Рухливі ігри для дітей середнього дошкільного віку 2

Рухлива гра Кролики (середня група)

Рухливі ігри для дітей середнього дошкільного віку 2Мета: Розвивати у дітей вміння рухатися в колективі, знаходити своє місце на майданчику. Вправлятися з підповзання, з бігу, зі стрибків на 2 ногах.

Опис: З одного боку майданчика відкреслюються кола – клітки кроликів. Попереду них ставляться стільчики, до них вертикально прив'язуються обручі або простягається шнур. З протилежного боку ставиться стілець – будинок сторожа. Між будинком та клітками кроликів – луки. Вихователь ділить дітей на маленькі групи по 3-4 людини. Кожна група стає в окреслене коло. «Кролики сидять у клітках!» - каже вихователь. Діти сідають навпочіпки – це кролі у клітках. Вихователь по черзі підходить до клітин і випускає кроликів на травичку. Кролики пролазять крізь обруч та починають бігати і стрибати. Вихователь каже «Біжіть в клітки!». Кролики біжать додому і повертаються в свою клітку, пролазячи знову крізь обруч. Потім сторож знову їх випускає.

Правила:

Кролики не вибігають, доки сторож не відкриє кліток.

Кролики повертаються після сигналу вихователя «Швидше до кліток!».

Варіанти: В кожну клітку поставити лавочку чи стільчик за кількістю кроликів.

Де подзвонили (середня група)

Мета: Розвивати у дітей слух, увагу та витримку.

Опис: Діти сидять колом або уздовж стіни. Один з гравців за призначенням вихователя стає в центрі кола або перед сидячими. За сигналом вихователя він закриває очі. Вихователь дає кому-небудь з дітей дзвіночок та пропонує подзвонити. Дитина, яка знаходиться в центрі кола, має не відкриваючи очей, вказати рукою напрямок, звідки доноситься звук. Якщо він вкаже правильно, вихователь каже «Час!», граючий відкриває очі. А той, хто подзвонив – піднімає і показує дзвінок. Якщо ведучий помилився, він знову заплющує очі і відгадує ще раз. Потім вихователь призначає іншого ведучого.

Правила:

Ведучий відкриває очі тільки після слова вихователя «Час!»

Варіанти: Розкрутити ведучого; замість дзвіночка ввести сопілку або інший музичний інструмент.

Рухлива гра Потрап мішком у коло (середня група)

Мета: Розвивати у дітей вміння діяти за сигналом. Вправлятися в метанні правою та лівою рукою.

Опис: Діти стоять колом. В центрі кола викладено з мотузки ще одне коло, кінці мотузки зв'язані, або можна накреслити коло. Діаметр кола – 2 метри. Діти знаходяться на відстані 1-2 кроків від кола. В руках мішечки з піском. За словами вихователя «Кидай!», всі кидають свої мішечки в коло. «Підніміть мішечки!» - каже вихователь. Діти піднімають мішечки, стають на місце. Вихователь зазначає, чий мішечок не потрапив у коло, і гра продовжується. Діти кидають іншою рукою.

Правила:

Кидати мішечок потрібно за словом вихователя «Кидай!»

Піднімати по сигналу «Підніміть!».

Варіанти: Замість мішечків кидати шишки; розділити дітей на підгрупи, кожна кидає в своє коло; збільшити відстань.

Хто далі кине мішечок (середня група)

Мета: Розвивати у дітей вміння діяти за сигналом. Вправлятись у метанні в далечінь правою та лівою рукою, з бігу, з розпізнавання кольорів.

Рухливі ігри для дітей середньої групи

Правила:Опис: Діти стоять вздовж стіни. Кілька дітей, названих вихователем, стають вздовж лінії перед покладеною на підлогу мотузкою. Діти отримують мішечки 3-х різних кольорів. На слова вихователя «Кидай!» діти кидають мішечок вдалечінь. Вихователь звертає увагу дітей на те, чий мішечок впав далі і каже: «Підніміть мішечки!». Діти біжать за своїми мішечками, піднімають їх та сідають на місця. Вихователь називає інших дітей, які займають місця які кидали мішечки. Гра закінчується, коли всі діти кинуть мішечки.

Кидати та піднімати мішечки можна тільки за словом вихователя.

Варіанти: Поставити орієнтири – хто далі. Кидати шишки, м'ячики, списи.

