Рухливі ігри для дітей молодшої групи, частина 3

Рухливі ігри для дітей молодшої групиРухлива гра Потяг (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за звуковим сигналом, закріплювати навички шикування в колону. Вправлятися з ходьби, бігу один за одним.

Опис: Діти шикуються в колону з одного боку майданчика. Перший – паровоз, інші вагони. Вихователь дає гудок, діти починають рухатися вперед (без зчеплення). Спочатку повільно, потім швидше, поступово переходячи на біг, вимовляють «Чу – чу – чу!». «Поїзд під'їжджає до станції» - каже вихователь. Діти поступово сповільнюють темп і зупиняються. Вихователь знову дає гудок, рух поїзда поновлюється.

Правила:

1. Рухатися можна тільки після гудка, тобто за сигналом вихователя.

Варіанти: Ввести зупинку. Діти вибігають на галявину. Збирають «гриби та ягоди», танцюють.

Горобчики та кіт (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння розміщуватися в просторі та рухатися в колективі, не зачіпаючи один одного. Діяти за сигналом, вправлятися зі стрибків в глибину, з місця в довжину, зі швидкого бігу.

Опис: Діти знаходяться вздовж стін: на лавках, на великих кубах або в обручах. Це горобчики на даху або в гніздах. Віддалік сидить кішка – вихователь. «Горобчики полетіли!» - каже вихователь. Горобчики зістрибують з даху, розправивши крила – руки в сторони. Бігають в розсипну по всьому приміщенню. «Кішка спить». Прокидається, вимовляє «мяу – мяу!», біжить наздоганяти горобчиків, які ховаються, зайнявши свої місця. Спійманих горобчиків кішка відводить до себе в будинок.

Правила:

1. Горобчики зістрибують за сигналом вихователя «Горобчики, полетіли!».

2. Горобчики повертаються на місця. Коли кішка вимовляє «Мяу!».

Варіанти: Ввести другого кота. Горобчики клюють зернятка.

Рухлива гра Доженіть мене (Молодша група дошкільного віку)

 

 

Мета гри: Розвивати у дітей уміння виконувати рухи за сигналом вихователя, рухатися в колективі, не штовхаючись. Вправлятись з бігу в прямому напрямку.

Опис: Діти сидять на стільцях з одного боку майданчика. «Доженіть мене!» - пропонує вихователь і біжить до протилежного боку майданчика. Діти біжать за вихователем, намагаючись його зловити. Потім вихователь каже «доженіть мене!», і біжить у протилежний бік. Діти знову його наздоганяють. Після двох разів діти сідають на стільці і відпочивають, потім продовжують гру.

Правила:

1. Бігти за вихователем тільки після сигналу «Доженіть мене!».

Варіанти: Внести м'яку іграшку і наздоганяти її. Тікати від іграшки.

Що сховано? (Молодша група дошкільного віку)

Завдання: Розвивати у дітей зорову пам'ять, увагу.
Опис: Діти сидять на стільцях, на підлозі, вздовж лінії. Вихователь кладе в центрі кола три – п'ять предметів та пропонує їх запам'ятати. Потім гравці встають і повертаються спиною до центру або до стіни і закривають очі. Вихователь ховає один предмет, з тих, що лежать в центрі кола і каже: «Подивіться». Діти відкривають очі, повертаються обличчям до центу і згадують, якогось предмета немає. Вихователь підходить до дітей і кожний з них на вухо каже йому, що сховано. Коли більшість гравців дає правильну відповідь, вихователь голосно називає захований предмет. Після цього гра поновлюється.

Правила:

1. Коли вихователь ховає предмет, гравці повертаються спиною і закривають очі

2. За сигналом «Подивіться!», гравці відкривають очі і знову повертаються обличчям до центру кола.

Варіанти: Закріпити знання основних кольорів, взяти кубики або прапорці. Викликати одного гравця. Прибирати за 2 предмета.

Рухлива гра Пташки та пташенята (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом вихователя, запам'ятовувати своє місце, вправлятись з бігу в різних напрямках, не зачіпаючи один одного.Гра для дітей молодшої групи

Опис: Діти поділяються на 3-4 групи з 5-6 чоловік, кожна група має свій будиночок – гніздо. Діти зображують пташенят. У кожній групі є пташка – мати. За словами вихователя «Полетіли!» - пташенята вилітають з гнізда. Літають біля будинку, помахуючи руками – крилами. Пташки – матері відлітають геть, за їжею. За словами вихователя «Додому!» - пташки – матері повертаються і звуть пташенят додому. У гнізді пташенята сідають у коло і пташка – мати годує їх уявними черв'ячками.

Правила:

1. Пташки та пташенята вилітають за словом вихователя «Полетіли!».

2. Пташенята повертаються додому за покликом пташки – матері.

3. Пташки – матері повертаються додому за словом вихователя «Додому!».

Варіанти: Запропонувати пташкам злітати на височину. У кожної пташки свій колір будиночка – гнізда. Можна змінювати будиночки місцями.

Знайди свій колір (Молодша група дошкільного віку)

Рухлива гра для молодшої групи дітейМета гри: Розвивати у дітей увагу, вміння розрізняти кольори, діяти за сигналом. Вправлятися з бігу, ходьби.

Опис: Діти отримують прапорці 3-4 кольорів та гуртуються по 4-6 осіб в різних кутках кімнати, в кожному кутку вихователь ставить на підставці кольоровий прапорець. За сигналом вихователя «Йдіть гуляти!» діти розбігаються по майданчику. На слова «Знайди свій колір!» - діти збираються біля прапора відповідного кольору. Вихователь відзначає, яка група швидше зібралася.

Правила:

1. Виходити з будиночків можна за сигналом вихователя «Йдіть гуляти!».

2. Бігти та збиратися біля прапорця відповідного кольору тільки після слів «Знайдіть свій колір!»

Варіанти: Запропонувати закрити очі, переставити прапорці, які стоять в кутах кімнати.

Рухлива гра Тролейбус (Молодша група дошкільного віку)

Мета гри: Розвивати у дітей вміння розрізняти кольори світлофора та діяти за зоровим сигналом. Вправлятися з бігу та ходьби колоною. Знайомити з ПДР.

Опис: Діти стоять вздовж стіни в колоні парами, тримаючи один одного за руки, вільними руками тримаються за шнур, кінці якого зв'язані. Вихователь в одному з кутів кімнати, тримає в руці три кольорових прапорці (червоний, жовтий, зелений). Піднімає зелений прапорець – діти тікають (тролейбус рухається). Добігши до вихователя – діти дивляться, не змінився колір прапорця. Якщо зелений – рух триває, жовтий або червоний – діти зупиняються і чекають, коли з'явиться зелений.

Правила:

Тікати можна тільки на зелений прапорець.

При появі жовтого або червоного колона зупиняється.

Варіанти: Влаштувати зупинку, на якій діти сидять і чекають прибуття тролейбуса. Коли тролейбус під'їжджає до зупинки, то уповільнює хід, одні пасажири виходять, інші заходять.

Читайте також: