Рухливі ігри для дітей старшого віку

Рухлива гра «Вгадай, кого зловили» (старша група)

Рухливі ігри для дітей старшого вікуЗавдання: Розвивати спостережливість, активність, ініціативу. Вправлятися з бігу, стрибків.

Опис: Діти сидять на стільчиках, вихователь пропонує піти погуляти в ліс, чи на галявину. Там можна побачити пташок, жучків, бджіл, жаб, коників, зайчика, їжачка. Їх можна зловити та принести до живого куточка. Гравці йдуть за вихователем, а потім розбігаються в різні сторони та вдають що ловлять когось у повітрі або присівши на землю. «Пора додому»- каже вихователь і всі діти, тримаючи живність у долонях, біжать додому та займають кожен свій стільчик. Вихователь називає кого-небудь з дітей і пропонує показати, кого він зустрів в лісі. Дитина імітує рухи спійманого звіра. Діти відгадують, кого зловили. Опісля вони знову йдуть гуляти до лісу.

Правила: Повертатися за сигналом «Пора додому».

Варіанти: Поїздка на поїзді (діти сидять на стільчиках, імітують руками і ногами рух та гуркіт коліс).

«Ми веселі хлопці» (для дітей старшого віку)

Завдання: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за словесним сигналом. Вправлятися з бігу певним напрямком з вивертанням. Сприяти розвитку мовлення.

Опис: Діти стоять на одному боці майданчика. Перед ними проводиться риска. На протилежному боці також проводиться риска. Збоку від дітей, по центру, між двома лініями, знаходиться доганяйло, призначений вихователем. Діти хором вимовляють: «Ми веселі хлопці, любим бігати й стрибати, нумо, спробуй наздогнати. Раз, два, три - лови!» Після слова «лови», діти перебігають на інший бік майданчика, а доганяйло наздоганяє втікачів. Той, кого доганяйло торкнувся, перш ніж він перетнув межу, вважається спійманим і сідає біля доганяйла. Після 2-3 перебіжок проводиться перерахунок спійманих і обирається новий доганяйло.

Правила: Перебігати на інший бік можна тільки після слова «лови». Той, до кого доторкнувся доганяйло відходить в сторону. Того, хто перебіг на інший бік, за межу, ловити не можна.

Варіанти: Ввести другого доганяйла. На шляху втікачів - перепона - біг між предметами.

Рухлива гра «Стадо і вовк» (старша група)

Завдання: Розвивати вміння виконувати рухи за сигналом. Вправлятися з ходьби та швидкого бігу.

Опис: З одного боку майданчика кресляться кола, квадрати. Це споруди: телятник, стайня. Інша частина зайнята «луками». В одному з кутів на протилежному боці знаходиться «лігво вовка» (у колі). Вихователь призначає одного з гравців «пастухом», іншого- «вовком», який знаходиться в лігві. Інші діти зображають коней, телят, які знаходяться на подвір’ї, у відповідних приміщеннях. За сигналом вихователя «пастух» по черзі підходить до «дверей» телятника, стайні та мов би відкриває їх. Граючи на сопілці, він виводить все стадо на пасовисько. Сам іде позаду. Гравці, наслідують домашніх тварин - клюють траву, бігають, переходять з одного місця на інше, наближаючись до лігва вовка. «Вовк»- промовляє вихователь, всі біжать до пастуха і стають позаду нього. Тих, хто не встиг добігти до пастуха, вовк ловить і відводить до лігва. Пастух відводить стадо на подвір’я, де всі розміщуються по своїх місцях.

Правила: Вовк вибігає з лігва тільки після слова «вовк». Одночасно з вибігаючим вовком всі гравці мають бігти до пастуха. Тих, хто не встиг стати позаду пастуха, вовк веде до себе.

Варіанти: включити до гри «водопій», нагинаються і мов би п'ють воду.

«Гуси – Лебеді» (для дітей старшого віку)

Завдання: Розвивати у дітей витримку, вміння виконувати рухи за сигналом. Вправлятися з біга з вивертанням. Сприяти розвитку мовлення.Рухлива гра для дітей Гуси-Лебеді

Опис: На одному кінці майданчика проводиться риска - «будинок», де знаходяться гуси, з протилежного кінця стоїть пастух. Збоку від будинку - «лігво вовка». Все інше - «луки». Одного вихователь призначає пастухом, іншого вовком, інші зображують гусей. Пастух виганяє гусей пастися на луки. Гуси ходять, літають у лузі. Пастух кличе їх «Гуси, Гуси додому!». Гуси відповідають: «Га га га га чому?». «Щоб не втрапити вовку злому!». «Якому?». «Сірому, страшному, волохатому – швидше летіть до хати но!».

Гуси розправивши крила, летять крізь луки додому, а вовк вибігає, припиняє їм дорогу, намагаючись зловити більше гусей (торкнутися рукою). Спійманих гусей вовк веде до себе. Після 3-4 перебіжок підраховується кількість спійманих, потім призначається новий вовк та пастух.

Правила: Гуси можуть летіти додому, а вовк ловити їх тільки після слів «Сірому, страшному, волохатому – швидше летіть до хати но!». Вовк може ловити гусей на луках до меж будинку.

Варіанти: Збільшити відстань. Додати другого вовка. На шляху вовка перешкода - рів, який треба перестрибнути.

Рухлива гра «Хто швидше зніме стрічку» (старша група)

Завдання: Розвивати в дітях витримку, вміння діяти за сигналом. Діти вправляються зі швидкого бігу, стрибків.

Опис: На майданчику проводиться риска, за якої діти шикуються в кілька колон з 4-5 людей. На відстані 10-15 кроків, напроти колон натягується мотузка, висотою на 15 см. вище від піднятих догори рук дітей. Проти кожної колони на цю мотузку накидається стрічка. За сигналом «біжи» всі, хто стоїть першим в колонах біжать до своєї стрічки, підстрибують та зісмикують її з мотузки. Той, хто зняв стрічку першим, вважається переможцем. Стрічки знову вішаються, ті, хто були в колоні першими, стають в кінець, а решта посуваються до межі. За сигналом біжать наступні діти. І т. д. Підраховуються виграші в кожній колоні.

Правила: Бігти можна тільки після слова «біжи». Зривати стрічку тільки навпроти своєї колони.

Варіанти: Поставити на шляху перешкоди. Протягнути мотузку на відстані 40 см., під яку потрібно підлізти, не зачепивши її. Провести дві лінії на відстані 30 см., через які треба перестрибнути.

Швидше на місця (для дітей старшого віку)

Дитячі рухливі ігриЗавдання: Розвивати орієнтування у просторі, вміння виконувати рухи за сигналом. Вправлятися зі швидкого бігу, ходьби, підстрибуванні.

Опис: Діти стоять вздовж кола на відстані витягнутих рук, місце кожного позначається предметом. За словом «біжіть», діти виходять з кола, ходять, бігають або стрибають по всьому майданчику. Вихователь забирає один предмет. Після слів «на місця», всі діти біжать до кола і займають вільні місця. Тому, хто залишився діти хором кажуть « Іван, Іванко, не позіхай, швидко вільне місце займай!»

Правила: Місце в колі можна займати тільки після слів «На місця». Не можна залишатися на місці після слова «біжіть».

Варіанти: На початку гри не ховати предмет, щоб ніхто не залишався без місця. Прибрати 2 або 3 предмета. Взимку встромляють в сніг прапорці.

Рухлива гра «Доганяйло, хапай стрічку» (старша група)

Завдання: Розвивати у дітей спритність, кмітливість. Вправлятися з бігу з вивертанням, лові та в шикуванні в коло.

Опис: Гравці шикуються по колу, кожен отримує стрічку, яку він закладає ззаду за пояс або за воріт. У центрі кола - доганяйло. За сигналом «біжи» діти розбігаються, а доганяйло прагне витягнути у кого-небудь стрічку. Той, хто втратив стрічку відходить вбік. За сигналом «Один, два, три, в коло швидше біжи», діти шикуються в коло. Доганяйло підраховує кількість стрічок і повертає їх дітям. Гра починається з новим доганяйлом.

Правила: Доганяйло має брати тільки стрічку, не затримуючи самих гравців. Гравець, який втратив стрічку, відходить вбік.

Варіанти: Обрати двох доганяйл. У дитини, яка присіла не можна брати стрічку. Гравці пробігають по «доріжці», «містку», перестрибуючи через «калюжі».

Читайте також: