Церковні жіночі імена

Церковні жіночі іменаЩо таке іменини

Іменини – це день пам'яті святого, чиє ім'я було дане людині при Хрещенні. Кожен день церковного календаря присвячений пам'яті якого-небудь святого (найчастіше – не одного). Список днів пам'яті святих, знаходиться в місяцеслові.

Найчастіше день пам'яті святого – це день його смерті, тобто переходу у вічність, зустрічі з Богом, долучитися до якої і прагнув сподвижник.

Як визначити день іменин

У церковному календарі буває по кілька днів пам'яті одного і того ж святого, бо одне і те ж ім'я носять багато святих. Тому необхідно знайти у церковному календарі день пам'яті пов’язаного з вами святого, найближчий після дня вашого народження. Це і будуть ваші іменини, а святий, пам'ять якого згадується в цей день, буде вашим небесним покровителем. Якщо у нього є й інші дні пам'яті, то для вас ці дати стануть «малими іменинами».

Якщо ми хочемо дати церковне ім'я дитині суворо за церковними традиціями, то це буде ім'я святого, пам'ять якого відмічається на 8-й день по народженню дитини. Під час визначення іменин не має значення дата канонізації святого, адже вона лише фіксує доконаний факт. Крім того, канонізація як правило здійснюється через десятки років після переходу святого в небесні обителі.


Ім'я, отримане людиною при Хрещенні, не тільки залишається незмінним все життя (виняток становить лише випадок прийняття чернецтва), але і зберігається після смерті, переходить з ним у вічність. В молитвах про покійних церква так само поминає їх церковні імена, дані при Хрещенні.

Церковні жіночі імена

Оберіть місяць і дізнайтесь які церковні жіночі імена яких святих в який день цього місяця зустрічаються.

Церковні імена дівчаток у січні Церковні імена дівчаток у лютом Церковні імена дівчаток у березні
Церковні імена дівчаток у квітні Церковні імена дівчаток у Травні Церковні імена дівчаток у червні
Церковні імена дівчаток у липні Церковні імена дівчаток у серпні Церковні імена дівчаток у вересні
Церковні імена дівчаток у жовтні Церковні імена дівчаток у листопаді Церковні імена дівчаток у грудні

Церковні імена на честь Ангелів

Також людини можуть назвати на честь Архангела (Михаїла, Гавриїла та ін). Люди названі на честь архангелів, відзначають іменини 21 листопада (8 листопада за ст. стилем), в день Святкування Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних.

Якщо серед церковних імен немає вашого

Якщо імені, яким вас назвали, немає серед церковних імен, то під час Хрещення вибирається ім'я, найбільш близьке за вимовою. Наприклад, Діна – Євдокія, Лілія – Лія, Анжеліка – Ангеліна, Жанна – Іоанна, Мілена – Міліца. За традицією, Аліса отримує в хрещенні ім'я Олександри, на честь св. страстотерпиці Олександри Феодорівни, яка до прийняття православ'я носила ім'я Аліса. Деякі імена в церковній традиції мають інше звучання, наприклад, Світлана – це Фотинія (від грецького photos – світло), а Вікторія – Ніка, обидва імені в латинській і грецькій означають «перемогу».

У церковних записках пишуть тільки імена, дані в хрещенні.

Як зустріти іменини

Православні християни в дні своїх іменин відвідують храм і, заздалегідь підготувавшись, сповідаються та причащаються Святих ІмениниХристових Тайн.

Дні «малих іменин» не такі урочисті для іменинника, але храм відвідати в цей день теж бажано.

Після причастя потрібно уберігати себе від всякої суєти, щоб не втратити святкову радість. Увечері можна запросити близьких на трапезу. Слід пам'ятати, що якщо іменини припадають на пісний день, то святкове частування має бути пісним. У Великий піст іменини, що сталися в будній день, переносяться на найближчу суботу або неділю.

Іменини і День Янгола

Іноді іменини називають Днем Янгола. Ця назва іменин нагадує про те, що в старовину небесних покровителів іноді називали Янголами їх земних тезок; проте не можна змішувати святих покровителів з янголами-охоронцями, що посилаються для піклування і здоров'я людей. Іменини – це день пам'яті святого, ім'ям якого людина названа, а День Янгола – день хрещення, коли до людини приставляється Богом янгол-охоронець. У кожного хрещеного свій янгол-охоронець, але ім'я його нам невідоме.

Вшанування і наслідування своєго святого покровителя

Іменини і День ЯнголаШанування святого складається не тільки в молитві йому, але і у наслідуванні його подвигу, його вірі. «За іменем і житіє твоє нехай буде» – говорив преподобний Амвросій Оптинський. Адже святий, чиє ім'я носить людина – це не просто його покровитель і молитовник, це ще і зразок для наслідування.

Але яким чином ми можемо наслідувати свого святого, як хоча б в чомусь наслідувати його приклад? Для цього потрібно:

По-перше, знати про його життя і подвиги. Без цього ми не зможемо щиро полюбити свого святого.

По-друге, потрібно частіше звертатися до нього з молитвою, знати його тропар і завжди пам'ятати про те, що у нас є захисник і помічник на небі.

По-третє, звичайно, потрібно завжди думати про те, в чому ми могли б наслідувати приклад свого святого у тому чи іншому випадку.

За характером християнських подвигів святих традиційно поділяють на лики (розряди): пророки, апостоли, святителі, мученики, сповідники, преподобні, праведні, юродиві, благовірні та ін.

Людина, що носить ім'я сповідника або мученика, цілком безстрашно може сповідувати свою віру, чинити по-християнськи завжди і у всьому, не озираючись на небезпеки або незручності, у всьому догоджати, перш за все, Богові, а не людям, не дивлячись на насмішки, погрози і навіть утиски.

Ті, хто названий на честь святителів, можуть намагатися наслідувати їх, викриваючи помилки і вади, поширюючи світло Православ'я, допомагаючи ближнім знайти шлях до спасіння як словом, так і власним прикладом.

Преподобних (тобто ченців) можна наслідувати відчуженістю, незалежністю від мирських насолод, зберіганням чистоти помислів, почуттів і вчинків.

Наслідувати юродивого – значить, перш за все, примирятися, виховувати в собі самовідданість, не захоплюватися земними багатствами. Продовженням має стати виховання волі і терпіння, здатності переносити труднощі життя, боротьба з гордістю та марнославством.