Рухливі ігри для дітей у приміщенні

Рухливі ігри для дітей у приміщенні

«Шпигуни» - рухлива гра в приміщенні для дітей від 7 років

В цю рухливу гру слід грати в приміщенні з достатньою кількістю затишних куточків, де можна заховати невеликі предмети. Потрібно відразу й чітко обмежити ігровий простір, домовившись, що ховати та шукати будуть тільки в цій кімнаті (або в цих двох кімнатах). Якщо ви вирішите перенести «шпигунські пристрасті» на свіже повітря, то робити це слід у сутінки, і грати в саду або парку. Але вдома, в приміщенні, грати все-таки зручніше. У будь-якому випадку, потрібно обмежити розміри ігрового поля, де будуть ховати і шукати предмети.

Рухлива гра «Шпигуни» буде цікава для дітей від 7 років, але в неї з задоволенням можуть зіграти й підлітки. Для гри потрібно не менше чотирьох учасників. Крім того, потрібно підготувати нескладний інвентар: папір, ручка, ножиці, та шість сірникових коробок. Коробки можна замінити будь-якими однаковими коробочками або конвертами.

Правила рухливої гри в приміщенні для дітей від 7 років «Шпигуни»

Перед початком гри, за допомогою лічилки вибирають «ворожого шпигуна». Він придумує пароль з шести літер. Цей пароль потрібно написати великими друкованими літерами стільки раз, скільки людей бере участь в грі. Потім слова потрібно розрізати ножицями на літери. Кожна літера вкладається до свої коробки або конверта. Наприклад, якщо у нас шість учасників і придумано слово «какаду», то в першій і третій коробці мають лежати по шість літер «к», в другій та четвертій по шість літер «а», в п'ятій шість літер «д» і в шостій шість літер «у». Коробки при цьому можна пронумерувати - це полегшить завдання гравців, а можна і залишити анонімними. Всі коробки ховаються на ігровому просторі. При цьому всі гравці або виходять з кімнати, або закривають очі.

Потім «шпигуни» починають пошук коробок. Знайшовши коробку, вони повинні відкрити її і взяти одну літеру. Гра йде на час. Через певний проміжок часу (зазвичай, 7-10 хвилин) подається сигнал і всі «шпигуни» збираються разом. Діти намагаються по черзі назвати правильний пароль. Той, кому це вдається зробити першим, стає новим «ворожим агентом», придумує і пише новий пароль і гра повторюється.

рухливої гри в приміщенні для дітей від 7 років

Варіанти рухливої гри у приміщенні для дітей від 7 років «Шпигуни»

Якщо ви збираєтеся грати зі старшими дітьми та підлітками, то гру можна ускладнити.

  • Зміна 1 - не залежно від кількості гравців, в коробочку кладуть тільки шість літер. У такій ситуації гравець може «запізнитися» - коробку він знайшов, а літери там вже немає.
  • Зміна 2 - пароль складається з більшої кількості літер. Тоді, звичайно, потрібна більша кількість коробочок.
  • Зміна 3 - під час пошуків коробок з літерами «ворожий агент» може взяти активну участь у грі. Він пересувається (бажано, непомітно) ігровим простором і намагається підловити інших гравців, коли ті знайшли коробочку. З того моменту, як гравець взяв коробочку в руки, і до тих пір поки він її не закрив, він не має права рухатися (ходити). Якщо ж гравець зробив крок, а агент-ведучий підловив його на цьому, то гравець віддає йому останню знайдену літеру.

Сліпі ворота - рухлива гра у приміщенні для дітей від 6 років

В цю рухливу гру можна грати як в приміщенні, так і на вулиці. Рухливу гру можна організувати в школі на перерві, в літньому таборі або на прогулянці в дитячому садку. Гра проходить завжди шумно і весело. Підходить вона для компаній від 8-9 до 20-30 людей. Вік гравців може бути - від шести років і старше. Можна грати навіть різновіковими групами. Адже успіх у цій рухливій грі визначається не силою, а спритністю. Можливо, у малюків будуть навіть великі переваги! З обладнання для рухомої гри «Сліпі ворота» потрібні тільки пов'язки на очі. Але якщо ви не сумніваєтеся в чесності гравців, можна обійтися і без них.

Правила рухливої гри у приміщенні для дітей від 6 років «Сліпі ворота»

Перед початком гри обирають пару ведучих. Вони встають лицем один до одного, беруть один одного за обидві руки і піднімають їх вгору, утворюючи ворота. Якщо гравців багато, то «воріт» можна поставити відразу декілька. Ведучим зав'язують очі. Якщо ви впевнені, що вони не будуть шахраювати і підглядати, то очі можна просто заплющити.

Всі інші гравці намагаються якомога тихіше і непомітніше прослизнути крізь «ворота». Якщо ведучі запідозрять, що крізь «ворота» хтось пробігає, то вони опускають руки, намагаючись зловити гравця. Спійманий гравець міняється роллю з одним з ведучих і гра продовжується.

рухлива гра у приміщенні для дітей від 6 років

Заповідник - рухлива гра в приміщенні для дітей від 5 років

Рухлива гра в приміщенні «Заповідник» - це своєрідні піжмурки. Тому вам будуть потрібні пов'язки на очі. Не одна, як для піжмурок, а для кожного гравця своя. У грі обов'язково має бути дорослий ведучий.

Рухливу гру можна проводити в досить тісному приміщенні. Головне прибрати всі гострі та нестійкі предмети - щоб гравці не завдали собі травму.

Всім учасником зав'язують очі. Ведучий підходить до дітей і повідомляє на вухо кожному назву якої-небудь тварини. Причому назви тварин мають повторюватися. «Родичів» одного виду має бути від двох до п'яти. Наприклад, троє гравців призначаються «вовками», четверо - «ведмедями», ще троє – «мишами» і так далі. Можна заздалегідь домовитися, що звірів кожного виду буде певна кількість. Це полегшить завдання гравцям, але, звичайно, при цьому кількість дітей має бути кратною цього числа.

Після того як всім дітям повідомлені їхні тварини, ведучий подає сигнал і гра починається. Всі «звірі» подають звукові сигнали, характерні для їх тварин - гавкають, виють, шиплять, квакають ... Орієнтуючись ні ці звуків звірині «сім'ї» мають знайти один одного, зібратися і взятися за руки. Як тільки гравці впевнені, що знайшли всіх, вони піднімають руки вгору. Завдання того що водить - стежити за тим, хто першим зумів зібратися (обов'язково у повному складі!). Коли все «звірі» знайдуть свою «сім'ю». Ведучий подає сигнал, і всі можуть зняти пов'язки. Тоді оголошується команда-переможець.

Для дітей 5-7 років таку рухливу гру можна вважати розвиваючою. Крім того, що вона розвиває слух та увагу, вона допомагає в ігровій формі знайомитися з різними групами тварин. Адже можна зробити її тематичною: африканський заповідник, тайговий заповідник, ферма і т.д. А для старших хлопців це просто весела рухлива гра, яка дозволяє погратися, помичати та показитися.

Читайте також: