Листівки та картинки з католицьким Різдвом Христовим!

З католицьким Різдвом Христовим

З католицьким Різдвом Христовим українською мовою

 

З Різдвом 25 грудня

 

Привітання з католицьким Різдвом

 

Листівки з католицьким Різдвом Христовим

 

Картинки з Різдвом

 

Картинки з католицьким Різдвом українською мовою

 

Вітання З католицьким Різдвом Христовим

 

Листівки з Різдвом

 

Поздоровлення З католицьким Різдвом Христовим

 

Відкритки З католицьким Різдвом Христовим

 

Побажання на католицьке Різдво

 

Картинки з привітаннями до католицького Різдва

Привітання на Різдво 25 грудня

 

Вам сподобається:

Як святкують Католицьке різдво в різних країнах

Головним символом Різдва вважається сцена народження немовляти, Сина Божого. Цю подію знаменує схід першої зірки, яка сталася вночі 25 грудня. Ангели розповіли пастухам, що народився Спаситель. Волхви принесли новонародженому Ісусу свої дари — смирну, золото та ладан.

Святкувати Різдво Христове розпочали 25 грудня з 431 року н.е. Також сьогодні відзначають Різдво протестанти та православні церкви, які користуються новоюліанським календарем.

Традиції на Католицьке Різдво

Напередодні свята католики прикрашають свої будинки та двори святковими гірляндами та прикрасами. Також прийнято ставити новорічні ялинки та фігурки Санта Клаусів. Є рослина пуансеттія, яка цвіте у формі зірки. Нею також прикрашають будинки.

Діти вірять, що в ніч із 24 на 25 грудня до них обов'язково завітає Санта Клаус та подарує довгоочікувані подарунки. Всі ми бачили безліч американських та європейських фільмів, де Санта Клаус пробирався до будинку через димар. Добрий Санта залишає подарунки у Різдвяних шкарпетках, розвішаних біля каміна.

Католики починають відзначати свято 24 грудня на Святвечір. Цей день вважається найсуворішим у період Різдвяного посту. На стіл прийнято накривати 12 пісних страв. Сім'я збирається за святковим столом із появою першої різдвяної зірки. Як і у православних християн, католики починають застілля з куті. Її готують із зерен пшениці, а іноді з рису і додають до неї родзинки. Потім їдять пісний хліб. Головна страва на столах – запечена індичка.

Незважаючи на те, що у католиків і православних багато різдвяних традицій перетинаються, є й певні особливості. Так, головним символом Католицького Різдва вважається адвент-вінок із ялинових гілочок. Його вішають на вхідні двері та ставлять на обідній стіл. По колу вінка розташовують різдвяні свічки.

Ще одним різдвяним атрибутом є календар. Католики за допомогою нього відраховують дні до свята. Є календарі з прогнозами, подарунками та шоколадками.

У деяких католицьких країнах зберігся звичай класти під ялинку не багато сіна. Сіно як символ бідності нагадує всім віруючим про хлів у Віфлеємській печері, де сталося народження Ісуса Христа.

У католицьких країнах немає такого суворого посту перед Різдвом, як у православних. Але є період, який називається «Адвент» — це час духовного очищення, який триває з четвертої неділі до Різдва. Цікаво, що кожен тиждень Адвента має свою назву: перший – залізний, другий – бронзовий, третій – срібний, а четвертий – золотий. 25 грудня у костелах проводять три різдвяні літургії: нічна меса, ранкова та денна.

Як і у православних християн, у католиків на Різдво заведено колядувати. Колядують у колі сім'ї та серед родичів.

Католицьке Різдво: заборони на 24 та 25 грудня

Є кілька церковних обмежень для православних християн та католиків. Так, напередодні Різдва, на Святвечір, не рекомендується обідати. Варто обмежитися легкими перекушуваннями. Як і в усі християнські свята не можна сперечатися та лаятися. Також не варто займатися фізичною працею. Є й заборони на шиття та рукоділля. Існує повір'я, що це може загрожувати раптовою глухотою та сліпотою.

За святковий різдвяний стіл краще сідати в новому одязі, і бажано не одягати чорний. Стіл має бути урочистим та не скромним. Вважається, що чим більше грошей ви витратите сьогодні на частування, тим більший матеріальний достаток буде у вас наступного року.

Є повір'я, що в Католицьке Різдво не треба ходити до лісу на полювання.