Рухлива гра Літаки (середня група)

Мета: Розвивати у дітей орієнтування в просторі, закріпити навичку шикування в колону. Вправлятися з бігу.

Опис: Діти шикуються в 3-4 колони в різних місцях майданчика, які позначаються прапорцями. Учасники зображують льотчиків на літаках. Вони готуються до польоту. За сигналом вихователя «До польоту готуйся!» діти кружляють з зігнутими в ліктях руками – заводять мотор. «Летіть!» - каже вихователь. Діти витягають руки в сторони та летять врізнобіч, у різних напрямках. За сигналом вихователя «На посадку!» - літаки знаходять свої місця та приземляються, шикуються в колони і опускаються на одне коліно. Вихователь відзначає, яка колона побудувалася першою.

Правила:

Гравці мають вилітати після сигналу вихователя «Летіть!».

За сигналом вихователя «На посадку!» - гравці мають повернутися у свої колони, на ті місця, де викладено їхні знаки (поставлено прапорець).

Варіанти: Доки літаки літають, змінити місця прапорців, занести на протилежний бік. Міняти провідних в колонах.

Знайди собі пару (середня група)


Мета:
Розвивати у дітей вміння виконувати рухи за сигналом, за словом, швидко будуватися в пари. Вправлятися з бігу, з розпізнавання кольорів. Розвивати ініціативу, кмітливість.

Опис: Гравці стоять вздовж стіни. Вихователь дає кожному по одному прапорцю. За сигналом вихователя діти розбігаються по майданчику. За іншим сигналом, або за словом «Знайди собі пару!», діти, які мають прапорці однакового кольору, знаходять собі пару, кожна пара, використовуючи прапорці, робить ту чи іншу фігуру. У грі бере участь непарна кількість дітей, одна дитина має залишитися без пари. Гравці кажуть: «Гей, Іванко – не зівай, швидко пару обирай!».

Правила:

Гравці стають у пари та розбігаються за сигналом (словом) вихователя.

Кожен раз гравці мають знайти пару.

Варіанти: Замість прапорців використовувати хусточки. Щоб діти не бігали парами, ввести обмежувач – вузьку доріжку, перестрибнути через струмочок.

Рухлива гра Кольорові автомобілі (середня група)

Гра для дітей середнього дошкільного віку

Мета: Розвивати у дітей увагу, вміння розрізняти кольори та діяти за зоровим сигналом. Вправлятися з бігу, ходьби.

Опис: Діти сидять вздовж стіни, вони автомобілі. Кожному дається прапорець якогось кольору. Вихователь стоїть обличчям до гравців, в центрі. В руці – 3 кольорових прапорця, з кольорами світлофора. Піднімає прапорець, діти, які мають прапорець такого ж кольору біжать по майданчику в будь-якому напрямку, на ходу вони гудуть, мов автомобіль. Коли вихователь опускає прапорець, діти зупиняються, і за сигналом «Автомобілі повертаються!» - направляються кроком до свого гаража. Потім вихователь піднімає прапорець іншого кольору, але може підняти і 2 , чи всі 3 прапорця разом, тоді всі машини виїжджають з гаража.

Правила:

Виїжджати з гаражів можна тільки за сигналом вихователя, повертатися в гараж теж за сигналом.

Якщо прапорець опущено, автомобілі не рухаються.

Варіанти: Розкласти по кутах орієнтири різного кольору. На сигнал «Автомобілі виїжджають», в цей час поміняти місцями орієнтири. Запропонувати дітям згадати різні марки автомобілів.

Кудлатий пес (середня група)

Мета: Привчати дітей слухати текст і швидко реагувати на сигнал.

Опис: Дитина малює собаку, вона сидить на стільці в одному кінці майданчика, та робить вигляд, що спить. Інші діти знаходяться в іншому кінці приміщення за межею – це будинок. Вони тихо підходить до собаки, вихователь каже: «Щось кудлатий пес приніс, в лапи свій сховавши ніс. Тихо, мирно він лежить – чи дрімає, чи то спить. Підійдемо, розбудимо, глянемо що ж буде но?». Собака прокидається, встає і починає гавкати. Діти тікають в будинок (встають за межу). Роль ведучого передається іншій дитині. Гра повторюється.

Варіанти: Поставити перепону – лавки на шляху дітей; на шляху собаки.

Читайте також: