Крок 1. Я створюю успіх / Я розраховую на успіх. Як змінити своє життя

Крок 1 як змінити своє життяВ першому кроці з серії «10 кроків, щоб змінити своє життя на краще» ми займемося аналізом відмінностей у підході до того, як ми можемо вплинути на власне життя. Задамося питанням, чому успішні люди переконані, що вони створюють свій успіх, а інші – лише розраховують на цей успіх.

Як ми вже писали у введенні до 10 кроків, щоб змінити своє життя на краще (якщо ви його не читали, обов'язково потрібно з нього почати), з одного боку, ми покажемо Вам переконання людей, націлених на успіх, багатство та бажаючих покращити своє життя. Для зручності будемо називати їх скорочено людьми успіху. З іншого боку, ми покажемо вам переконання людей, які віддаляються від успіху, багатства і покращення свого життя.

Успішні люди переконані, що самі створюють свій успіх

Успішні люди живуть в переконанні, що саме вони є господарями власного життя. У їх свідомості міцно закріпилася впевненість, що їх власні успіхи і досягнення зобов'язані своїм власним діям і рішенням. Вони розуміють, що іноді приймають кращі, а іноді гірші рішення, але саме їх власні рішення створюють реальність.

У свідомості людей успіху діє переконання, що навколишня реальність є простою проекцією їх власних дій. Вони впевнені, що з допомогою відповідних рішень та дій вони можуть вільно творити своє життя. Серед успішних людей марно шукати людей, які віддають своє життя на волю випадку або долі.

Більше того, люди успіху не тільки знають, який вплив на їх життя мають їх рішення, але й отримують радість і задоволення від того, що вони самі можуть робити вибір. Будь-які відхилення від зазначеної вище схеми (рішення -> ефект), викликають у них занепокоєння, викликане позбавленням їх контролю над життям. Для них існує тільки одне джерело їх успіху і багатства – їх власні дії.

Свідомість панування над своїм життям і творінням цього життя, своїми діями та рішеннями робить те, що успішні люди, навіть після справ, пов'язаних з істотними невдачами, можуть у швидкому темпі відновити своє становище, своє багатство, і повернутися на той же або більш високий рівень життя. Вони розуміють, що як і ця невдача була творінням їх власних дій, так і повторне сходження на вершину залежить від того, які дії і рішення вони приймають.

Такий підхід відрізняє успішних людей від тих, які висот у своєму житті досягли, випадково. Досить поглянути на статистичні дані, які показують, що більшість переможців лотереї дуже швидко розбазарюють майно і повертаються до того ж життя. Ті, які, здавалося б, перемогли, скочуються на дно і ніколи вже з нього не вибираються. Чому? Тому що випадкова подія вбиває в таких людях впевненість у тому, що успіх завжди є результатом їх власних рішень і дій, а не поворотом долі. Це призводить до легкої втрати контролю над власним життям і втрати усвідомлення того, що, незалежно від того, з якої стадії багатства і процвітання ми стартуємо, збереження, збільшення або скорочення наших надбань, залежить тільки від нас самих через наші дії і рішення.

Неуспішні люди розраховують на успіх

Якщо запитати: чи ви хочете домогтися успіху, більшість людей без вагань відповість: "так". Мало таких людей, які з принципу зневажають успіх і вважають, що успіх їм в житті не потрібен. Навіть якщо зовні зазначені особи стверджують, що вони не турбуються про успіх (під яким ми можемо розуміти багато речей, наприклад, багатство, слава, стосунки з певною людиною), в більшості випадків вони, таким чином, просто виправдовують відсутність цих елементів у своєму житті. В глибині, в той же час, більшість людей розраховує на успіх в різних сферах свого життя і сподівається, що колись його виграє.

Хоча так багато людей розраховує на успіх, більшість з них ухиляється від відповідальності за створення успіху і не визнає того, що успіх або його відсутність є результатом їх власних дій і рішень. Отже, такі люди не грунтують свої думки на тому, що своєю поведінкою можуть вплинути на форму свого життя і на досягненні успіху.

Заперечення переконання про те, що успіх залежить від наших власних дій і рішень, найчастіше проявляється в трьох варіантах. Виникають вони, як правило, в різних ступенях тяжкості.

Позиція перша: виправдання відсутності не успіху.

Про виправдання ми вже говорили вище. Ми писали, що один зі способів виправдати відсутність успіху є переконання, що цей успіх не потрібен нам, що його ми не хочемо. Однак є ще й інші способи.

Популярним методом є твердження: це не для мене, я не годжуся для цього. Багатство? Це не для мене. Багаті погані, обманюють людей і т. д. Я не такий як вони. Слава? Це не для мене. Відомі люди є порожніми, я не такий як вони. Приклади можна підібрати самому.

Всі ці виправдання об'єднує те, що вони не мають раціональних підстав. Багаті погані? Ні, такі ж, як і всі інші – одні дуже хороші люди, інші гірші. Більшість з них до багатства дістались завдяки своїм зусиллям. Знамениті порожні? Дуже часто це розумні та гідні люди, а окремі, порожні відстають від інших і є об'єктом насмішок в пресі. Станемо ми поганим богачем або порожньою зіркою, залежить тільки від нас самих.

Виправдання відсутності успіху насправді нічого не привносить у наше життя крім помилкового психологічного комфорту. Не важливо, чи є виправдання спрямованим назовні і приймає форму представлення в стилі «пфф, я зневажаю матеріальні блага», або всередину і має характер переконання, що відсутність успіху в нашому житті випливає не з того, що ми до цього не прагнемо, а з того, що він нам не потрібен.

Легко помітити, що в обох випадках справжні бажання не відображають наших переконань, які, як ми про це вже писали у введенні. Приймаються штучно сформовані переконання про відсутність необхідності успіху, в той час як реальні бажання приглушаються. Це нагадує ситуацію хірурга, який, починаючи операцію, озброюється ножем та виделкою. Що з того, що він хоче провести успішну операцію, якщо обрав інструменти, які не дозволять йому досягти мети.

Позиція друга: скарги.

Головний ворог успіху - це скарги. Це мов приймати позу, яка нагадує поведінку хворого, який замість того, щоб дістати ліки, Успіх та успішні людисвідомо приймає щодня дозу отрути, яка, правда, не вбиває його відразу, але неухильно погіршує його стан здоров'я.

Нарікання нічого не виправляють, але отруюють нас зсередини і викликають зосередження на негативних думках. Не відсьогодні стало відомо, що те, на чому ми зосереджуємо свої думки починає відігравати все більше значення в нашому житті. Деякі називають це законом тяжіння – позитивне мислення притягує хороші події, а негативні думки притягують негативні події. Хоча з першого погляду цей закон може здатися винаходом особистісних тренерів, варто задуматися трохи глибше над його сенсом.

Не потрібно проводити складних досліджень, щоб зрозуміти, що якщо ми концентруємо своє мислення на певному питанні, то в нашій підсвідомості виникає розуміння, що це для нас важливо. Чим більше ми про щось думаємо, тим важливішим воно для нас стає. Людський розум працює так, що підсвідомо прагне до того, що для нас важливо. Таким чином, якщо ми програмуємо наш розум на провал у певній галузі, підвищується ймовірність того, що ми підемо саме в бік ураження. Щоб відповідати нашим очікуванням. Тут не йдеться про якесь таємне знання, а про простий принцип, заснованому на тому, як працює наш мозок. Якщо ми запрограмуємо його на поразку, то збільшимо ймовірність її здійснення.

Навіщо тоді скаржитися? Навіщо забивати свій мозок негативним мисленням і програмувати свою підсвідомість на негативні події? Якщо постійно постачати нашому розуму інформацію, що це неправильно, і з цим нічого не можна зробити, то, звичайно, те, що ми хочемо зробити, не вдасться, ми, нічого не придбавши, зменшуємо свої шанси на успіх. Де тут логіка?

Позиція третя: пошук винних у відсутності успіху.

Хоча це не дуже зручна інформація, але треба питання ставити прямо. Найпростіший спосіб замаскувати свою провину, вказати на інших винуватців.

Пошук винних у відсутності успіху - це одне з улюблених занять людей, які цього успіху не варті. Винних, як правило, багато. Наприклад, поганий уряд, держава, поганий старт в житті, немає краси і погана погода, неправильно підібрана сорочка і низький тиск. Таким чином, виявляються винні всі біди світу. Вони, шукаючи винних, забувають, що з подібних або набагато гірших умов виросли люди, які добилися серйозних успіхів. Хоча їм здається, що всі біди світу зійшлися, щоб саме їм перешкодити сходженню до успіху, правда полягає в тому, що успіх до них не приходить в основному з їхньої ж вини.

Звернення до всіх і вся зі своїми звинуваченнями, насправді не знімає проблем, а тільки викликає розчарування і призводить до того, що нещастя починає переслідувати невдачу, а невдачу-невдача. Бо якщо в голові закріпити переконання, що всі і вся погані, злі і вороже налаштовані, потихеньку весь світ починає бути поганим, а життя починає ставати нашим ворогом. Ми приймаємо позицію жертви і до нас ставляться як до жертви. Більше того. Ми самі починаємо вважати себе жертвою і підсвідомо прагнемо до того, щоб не виходити з ролі. Йде геть радість нашого життя, бо як можна радіти чомусь, мабуть, перешкоджає шляху до успіху.

Одне треба визнати. Роль жертви дуже зручна. З одного боку вона дозволяє пробудити співчуття, з іншого – виправдати відсутність успіху. Бо це не ми винні в його відсутності, це не ми маємо соромитися того, що успіх обходить нас по широкій дузі. Зручність ця, втім, недовговічна. Мало хто любить постійні нарікання, а трохи більш розумні швидко розуміють, що людина, яка зображує жертву долі, насправді є жертвою власного мислення і ліні. Візьміть себе в руки, підніміть дупу і почніть керувати своїм життям, тому що якщо Ви цього не зробите, то ніхто цього не зробить за вас.

Створення успіху - це щось інше, ніж надія на успіх.

Всі наведені вище відносини мають насправді одну мету. Це - втеча від думки, що саме наші власні рішення і дії створюють нашу реальність, а поточний стан речей не є результатом магічних сил, а лише нашої поведінки. Тільки сприйняття цієї простої залежності, може дати грунт для подальших кроків до кращого життя. Тільки розуміння того, що не важливо з якого рівня ми стартуємо, тільки від нас самих все залежить, дозволить вийти на шлях розвитку, який веде до успіху.

Дивним чином серед людей, позбавлених успіхів, виявляється більше прихильників теорії, згідно якої людська доля заздалегідь визначена. У картах, на зірках, у книгах. Варіантів безліч. Це дуже зручне припущення, яке дозволяє зняти з себе тягар відповідальності за власні рішення та дії. Дозволяє виправдати будь-яку невдачу, не звинувачуючи себе.

Люди позбавлені успіхів сподіваються на успіх, замість того, щоб до нього прагнути. Відмінний приклад сподівання на успіх - це витрата грошей на лоторею. Успішні люди зрідка можуть придбати квиток, але більше для власного задоволення, не налаштовуючи себе на те, що він може змінити їх життя. Люди, позбавлені успіхів, очікують, що успіх звалиться на них з неба. Суми, витрачені на квитки зростають, а гравець починає вірити в те, що є звичайним невдахою. Людина успіху, розуміє, що ввіряючи своє життя так званій долі, насправді, означає втрату контролю над життям. Те, що залежить від так званої долі, перестає залежати від нас самих.

Завдання першого кроку.

Про що мова? Кожен крок буде закінчуватися викликом, прийняти який ми Вас закликаємо. Ми створені так, що якщо у нас є якісь думки, які ми вважаємо цінними, - існує невеликий шанс, що вони будуть втілені в життя. Киваючи головою, ми приймемо певні рішення, і на цьому кінець. Рішення - це занадто мало. Треба втілювати їх у життя. Цьому будуть присвячені запропоновані нами виклики.

Перший виклик полягає в тому, щоб найближчого тижня відкинути три елемента які псують розум: виправдання, скарги і пошук винних. Кожен раз, коли у Вашій голові з'явиться думка, щоб виправдати, як описано вище, свою невдачу в досягненні якої-небудь мети або звинуватити щось або когось у своїх невдачах, прикладіть палець до скроні і зробіть постріл з нього, немов стріляєте з пістолета. Хоча це досить різке порівняння, але пам'ятайте, що виправдовувати, скаржитися та шукати винних, так само шкодить мозку, як постріл з пістолета. А Вам він буде дуже потрібен, щоб домогтися успіху.

На Вашому шляху кожен день будуть зустрічатися люди, які будуть намагатися надихнути Вас і отруїти своїми скаргами і ниттям. Посміхніться і уявіть, що саме вони стріляють собі в голову. Не дозволяйте, щоб вони передали Вам пістолет, тому що це дуже близько до вбивства у Вас людини, яка рухається в напрямку змін на краще. Не дозволяйте втягнути себе у світ жертв і вічних буркотунів. У храмі успішних людей немає місця для мучеників.

Як змінити своє життя
10 кроків, щоб змінити своє життя
1 КРОК 2 КРОК 3 КРОК 4 КРОК 5 КРОК 6 КРОК 7 КРОК 8 КРОК 9 КРОК 10 КРОК