.

Формат гри:

Запропонуйте малюкові сказати фразу: «я люблю макарони» - голосно, тихо, співаючи, затиснувши ніс, закривши рот руками, не розтуляючи зубів, стрибаючи на місці.

5. Хлоп та топ

Вам знадобиться:

 • Заготовлені фрази для гри

Сенс гри:

Ведучий вимовляє фразу, якщо вона правильна, малюк ляскає у долоні, якщо фраза не вірна - малюк тупотить!

Формат гри:

Взимку йде сніг - хлоп. Картопля це солодкий фрукт - топ. Земля кругла - хлоп. Вночі світить сонце - топ.

Придумайте якомога більше фраз заздалегідь, повірте малюкові дуже сподобається.

Гра з дітьми вдома Хлоп та топ

6. Увага !!!

Вам знадобляться:

Невеликі іграшки, наприклад, відмінно підійдуть іграшки з Лего або з кіндер сюрпризів

Сенс гри:

Гра на уважність та кмітливість! Ведучий показує дитині іграшки розставлені перед ним, після чого малюк закриває очі, в цей час ведучий змінює іграшки місцями або зовсім забирає кілька, малюк має здогадатися що саме змінилося.

Формат гри:

Малюк має подивитися на іграшки, скільки вважатиме за потрібне, після чого відвернуться або закрити очі, ведучий в цей час забирає будь-яку іграшку або змінює порядок їх початкових позицій, малюк має здогадатися що змінилося і пояснити що саме.

7. Риболовля

Вам знадобляться:

 • Миска або дитяча ванночка з водою
 • плаваючі іграшки
 • сачок
 • порожня миска

Сенс гри:

Виловити всіх мешканців озера і відправити їх до порожньої миски!

Формат гри:

Обов'язково грайте там, де воду можна легко витерти. Посадіть маленького рибалку на дитячий стільчик, дайте сачок до рук і завдання виловити всіх качечок. Коли завдання виконано, можна придумати щось інше! Коли мешканці ставка закінчаться, можна почати все заново!

Гра риболовля з дітьми в приміщенні

8. Дорога пригод

Вам знадобляться:

 • Старе однотонне простирадло
 • фломастери
 • липучки
 • фетр
 • великі гудзики

Сенс гри:

Намалюйте на простирадлі дорогу пригод: доріжку зі слідами малюка (можна обвести будь-які черевички), місток, річку, пришити ґудзики, намалюйте колючі кущі, виріжте з фетру квіти, пришийте липучки до простирадла і до фетру. Стелимо дорогу на килим, а тепер вигадуємо правила: пройти слідами по доріжці, проскакати бруківкою, наступаючи на гудзики пройти колючі кущі, зірвати квіти або навпаки посадити!

Грайте зі своїми малюками, розвивайте їх фантазію, уважність та спритність!

Читайте також: