10 рухливих ігор для дітей

10 рухливих ігор для дітей

Рух не тільки зміцнює організм, але й стимулює розвиток розуму. Організуємо активні забави для дітей вдома та на дворі!

Хочете, щоб дитина була здоровою, життєрадісною, спритною та розумною? Тоді залучайте її до рухливих ігор! Маля в будь-якому випадку буде шукати спосіб виплеснути фізичну енергію. Але недолуга біганина в цьому сенсі набагато травмонебезпечніша, ніж упорядкована та організована за певними правилами рухова активність.

Ігри доброї волі

Рухливі ігри - дитячий варіант фітнесу. На біговій доріжці або степ-тренажері дитині, зазвичай, нуднувато. Навіть зарядку з малюком потрібно проводити в ігровій формі, а грати у «квача» або «вишибал» він завжди готовий, вмовляти не доводиться!

Вчені довели, що моторна активність сприяє не тільки зростанню м'язової маси, але й відмінно стимулює інтелектуальний потенціал дитини.

Існують сотні ігор, які можна використовувати для занять з дітьми на майданчику в садку, на дачі, прогулянці і вдома. Навчіть їм крихітку!

Домашні рухливі ігри

Почніть з простого - активних ігор, у які можна грати вдома. Вируюча в дитині енергія змушує її носитися непризначеною для таких ось забігів житлоплощею, перекидаючи стільці та набиваючи гулі. Спрямуйте цю енергію в мирне русло, проклавши безпечні маршрути в квартирі і пояснивши малюкові, як треба бігати (наприклад, з м'ячиком).

Домашні рухливі ігри

• Шлагбаум. Мама і тато, стоячи рачки, по черзі катають підлогою м'яч один до одного, а дитина лежить посередині і впоперек його траєкторії з витягнутими руками і ногами. Вона має вчасно відреагувати на наближення м'яча, піднявши прямі ноги вгору, ніби відкривається шлагбаум, а потім опустити їх.

• Туди й назад. Визначте місце фінішу (кухня, двері кімнати), до якого малюк має якомога швидше донести м'яч, не впустивши його. Пересуватися потрібно рачки, а м'яч при цьому розташовується між верхньою частиною спини і потилицею.

• Мазило. Підведіть малюка до лежачого в центрі кімнати м'ячу, зав'яжіть йому очі, покрутіть навколо осі раз-другий і попросіть дитину вдарити по м'ячику ногою.

• Хто швидше. Сядьте спиною один до одного на відстані 1-2 м, а посередині покладіть м'яч. Руки-ноги витягніть перед собою. За командою когось із членів сім'ї потрібно встигнути першим схопити м'яч. Піддавайтеся дитині, але іноді і вигравайте у неї!

• Гойдалки. Встаньте обличчям один до одного, візьміться за руки і присідайте по черзі, граючи. Це дуже весело! В результаті не тільки зміцнюються м'язи ніг, але й поліпшується координація рухів.

Рухливі ігри на відкритому повітрі

Рухливі ігри можна влаштовувати на вулиці і взимку, і влітку.

• Мітелка. Візьміть до рук довгу гілочку чи скакалку, присядьте і швидко ведіть по землі туди й назад: нехай дитина підстрибує, коли «мітелка» проноситься повз неї, а ви хваліть за вдалий стрибок.

• Кур'єр. Назбирайте разом з дітьми побільше камінців, шишок, листя, а взимку можна просто зліпити купу сніжок, а потім на рівній відстані від цієї купки відзначте кожному місце, куди потрібно перенести ці скарби. Хто швидше?

• Чарівна паличка. Знайдіть невелику гладку палицю. Позначте місце старту. Щойно ви відпустите палицю, дитина має підбігти до вас, щоб зловити її. Візьміть по палиці і тримайте їх вертикально, поставивши на землю. За командою відпускайте свою і біжіть до чужої, щоб не дати їй впасти. Відстань між палицями - 2-3 метра. Не встиг? Три штрафних кола галявиною!

У мам і пап, які зберегли смак до рухливих ігор, діти ростуть міцнішими, більш впевненими у собі, внутрішньо краще захищеними від життєвих негаразд. 

Разом з друзями

Рухливі ігри з друзями

У ці ігри краще грати у великій кімнаті, у дворі або на галявині в лісі.

• Яструб. Це сімейна гра. Для початку розподілимо ролі, виберемо «яструба», «півня», інші будуть «курочками». «Яструб» має торкнутися рукою однієї з «курочок», що стоїть за спиною «півня». Тут потрібна хитрість, спритність та хороша швидкість: адже «півень» не дрімає - він весь час постає на шляху «яструба». Щоб усім було цікаво, міняються ролями.

• Хоровод. Хлопці водять хоровод навколо ведучого (його очі закриті або зав'язані) і по черзі читають коротенькі вірші, співають пісеньки. Після кожного монологу ведучий відкриває очі, намагаючись вгадати, хто зараз говорив. У нього вийшло? Тоді він міняється місцями з дитиною, яку він вгадав по голосу.

Читайте також: