Млинці тонкі на молоці

Існують різні види млинців. Є дріжджові і бездріжджові млинці. Також і борошно для млинців використовують різне пшеничне, вівсяне, рисове, гречане. Млинці ще готують на молоці, воді, кислому молоці, ряжанці, кефір, йогурті. Ми з вами будемо готувати класичні млинці на молоці.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

Інгредієнти

  • Молоко 1,5% 1 літр
  • Яйце куряче 2 шт
  • Цукор 50 грам
  • Борошно біла 270 грам
  • Олія 50 мл
  • Сіль 2 гр
  • Сода харчова 2 гр

Час підготовки: 40 хвилин

Час приготування: 20 хвилин

Об'єм: 6 порцій

Рецепт приготування млинців на молоці

1. Відміряємо 1 літр молока наливаємо до каструлі. Ставимо на плиту на маленький вогонь. Молоко не має бути крижаним інакше млинці вийдуть сирими і важко будуть перевертатися.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

2. До глибокої миски розбиваємо 2 яйця, додаємо 50 грам цукру це приблизно 2 столові ложки. Сіль 2 грами це - буде пару щіпок і трохи менше пів чайної ложки харчової соди. За допомогою вінчика ретельно перемішуємо. З невеликою кількістю цукру та солі млинці підійдуть як для солодких так і для не солодких начинок. Завдяки соді млинці виходять з красивими дірочками. До миски з яйцями додаємо 4 - 5 столових ложок олії. Знову гарненько перемішуємо.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

3. Беремо нагріте молоко 300 мг і додаємо до миски з яйцями, перемішуємо. На літр молока відміряємо 270 гр борошна. Бажано щоб борошно була свіже тоді і млинці будуть красивими і не будуть прилипати до сковороди. Перемішуємо все до однорідного стану. Тепер всю цю густу масу ми розбавляємо молоком. Тісто має бути схожим на негусті вершки. Ми залишаємо тісто на 30 хвилин за кімнатної температури. За цей час тісто стане більш однорідним.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

4. Через пів години настояне тісто ще раз добре перемішуємо. Дуже важливо перед самим випіканням млинців помити сковороду. Сковороду протираємо на сухо рушником і ставимо на найбільший вогонь розжарюватися. Розпечену сковороду змащуємо олією. Змащену сковорідку залишаємо далі розжарюватися. Як відчуєте сильний запах олії, можна починати наливати тісто.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

5. Ополоником акуратно наливаємо тісто на сковороду разом з тим трохи її обертаємо щоб тісто розподілилося рівномірно вздовж всієї поверхні сковороди.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

6. Як буде видно що окраєць млинчиків підрум'янився,, можна сміливо його перевертати. Другий бік теж підрум'яниться і ми відразу млинець перекладаємо на тарілку. Перший млинець обов'язково спробуйте на смак, сіль та цукор можна підкоригувати в тісті. Не забувайте періодично змащувати сковороду олією. Млинець з кожного боку смажитися близько 20 - 23 секунд. Готовий млинець за бажанням можна змастити вершковим або топленим маслом.

Рецепт тонкіх млинців на молоці

Примітки до рецепта

Млинці можна подавати зі сметаною, ікрою, варенням, згущеним молоком, медом. А можна ще начинити грибною, м'ясною та овочевою начинкою. Смачного!

Смачні рецепти, які вам сподобаються: