Жіночі імена грецького походження

Жіночі імена грецького походження

Анастасія
Ангеліна
Анжеліка
Аріна
Варвара
Вероніка
Галина
Дарина
Євгенія
Євдокія
Ірина
Катерина
Кіра
Ксенія
Лариса
Лідія
Меланія
Ніна
Оксана
Олександра
Олена
Олеся
Поліна
Софія
Тетяна

Вони обожнюють Піфагора та вишивають хрестиком Аполлона. А все тому, що вони - греки. І вони представляють національні меншини в нашій країні. Саме про їх традиції жіночих імен і хотілося б трохи поговорити. Ви в роздумах, як назвати свою дитину? Гарних грецьких імен, як то кажуть, хоч греблю гати. І якщо ви не хочете підібрати дівчині ім'я аж надто хитромудре, на зразок Антіопи чи Колідженії, то завжди можна обрати досить поширені та прості імена такі як Катерина, Галина чи Олена. Здивовані? Аадже вони теж мають грецьке коріння.

Греки - це народ, який багато століть поспіль шанує традиції пращурів, а також бережно  передає їх з покоління в покоління своїм нащадкам. Дітей греки звикли називати теж особливим чином. Син не має носити ім'я батька, якщо його батько живий. Первістка в сім'ї типових греків обов'язково називають ім'ям діда - батькового батька, а перша донька має носити ім'я бабусі - матері батька. Імена діда - батька матері та бабусі - материної матері будуть носити вже другі діти у грецькій родині. А ось треті за рахунком діти увічнять в пам'яті грецькі імена сестер бабусь та братів дідусів батька. Не лякайтеся, саме тому в грецьких сім'ях дуже багато тезок. Але варто відзначити, що ця традиція прижилася безпосередньо в Греції і українські греки все рідше дотримуються її.

Значення жіночих імен грецького походження

Практично, всі сучасні грецькі імена неодмінно мають грецьке походження. Якщо поділити їх на категорії, то це буде виглядати приблизно так: перша група - це імена з Православного церковного календаря. Ви можете обрати, наприклад, такі жіночі грецькі імена як: Іріні (мир, спокій), Єкатеріні (чиста, непорочна). Друга група - це імена античні, в основному міфологічні: Пінелопі (вірна дружина), Афродіті (народжена піною моря-богиня краси) і т.п. А деякі і взагалі обирають грецькі імена єврейського народу та латинського походження. Наприклад, можна назвати дитину Марія (улюблена), Анна (милостива). Сучасних греків також зараз стали називати і іменами, запозиченими з Західної Європи, наприклад Ісавелла (красуня). Якщо ім'я не пов'язане з міфологією або історією античності, то, швидше за все, воно буде давати характеристику інтелекту або моральними якостями, до того ж, жіночі імена грецького походження переважно означають позитивні якості, схвальні для людини порівняння. 

Вам вирішувати, чим керуватися при виборі імені дитині: порадами та традиціями, календарем, міфологією, особистими характеристиками або все ж віянням Західної культури вирішувати вам

До речі, вищезгадані імена Марія, Єлені та Єкатеріні є найпоширенішими серед греків. Можливо, ви не хочете сильно креативити та дивувати. Тоді вони точно припадуть вам до душі.