Як приготувати капусняк

Що таке капусняк? Страва це українська і займає почесне місце в меню поряд з борщем переважно восени, взимку і ранньою весною. Здогадуєтеся, чому? Капусняк варять з квашеної капусти, яку кожен або майже кожен українець заготовлює про запас в пристойній кількості: і в суп, і на закуску до запітнілої чарці горілки, та й просто зі шматком чорного хліба і пахучою соняшниковою олією. Капусняк зі свіжої капусти - це що завгодно, але не капусняк!

Капусняк з квашеної капусти має бути помірно густим і наваристим. Аромат характерний - з приємною кислинкою і розвареною картоплю з м'ясом. Коли вдома варять капусняк, відразу хочеться швидше сісти за стіл і з апетитом наминати за обидві щоки. І щоб обов'язково цибулька на столі, чорний хлібець, часник із сіллю і кілька тоненьких скибочок сала свіжого посолу з проріззю.

Капустняй ще називають капустянкою і вважається, що він є традиційною стравою не тільки України, а й Польщі, Словаччини.

Коли заходиш до теплого батьківський будинку з морозу, а мама вже зварила капусняк, то пахне по всій хаті смачним і таким рідним. Затишно стає на душі і тепло. Хочеться побути в тиші, в теплі, подивитися, як мама накриває стіл і трохи посумувати)

Також, згідно з українською традицією, цю страву подають як основну на церемоніях, таких як поминки або весілля.

Рецепти салатів з кальмарами

Смачні рецепти капусняка

Рецептів капусняка сила-силенна, кожна сім'я його готує по-своєму. Головним інгредієнтом, безумовно, є квашена капуста. Також найчастіше використовується свинина, пшоно, картопля і засмажка з цибулі. Разом з тим існують рецепти капустняка без м'яса або без пшона, хоч вони і менш типові для української кухні.

Нижче ми зібрали для Вас кілька різноманітних рецептів смачного капусняка. Такі супи виходять наваристими, дуже ароматними, смачними і ситними. Для приготування капустняка з м'ясом ідеально підходять свинячі реберця або грудинка. З них виходить відмінний наваристий бульйон і ніжне, смачне м'ясо. 

Також капусняк можна приготувати з яловичини або домашньої качки. Вегетаріанський рецепт капустняка схожий на класичний, з тією лише різницею, що готується без м'яса, просто на воді. У цьому випадку відразу починають з відварювання картоплі, пшона і квашеної капусти. Варіанти без м'яса дуже популярні в якості пісних страв для людей, які тримають Піст.  

Нові рецепти, які вам сподобаються: