Салати на святковий стіл

Неможливо уявити собі традиційне застілля без вишуканих салатів на святковий стіл і смачних закусок. Їх головна відмінність від щоденних страв полягає в тому, що для них вибирають делікатесні інгредієнти, наприклад червону рибу, морепродукти та ін. (хоча це і не є обов'язковим, оскільки зі звичайного оселедця, буряка, картоплі та моркви можна приготувати салат-шедевр), і красиво оформляють. Це і зрозуміло, адже салати і закуски подають в першу чергу, і за їх зовнішнім виглядом складається враження про господарку, її кулінарні таланти і навіть про достаток в будинку. Тому важливим є все: відповідний моменту посуд, сервірування, послідовність подачі страв і т. д. Якщо вам важливо здивувати і навіть захопити гостей, то неодмінно приготуйте салати на святковий стіл, які ми зібрали для Вас.

Рецепти салатів на святковий стіл

Смачні салати на святковий стіл

Торти-салати на святковий стіл

Торти-салати отримали свою назву через зовнішню схожість зі звичайними тортами, адже в них шари, виготовлені з різних продуктів, їх вкривають заправкою точно так же, як коржі кремом. Такі салати стають дедалі популярними під час різних свят, бо окрім свого грандіозного вигляду, вони зазвичай дуже смачні і легко готуються.

Рецептів тортів-салатів величезна кількість, а продукти, які входять до їх складу, просто неможливо перерахувати. Це шинка та інші ковбасні вироби, м'ясо, риба, овочі і фрукти, сири, консерви і т. д. Не зважаючи на таке розмаїття, є кілька загальних правил, яких необхідно дотримуватися під час приготування таких салатів:

  • інгредієнти викладаються шарами;
  • шари змащуються калорійними заправками (сметаною, майонезом, вершками та ін.).

Останнім часом набувають популярні бутербродні торти-салати, приготування яких не вимагає багато часу та фінансових витрат, оскільки в ролі шарів виступають такі продукти, як хліб, млинці, вафельні коржі, але, будучи красиво оформленими, вони також можуть стати родзинкою не тільки буденного, але й святкового столу. В їх приготуванні є кілька принципів:

  • з хліба мають бути зрізані скоринки;
  • товщина хлібного шару не має перевищувати 1 см;
  • їх потрібно готувати заздалегідь, щоб коржі встигли просочитися;
  • салати тримають в холодильнику, а оформляють перед подачею на стіл.

На закінчення кілька слів про оформлення тортів-салатів. Воно має підкреслювати текстуру страви, його колір. Якщо торт-салат м'який, то декор слід підібрати хрусткий. Має значення і кількість прикрас. Якщо торт-салат багатошаровий, складається з великої кількості інгредієнтів, то декор краще зробити простішим. Важливо пам'ятати, що оформлення покликане підкреслити привабливість салату, а не затьмарювати його.

І останнє: не бійтеся експериментувати! Хто знає, можливо, рецепт саме вашого святкового салату увійде до світових кулінарних книг!

Нові рецепти, які вам сподобаються: