Сливове варення з базиліком

Всього один додатковий інгредієнт - і сливове варення набуває незвичайно пряного аромату. Мається на увазі базилік. Додайте його під час варіння і отримаєте надзвичайно запашне сливове варення. Варити його будемо в кілька етапів, і тому приготування розтягнеться на два дні. Але це зовсім не втомлює, адже часу на кожен етап потрібно зовсім небагато.

Рецепт сливового варення з базиліком

Складові

  • Сливи 1 кг
  • Цукор 900 г
  • Гілочка свіжого базиліку 1 шт

Час приготування: 99 хв 

Об'єм: 1 порція

Як приготувати сливове варення з базиліком

1. Кількість (1 кг) зазначено для прикладу, якщо слив більше, то витрата цукру збільшується пропорційно. Базиліка в цьому випадку теж потрібно взяти побільше. Якщо слива кисла, цукру можна взяти з розрахунку 1:1.

 

Вихід: 0,5 л.

Рецепт сливового варення з базиліком

2. Сливу вимиємо, переберемо, прибравши м'яті або підгнилі плоди. Ріжемо кожну сливу навпіл, видаляємо кісточку. Підготовлені таким чином сливи рівномірно пересипаємо цукровим піском, перемішавши ложкою або струшуючи посуд зі сливами.

Рецепт сливового варення з базиліком

3. Залишаємо на кілька годин - з плодів має виділитися сік.

Рецепт сливового варення з базиліком

4. Коли слива дала сік, і цукор в ньому розчинився, посуд зі сливами ставимо на невеликий вогонь і нагріваємо до кипіння. Варимо 10 хвилин і прибираємо з вогню до повного охолодження. Коли охолоне, знову нагріваємо і варимо 10 хвилин. Повторів таких може бути 3-4, в залежності від твердості фруктів. Не забуваємо знімати пінку, яка утворюється під час варіння.

Рецепт сливового варення з базиліком

5. У кінцевому підсумку у нас має вийти варення зі сливами, які розварилися, але не однорідне за складом, а зі шматочками фруктів. Перед останнім етапом варіння візьмемо базилік, вимиємо, відокремимо листочки від стебла і дрібно поріжемо. Додамо пряність до варення і будемо варити вже з ним. Базилік так і залишиться у варенні, видаляти його не потрібно.

Рецепт сливового варення з базиліком

6. Коли варення буде готове, розіллємо його до сухих, простерилізованих банок і залишимо остигати. Закривати кришками потрібно вже остигле варення, інакше на кришках під час охолодження може утворитися конденсат і це призведе до утворення цвілі.

Рецепт сливового варення з базиліком

Зберігати варення в щільно закупорених банках можна до року. Варення виходить в міру густе, зі шматочками слив, з чудовим фруктовим ароматом з пряною ноткою. Згодом, воно стане трохи густішим, але смак і запах не зміняться. Сливове варення з базиліком - чудове доповнення до млинців, тостів, сирників або оладок. І, крім того, це просто джерело вітамінів. 

Смачні рецепти, які вам сподобаються: