Градієнтний манікюр

або манікюр омбре

Градієнтний манікюрГрадієнтний манікюр – один з найпопулярніших видів манікюру, який легко виконати в домашніх умовах. Популярним він став ще кілька років тому, однак уже протягом кількох років залишається одним з провідних трендів кожного сезону. В основному це тому, що він гарно виглядає не тільки в самостійному виконанні, але й спільно з додатковим дизайном: розписом, стемпінгом, стразами тощо

Що таке градієнтний манікюр?

Градієнтний манікюр – це створення плавних переходів від одного кольору до іншого. Він може складатися мінімум з двох кольорів, максимум краще обмежуватись чотирма лаками для нігтів, більше вже не буде виглядати органічно. До переваг даного манікюру можна віднести те, що він візуально подовжує нігті, тому він буде красиво виглядати і на коротких нігтиках.

Градієнтний манікюр можна зустріти не тільки під такою назвою. Це те ж саме, що манікюр омбре, деграде або розтяжка на нігтях. Тому далі ми будемо використовувати їх всі.

Що потрібно для виконання?

Використовуємо фольгу. Градієнтний манікюр на натуральних нігтях і на нарощених або на гель-лаку можна створювати по-різному і з використанням різних матеріалів, тому тут ми розглянемо можливість виконання градієнтного манікюру на натуральних нігтях.

Найпопулярніший спосіб створення омбре манікюру – це використання губки. Зі зростанням популярності цього виду манікюру навіть з'явилися в продажу спеціальні дрібнозернисті губки для градієнтного манікюру зручної форми, які спрощують створення переходів між кольорами. Однак і звичайна губка для миття посуду впорається з цим дуже добре.

Перед використанням губка розрізається на зручні для роботи частини, щоб робоча поверхня була порівнянна з розміром нігтів. Щоб пил з неї не заважав при контакті з лаком, попередньо краще помити губку і висушити.

Способи виконання дизайну градієнтного манікюру нігтів губкою

Використовуючи губку, градієнтний манікюр можна створювати за різними техніками: працювати з лаками безпосередньо на нігтях,Градієнтний манікюр губкою на самій губці або ж на іншій поверхні, наприклад, фользі або плівці. Розглянемо кожен з них окремо.

Першим спільним етапом для всіх є обробка нігтів перед виконанням дизайну: видалення кутикули та надання нігтям однакової форми і довжини пилкою. Також рекомендуємо наносити базу під лак для захисту нігтів від пігментів фарби.

Далі можна нанести на всі нігті білий лак або найсвітліший з обраних для градієнта. Це зробить покриття більш щільним, натуральна нігтьова пластина не буде просвічувати крізь градієнт, але потрібно дочекатися повного висихання лаку. Не накладайте велику кількість шарів лаку, інакше манікюр вийде дуже громіздким.

Спосіб 1: омбре манікюр за допомогою губки

Накладаємо на губку обрані лаки почергово смужками стик в стик. Чекаємо пару секунд, щоб вони трохи вляглися.

Передруковуємо губку на ніготь кілька разів, доки не буде помітно згладжування кольорів.

Процедура повторюється кілька разів, доки ви не вирішите, що ефект досягнутий. Якщо з'являються бульбашки, то перші два відбитки зробіть не на нігті, а, наприклад, на папері.

Покрийте готовий дизайн топом або прозорим лаком.

Манікюр омбре за допомогою губки

Спосіб 2: градієнтний манікюр губкою на фользі

Тут лаки наносять смужками стик в стик на фольгу (можна використовувати плівку, глянцевий папір тощо), місця їх з'єднання можна змішати апельсиновою паличкою. Потім переноситься на губку простим передруком. Лаки не повинні встигнути підсохнути.

Далі алгоритм аналогічний: з губки лаки передруковуються на нігті.

Процес повторюється до досягнення потрібного ефекту градієнта.

Завершуємо дизайн покриттям нігтів топом.

градієнтний манікюр губкою на фользі

Практичні секрети та поради

Під час виконання градієнтного манікюру губкою зачасту виникають складнощі: шкіра навколо нігтів сильно вимазується, лаки вкриваються бульбашками, і перехід не виходить. Для їх вирішення є деякі хитрощі.

Щоб шкіра навколо нігтів не сильно бруднилася, можна використовувати різні способи її захисту:

Наклеїти навколо нігтів скотч та зняти його, коли градієнт виконаний. Тоді весь лак, що не потрапив на ніготь, залишиться на скотчі і не забруднить шкіру.

Нанести на шкіру навколо нігтів жирний крем для рук. Саме цим способом ми радимо користуватися. Після завершення дизайну йогоГрадієнтний манікюр в домашніх умовах легко видалити зі звичайної шкіри ватною паличкою разом з віддрукованим на ньому лаком. Головне, щоб крем не потрапив на нігті під час нанесення, бо в цьому місці лак не зможе відбитися. Крем не має швидко вбиратися, бо інакше лак легко не зійде.

Використовувати навколо нігтів спеціальні засоби. З популяризацією градієнтного манікюру з'являються і допоміжні матеріали для спрощення його виконання. Одним з таких і є засіб для нанесення на шкіру навколо нігтів, яке легко знімається разом з віддрукованим лаком. До речі, такий засіб зручно використовувати і для інших дизайнів, де може бруднитися шкіра, наприклад у водному манікюрі.

Що стосується скарг на рахунок того, що при відбиванні губки на нігтях з'являються бульбашки, то ця проблема вирішується:

По-перше, можна використовувати більш дрібнозернисту губку – так розміри бульбашок будуть мінімізовані;

По-друге, щоб бульбашок було менше, перші 2-3 відбитки з нанесеним на губку лаком краще зробити на папері або фользі;

По-третє, на зменшення бульбашок також впливає кількість шарів: чим їх більше, тим менш помітні крапки, бо з кожним новим шаром вони все більше зливаються у градієнт.

Якщо виникає проблема з отриманням переходу, то слід врахувати, що:

Можливо, не дуже добре підібрані кольори, наприклад, занадто контрастні, і їх складно згладити. Про поєднання кольорів в градієнтному манікюрі ми поговоримо нижче.

Спробуйте зробити більше шарів з відбитками, почекавши трохи висихання попереднього. Це має допомогти згладити перехід.

Покривайте підсумковий дизайн прозорим фінішним лаком: він надає плавності градієнту і вирівнює поверхню.

Під час виконанні градієнтного манікюру варто врахувати, що тут буде досить велика витрата лаків для нігтів, особливо якщо губка грубозерниста.

Інші техніки

Крім губки, існують і інші варіанти створення градієнтного манікюру в домашніх умовах.

Спосіб 3: розтяжка блискітками

Градієнтний манікюр з блискітками

Цей спосіб манікюру омбре полягає в тому, що на однотонному лаковому покритті частина нігтя покривається блискітками, до того ж на кінчику їх більше, а до середини нігтя вони зникають. Щоб зробити такий перехід не потрібно жодних додаткових матеріалів, тільки два види лаку, один з яких з блискітками.

Покриваємо нігті фоновим лаком та чекаємо його висихання.

Лаком з блискітками робимо розтяжку: проводимо пензлем від вільного краю до середини, залишаючи більше блискіток скраю, а на середині їх вже майже немає. Розтяжку можна робити і в зворотньому напрямку – від кутикули до центру нігтя.

Покриваємо дизайн топом.

Омбре з блискітками

Блискітки тут краще використовувати дрібні, а кордон переходу краще зробити нерівній – так виглядає органічніше, та й розташувати блискітки в один ряд важкувато

Спосіб 4: омбре за допомогою термолаків

Тут немає покрокового алгоритму виконання манікюру, бо досить придбати термолак і просто покрити їм нігті, немов звичайним лаком, а термоэффект сам зробить свою справу і створить градієнт. Однак тут є нюанс: ефект омбре переходу буде помітний, тільки якщо нігті мають хоча б невеликий вільний край, бо працює він за рахунок різниці температур на нігтьовому ложі (там де під нігтем палець) та без нього (де під нігтем нічого немає).

Омбре за допомогою термолака

Спосіб 5: градієнтний манікюр акриловими фарбами

Градієнтний перехід можна створити і акриловими фарбами. Для цього потрібен пензлик (віяловий або інший об'ємний) та набір кольорових акрилових фарб.

Спочатку наноситься світлий колір на кінчик нігтя і розподіляється до спадання.

Потім другий колір змішується з першим на палітрі і розподіляється поруч, заходячи на перший і утворюючи рівномірний перехід.

Третім кроком другий колір наноситься самостійно і заходить на загальну частину, щоб також гармонійно поєднатися з ним.

Якщо залишилися якісь вади, то їх можна доопрацювати яким-небудь з цих кольорів, «протягнувши» його через весь ніготь.

Тут можна виконати малюнок або покрити топовим лаком.

Кольори лаків та їх поєднання

Особливої уваги потребує питання підбору кольорів для градієнтного манікюру. Щоб навчитися правильно їх комбінувати, рекомендую користуватися колірним кругом і стандартними поєднаннями.

Найбільш плавний перехід будуть створювати аналогові кольори – ті, які на колірному колі розташовані поруч один з одним. Класичний варіант градієнтного манікюру це коли більш світлий колір буде біля кутикули, хоча це не панацея.

Красиво і органічно будуть виглядати і інші схеми поєднання кольорів, наведені на картинці:

Кольори лаків та їх поєднання

Тут можна побачити, які кольори будуть поєднуватися, а які ні з колірного кола. Найчастіше в градієнтному манікюр використовується 2 або три кольори. Праворуч на малюнку показано, які кольори можна поєднувати (суміжні, схожі, проміжні), а які не можна (несумісні та додаткові).

Для підбору кольорів також можна скористатися спеціальними онлайн сервісами, наприклад mudcu.be. Звичайно, буде складно підібрати лаки згідно з визначеними на колі кольорами, але знайти гарне поєднання він має допомогти.

Не використовуйте для створення градієнта дуже темні лаки – цей ефект на них буде практично не помітний. Найкраще для створення градієнтного манікюру використовувати сильнопігментовані, щільні лаки – так для отримання потрібного ефекту потрібно менше шарів.

Види градієнтного манікюру

Вертикальний градієнтний манікюрРозглянутий вище градієнтний манікюр є класичним його видом, проте є й інші варіанти зробити омбре на нігтях.

Градієнтний манікюр може бути вертикальним: тут межа переходу між кольорами має не  горизонтальну, а вертикальну спрямованість – це єдина їх відмінність, бо всі способи виконання, які описані вище, можна застосовувати для створення такого вертикального градієнта. Ось приклад такого манікюру, саме його ми розглядали в третьому способі:

Ще один варіант манікюру з ефектом омбре, коли перехід між кольорами створюється не на одному нігті, а між усіма нігтями, тобто кожен нігтик забарвлюється в окремий колір, але разом вони створюють гарний градієнт. Тут важливо підібрати лаки з однаковою текстурою (в ідеалі їх має бути 5), які відрізняються один від одного на кілька тонів, але всі мають однаковий базовий колір (наприклад, 5 бежевих тонів – від світлого нюда до коричневого). Яскраві лаки та ті, які сильно відрізняються не створять градієнт, а будуть асоціюватися з прісними нафарбованими нігтями. Так може виглядати даний вид манікюру в стилі омбре на нігтях:

Градієнтний французький манікюр також можна виділити в окремий вид омбре манікюру. Його відмінність полягає в тому, що тут Омбре манікюр між усіма ногтямивикористовуються білі кольори, тому виходить, що вільний край нігтя пофарбований у білий колір, як у французькому манікюрі, а ближче до кутикули нігтик практично прозорий. Це дуже ніжний дизайн, але він не буде добре  виглядати на коротких нігтях. Техніка виконання французького градієнтного манікюру відрізняється від описаного вище лише тим, що тут використовується один колір. Тобто спочатку нігті покриваються прозорим лаком, а потім робиться градієнт з акцентом білого на вільному краю нігтя.