Рецепти страв з редиски

Кожному з нас з дитинства добре відома гіркувата, але така корисна і всіма улюблена редиска. Цей коренеплід в числі перших дозріває на грядці, і вже наприкінці березня з'являється на нашому столі, допомагаючи наповнити наш організм вітамінами після зими. Раннє дозрівання і висока врожайність цього овоча дають можливість практично безперервно протягом року поповнювати наш організм широким спектром вітамінів і протистояти простудним та вірусним захворювань. Якими властивостями обладає цей продукт і яку користь він приносить нашому організму? Давайте розбиратися.

Рецепти страв з редиски

Рецепти смачних страв з редиски

Редиска - вітамінна бомба

Коренеплід редиски - це воістину джерело корисних мікроелементів та вітамінів. Для прикладу: один невеликий пучок редиски здатний забезпечити організм добовою дозою аскорбінової кислоти. Далеко не всі овочі можуть похвалитися такими здібностями. Гірчичні масла, які і надають цьому продукту гіркуватого присмаку, мають антисептичну дію. Редиска відрізняється високим вмістом білка, необхідного для будівництва нових клітин організму. Крім того, в ньому присутні:

  • ефірні олії;
  • жири та вуглеводи;
  • ферменти;
  • вітаміни групи В;
  • вітамін С;
  • вітамін РР;
  • солі калію, фосфору, магнію, кальцію, натрію, заліза.

Мало хто знає, що бадилля редиски, яке набагато рідше додають до рецептів, в кілька разів корисніше коренеплоду. Саме в бадиллі містяться всі корисні мікроелементи та вітаміни в найбільшій концентрації. Разом з тим бадилля менш гірке, і має виражений пряний аромат.

Така маленька, але така корисна

Користь редиски для здоров'я організму величезна. Вміщені в ньому мікроелементи сприяють поліпшенню травлення, а високий рівень клітковини покращує перистальтику кишечника. Саме тому редиска в числі перших додається до раціону харчування людей, які лікуються від ожиріння. Вітамін С, який міститься в коренеплоді, позитивно впливає на мембрани клітин, в результаті чого вони стають більш сприйнятливі до корисних, поживних речовин.

Клітковина, яка міститься в редисці, допомагає виводити з організму холестерин, який називають "прихованим вбивцею" судин. Тому цей овоч часто призначають як засіб для профілактики серцево-судинних патологій. Цю ж функцію, до речі, виконують і "родичі" редиски - ріпа та редька.

Останнім часом з'явилися відомості про те, що редиска, а саме її природний фарбувальний пігмент, здатний запобігати онкологічним захворюванням. Наскільки це є достовірною інформацією не відомо, однак, регулярне вживання коренеплоду в якості профілактичного засобу, точно не завадить, бо він вкрай благотворно впливає на імунну систему і є природним антидепресантом.

Кому потрібно бути обережнішим з редискою

За деяких захворювань коренеплід редису може бути шкідливим і навіть небезпечним за рахунок своєї гостроти. У числі протипоказань до вживання - хронічні захворювання органів шлунково-кишкового тракту (шлунка, підшлункової залози, кишечника), жовчного міхура і печінки. Більш того, при захворюваннях щитовидної залози надмірне вживання редиски може спровокувати погіршення стану, викликати зоб. Щоб нівелювати негативний вплив коренеплоду редиски на щитовидну залозу досить його відварити.

Редис - смакова і естетична прикраса будь-якої страви

Застосування редису в кулінарії надзвичайно різноманітне. Зазвичай, він вживається у свіжому вигляді в складі салатів з інших овочів та зелені. Вживати салати коренеплоду редиски доцільно перед основними стравами, бо вони стимулюють вироблення шлункового соку і підвищують апетит. Яскравий, барвистий колір редиски дозволяє також використовувати її для прикраси страв. Термічній обробці коренеплід і бадилля піддають вкрай рідко, бо ця процедура істотно змінює їх смакові якості, але додавання цих продуктів до теплих салатів і рагу з м'ясом не залишить байдужим жодного гурмана.

Нові рецепти, які вам сподобаються: