Бажаю щастя: гарні картинки та листівки

Зміст:

  • картинки Бажаю щастя
  • Що означає побажати щастя і звідки походить це слово

Просто бажаю щастя

Картинки Бажаю щастя

Листівки бажаю щастя!

Будь щасливою

Анімована картинка бажаю щастя

Просто бажаю вам щастя

Листівка щиро бажаю щастя

Побажання щастя

Картинка з побажанням щасті і радості

Щиро бажаю щастя

Картинки бажаю щастя і здоров'я

Картинки з побажанням щастя

Листівки з побажанням щасливого дня

Бажаю величезного щастя

Бажаю шаленого щастя

Що означає побажати щастя і звідки походить це слово

Щаслива легенда

Як не дивно, але згідно з легендою своєю появою на світ слово "щастя" завдякує звичайному хлібу! У стародавні часи, коли в родині народжувалася дитина, за звичаєм наших пращурів завжди пекли хліб, запрошували гостей, і цей гарячий пишний хліб ділили на частини таким чином, що новонародженій дитині теж діставалася своя частка!

Саме з цього моменту вважалося, що відтепер він буде жити "з частиною" життєвих благ.

В українській мові є слово "доля". Воно означає і частину чого-небудь і добре життя. Також існує і слово "недоля" - це коли все погано. Доля розглядалася як частина благополучного життя.

Отже побажати щастя означає побажати частину благополучного життя.

Як ми дізнаємося далі, ця легенда цілковито узгоджується з офіційною версією походження слова щасті. 

Етимологія слова щастя

Первинне значення цього слова реконструюється як "хороша частина" (частка, доля).

Передбачається, що це слово бере свою історію з праслов'янської мови, де воно мало форму * s'čęstьje. "Нащадками" слов'янської форми в нинішніх слов'янських мовах, окрім української є чеське štěstí, словацьке šťastie, польське szczęście, білоруське шчасце та інші.

Сучасне українське слово сформувалося завдяки фонетичним змінам його праслов'янського та давньоукраїнського "пращурів": стародавня форма з часом втратила скорочений голосний [ь], а носовий голосний [ę] в корені ще в давньоруській мові перетворився в [а] після м'якого приголосного [ч] . У давньоукраїнському слові перед звуком [j] в суфіксі був ослаблений голосний [і], згодом втрачений.

На думку більшості лінгвістів, праслов'янське слово * s'čęstьje утворилося від čęstь 'частина' за допомогою приставки с'-. Давніша форма цієї приставки реконструюється як * su 'хороший', і вона споріднена з давньоіндійським su- з тим самим значенням. Таким чином, * s'čęstьje - це 'хороша частина, гарна частка'.

Дуже цікаво, що префікс su- зберігся ще в одному українському слові і це слово смерть. Наприклад, в слові мертвий цей префікс відсутній. Тобто словом смерть (su- mert) раніше називали лише "хорошу" смерть.

Ця гіпотеза є найпоширенішою на сьогоднішній день, але не єдиною. Етимологічне спорідненість слів щастя і частина у дослідників сумнівів не викликає; проте є дані, які дозволяють засумніватися в тому, що початковим значенням слова * s'čęstьje було 'хороша частка'. Справа в тому, що в старовинних пам'ятках писемності слово с'частіѥ багатозначне. Значення його такі:

  • Щастя, удача;
  • Доля;
  • Благоденство;
  • Спільна участь, допомога.

Сподіваємось вам сподобалися наші картинки та листівки з побажаннями. В будь-якому разі частіше бажайте своїм рідним і близьким щастя, та і взагалі всім і будете щасливішими! Ми теж бажамо вам щастя в будь-якому значенні! І побільше!)

Вам буде цікаво:

Картинки Надобраніч!
Картинки Гарного настрою
Картинки Гарного дня!
Картинки Доброго вечора
Картинки Надобраніч
Картинки Солодких снів
Картинки Кохаю