Салати з копченої курки: рецепти, опис, фото

Що може бути краще, ніж зібравшись у колі друзів, після важкого робочого дня, поласувати копченою куркою та холодним пивом, або смачним салатом з цим ароматним інгредієнтом? Дивно скільки гурманів, незважаючи на високу калорійність, воліють замінювати запечену птицю на її копчений аналог.

Звичайно, в більшості випадків це лише справа смаку, проте існують й інші причини, з яких варто іноді віддавати перевагу саме копченому варіанту приготування.

Салати з копченої курки

Властивості копченої курки

Безумовно, існує багато суперечливих думок на тему користі та шкоди копченостей, проте, незважаючи на негативні відгуки, копчена курка не перестала користуватися популярністю у покупців. Вся справа у її неповторному смаку, якого неможливо досягти іншими методами приготування. Крім цього, вона має й інші переваги, які, на жаль, не притаманні запеченим і обсмаженим варіантам. Взяти, наприклад, чудові консерваційні якості. Завдяки холодному копченню або тривалій термічній обробці копчена курка зберігається набагато довше, разом з цим не втрачаючи своєї пікантності та ніжного смаку.

Рецепти смачних салатів з копченої курки

Корисні властивості курки

І якщо вже говорити про користь, то куряче м'ясо корисне для нашого здоров'я. Фосфор, протеїн, калій та магній, які воно містить у надлишку, є незамінними будівельними матеріалами для нашого організму та допомагають запобігати таким хворобам як гіпертонія, інсульт та інфаркт. До того ж, натуральне копчення наділяє готовий продукт хорошим бактеріальним ефектом, не додаючи до нього холестерин та додаткові трансжири, яких не уникнути під час смаження.

Декілька слів про калорійність

Куряче м'ясо - одне з найцінніших та найпоживніших продуктів для організму людини. Оскільки воно має низьку жирність його можна з упевненістю назвати дієтичним. Його часто рекомендують спортсменам, оскільки воно містить вітаміни групи А, В та РР. Копчене куряче м'ясо надзвичайно багате на залізо, тому воно рекомендоване до вживання також людям з низьким гемоглобіном.

Отже, варто підсумувати деякі позитивні сторони копчення:

  • насичений смак;
  • низький вміст жирів та холестерину;
  • високий вміст білків та збереження вітамінів;
  • амінокислоти у початковій натуральній формі;
  • поживна цінність.

Однак є й інша сторона медалі, яку було б нечесно залишати без уваги. Копчене м'ясо у будь-якій формі протипоказане людям із будь-якими порушеннями в травній системі. Важливо пам'ятати, що копчення здійснюється як натуральним, так і хімічним шляхом, який не несе жодної користі організму.

Справжню користь принесе лише натуральне копчення, тому під час покупки варто звертати увагу, яким саме способом воно здійснювалася.

Хімічне копчення не завжди на перший погляд відрізняється від натурального, тому варто бути уважним і купувати подібне м'ясо у перевірених місцях. Інакше це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Адже загальновідомо, що хімічне копчення підвищує ризик розвитку пухлин та сприяє ожирінню. Звичайно, це відноситься до регулярного вживання продукту. Якщо ви щорічно дозволяєте собі з'їсти шкідливу копченість і у вас немає проблем зі здоров'ям, це не призведе до фатальних наслідків.

Вибирайте з розумом

Якщо цей птах привезла вам не ваша бабуся, то ризик вже є. Кур вирощених «штучно» для копчення або гриля, часто нашпиговують антибіотиками та гормонами. Для самих птахів це служить захистом від інфекції, однак у нас споживання такого м'яса може спричинити послаблення імунної системи та порушення у мікрофлорі організму. Найчастіше це виявляється у вигляді алергічної реакції.

Природно вирощена курка

Без сумніву, не потрібно впадати в якісь крайнощі. Життя таке, що ми не можемо повністю захистити себе від шкідливого впливу навколишнього середовища, проте в наших силах вживати заходів, щоб знизити ризик до мінімуму. Пам'ятатимемо, що натуральне копчення має свої незаперечні плюси, а хімічної обробки продукту, зокрема курячого м'яса, краще уникати.

Нові рецепти, які вам сподобаються: