Рухливі ігри для дітей молодшого дошкільного віку, частина 2

Рухливі ігри для дітей молодшого дошкільного вікуГра Впізнай хто кричить (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей спостережливість, увагу, активність.

Опис: Діти сидять на стільцях півколом, перед ними на відстані кількох кроків ставиться ширма. Вихователь називає когось по імені, і той йде за ширму, домовитися, яку тварину чи птаха дитина буде зображувати. За ширмою лунає мукання корови, гавкіт собаки та ін. Вихователь пропонує одному з дітей відгадати, хто кричить.

Правила:

1. Відгадувати тварин або птаха може тільки та дитина, на яку вкаже вихователь.

Художнє слово: Ось який гарний будинок.

Хто в будиночку живе?

 Тук-тук, хто в будиночку живе?

Варіанти: Ввімкнути запис голосів тварин.

Знайди прапорець (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей спостережливість, витримку (не відкривати очей до сигналу «пора»).

Опис: Діти сидять на стільцях, по команді вихователя діти встають і повертаються обличчям до стіни, вихователь ховає прапорці згідно кількості дітей. «Пора!» - каже вихователь. Діти повертаються до нього обличчями та йдуть шукати прапорці. Той, хто знайшов прапорець, сідає на своє місце. Коли всі прапорці знайдено. Діти йдуть вздовж майданчика. Тримаючи прапорець в руці. Попереду колони іде той, хто перший знайшов прапорець. За сигналом «На місця!» діти сідають на стільці і гра починається знову.

Правила:

1. Повертатися обличчям до вихователя можна тільки після слова «пора!».

Варіанти: Замість словесної вказівки можна використовувати дзвіночок. Хто перший знайде прапорець, той його і ховає. Влітку ховають прапорець у кущах, за деревами.

Рухлива гра Біжіть до мене (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Вчити дітей діяти за сигналом. Вправлятись в ходьбі та бігу в прямому напрямку.

Опис: Діти сидять на стільцях, поставлених біля однієї зі стін кімнати. Вихователь відходить до протилежної стіни і каже «біжіть до мене!». Діти біжать до вихователя. Вихователь привітно їх зустрічає. Потім він переходить на інший бік майданчика і каже «біжіть до мене!» На слова вихователя «Біжіть додому!» діти сідають на стільчики і відпочивають.

Правила:

1. Бігти до вихователя тільки після слів «Біжіть до мене!»

2. Діти біжать до стільців та сідають тільки після слів «Біжіть додому!»

Варіанти: Спочатку діти можуть займати будь-стілець, а потім знаходити своє місце. Внести дзвіночок. Дзвінок - сигнал «Побігли!».

Рівненькою доріжкою (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння рухатися ритмічно, погоджувати рухи зі словами, знаходити своє місце. Вправлятись в ходьбі, стрибках, присіданнях, бігу.

Опис: Діти сидять на стільцях, вихователь пропонує їм піти гуляти. Вони встають з місця, вільно групуються або шикуються в колону. Вихователь каже «рівненькою доріжкою, крокують наші ніжки, раз-два, раз-два, по камінцях, камінчиках, в яму - бух». При словах «Рівненькою доріжкою..» діти йдуть кроком. «По камінчиках» - стрибають на двох ногах злегка просуваючись вперед. «В яму бух» - сідають навпочіпки. Вилізли з ями – діти піднімаються. Після 2-3 повторень вихователь вимовляє «рівненькою доріжкою втомились наші ніжки, ось наш дім –ми живемо в нім».

Правила:

1. Рухи мають відповідати тексту.

2. Вставати з навпочіпки після слів «Вилізли з ями».

3. Тікати додому тільки після слів «там ми живемо».

Варіанти: Пройти по лавках, поставлених вздовж стіни. Зістрибувати в глибину на м'яку доріжку.

Рухлива гра Зайчик (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей уміння узгоджувати рух зі словами. Вправлятися з бігу. У підстрибуванні на двох ногах, знаходженні свого місця. Сприяти розвитку мовлення.Рухлива гра для дітей дошкільного віку

Опис: На одному боці майданчика відзначаються місця зайців. Кожен стає на своє місце. За сигналом вихователя «Біжіть в коло!» всі діти збираються в коло, а один із зайців, якого призначає вихователь, стає в середину. Діти з вихователем виголошують вірші та виконують рухи під текст:

Зайчик біленький сидить вушками ворушить, - діти стоять у колі,

Ось так, ось так вушками ворушить! – ворушать кистями рук, піднявши їх до голови.

Зайчику холодно сидіти, треба лапочки зігріти,

Хлоп-хлоп, хлоп-хлоп, треба лапочки зігріти – плескають у долоні.

Зайчику холодно стояти, треба зайчику поскакати

Стриб-скок, стриб-скок, треба зайчику поскакати – стрибають на 2 ногах на місці.

Хтось зайчика злякав, зайчик стриб та й пострибав! – вихователь плескає в долоні, діти розбігаються по своїх домівках.

Правила:

1. Діти тікають тільки після слів « Та й пострибав!», а збираються в коло після слів «Біжіть в коло!»

Варіанти: На підлозі викласти мотузку зі зв'язаними кінцями. За сигналом зайчики перестрибують мотузку. В середину можна поставити кількох зайців.

Гра Бульбашка (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей уміння узгоджувати рухи зі словами, рухатися ритмічно. Вправлятися у присіданні та побудові в коло, в бігу у різних напрямках.

Опис: Діти стоять впритул по колу, взявшись за руки. Разом з вихователем вони кажуть: «Роздувайся бульбашка! Роздувайся великою! Залишайся такою, та не лопайся». Вимовляючи вірші, діти поступово розширюють коло. Коли вихователь скаже – «Бульбашка луснула», всі діти опускають руки, і хором кажуть «Хлоп!» та сідають навпочіпки. Вихователь пропонує надути новий міхур: діти встають, знову утворюють маленький коло, гра поновлюється.

Правила:

Говорити хором «Хлоп!» та присідати навпочіпки тільки після слів «Бульбашка луснула».

Варіанти: Виконувати махові рухи руками, спочатку бульбашка маленька, потім велика – широкі махи руками. Після слів «Та не лопайся!» вихователь говорить «Полетіли бульбашки!», діти розбігаються хто куди хоче.

Біжіть до прапорця (Молодша група дошкільного віку)

Рухлива дитяча граМета гри: Розвивати у дітей увагу, вміння розрізняти кольори. Вчити діяти за зоровим сигналом. Вправлятися з бігу та ходьби.

Опис: Діти отримують прапорці двох кольорів – одні червоні, інші сині. Вихователь стає з одного боку майданчика та тримає в одній руці синій, в інший червоний прапорець. Діти з синіми прапорцями гуртуються близько до синього, з червоними – близько червоного. Потім вихователь пропонує дітям погуляти. Діти ходять та бігають по майданчику. Вихователь переходить на інший бік та каже: «Раз, два, три – сюди мерщій біжи!». Він простягає руки в боки, діти біжать до вихователя та гуртуються біля прапорця відповідного кольору. Коли всі діти зберуться, він пропонує їм помахати прапорцями.

Правила:

1. Розходитися по майданчику можна тільки за словом вихователя «Йдіть гуляти!».

2. Збиратися біля вихователя можна тільки після слів «Раз, два, три – сюди мерщій біжи!».

Варіанти: Взяти замість прапорця стрічку або хустинку, потім потанцювати з ними. Ввести по 2 червоних та синіх прапорця. Вихователь може змінювати прапорці, перекладаючи їх з однієї руки в іншу. Включити додатковий сигнал «Стоп!» (всі закривають очі).

Сонечко та дощик (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом вихователя, знаходити своє місце на майданчику. Вправлятися з ходьби та бігу.

Опис: Діти сидять на стільцях вздовж кімнати, це їх «будинок». Вихователь дивиться у вікно і каже «Яка гарна погода, йдіть гуляти!». Діти встають і йдуть в будь-якому напрямку. «Дощ пішов, біжіть додому!» - каже вихователь. Діти біжать до стільців і займають свої місця. Вихователь промовляє «Кап – кап – кап!». Поступово дощ вщухає і вихователь каже: «Ідіть гуляти. Дощ перестав!».

Правила:

1. Діти йдуть з дому за сигналом «Йдіть гуляти!».

2. Біжать додому за сигналом «Дощ пішов!».

Варіанти: Діти спочатку займають будь-який стілець, потім тільки свій. Замість будиночка, можна влаштувати переносний навіс – ховатися від дощу. Під час прогулянки діти можуть збирати гриби та ягоди». Ходьбу можна замінити танцем.

Читайте також: