Крок 3. Я зосереджуюсь на шансах / Я зосереджуюсь на перешкодах. Як змінити своє життя

Крок 3. Як змінити своє життяУ третьому кроці до кращого життя, ми торкнемося теми, на чому зосереджені переконання успішних людей, а на чому людей, позбавлених успіху. Ми подумаємо, як це впливає на досягнення бажаних цілей.

Ми закликаємо Вас ознайомитися з попередніми кроками, як тих з Вас, хто ще їх не читав так і тих, хто вже засвоїв. Людський мозок влаштований так, що переконання, присутні в ньому вимагають регулярного оновлення. Думки, які ми вважаємо цінними, щоб вони стали частиною наших переконань варто через якийсь час заново досліджувати і аналізувати.

Успішні люди концентруються на шансах

Як ми з'ясували у попередньому кроці, на кожному з обраних нами шляхів, рано чи пізно, з'являться проблеми. Не важливо, наскільки ми багаті, щасливі і задоволені життям, проблеми чекають кожного, без винятку. Ну і що нам тоді залишається?

Усвідомити, що проблеми є і завжди будуть невід'ємною частиною нашого життя, та придбати відповідну зброю, яка допоможе у боротьбі з проблемами.

Успішні люди перетворюють на таку зброю свій розум, укорінюючи в ньому переконання, що не існує проблем, які неможливо подолати. Як про це вже говорилося в попередньому кроці, проблеми не є ні об'єктивно великими, ні об'єктивно маленькими. Це людина, яка має перемогти проблему або досить велика, щоб її подолати, або занадто маленька. Це приводить людей до успіху простого висновку – для того, щоб вирішувати все більше і більше, все більше й більше проблем, ми маємо піклуватися про свій безперервний ріст.

Якщо успішні люди повною мірою усвідомлюють, що проблеми є невід'ємною частиною життя, і вони володіють зброєю, що дозволяє ефективно боротися з проблемами, то вони доходять простого висновку – проблемі слід приділяти стільки часу, скільки необхідно, щоб їх вирішити. Важливіше від самих проблем - цілі, для досягнення яких і потрібна була ця боротьба з проблемами, а також шанси, які можна використовувати, щоб досягти мети.

Успішні люди зосереджені на роботі, і на досягненні результату, а не на проблемах, що стоять на шляху до цих цілей. Це не означає, що вони не аналізують свої рішення і приймають їх поспіхом, грунтуючись на, нічим не обгрунтованому оптимізмі. В жодному разі. Вони аналізують шанси, з якими вони зустрічаються, але в результаті такого аналізу виробляють заходи, які допоможуть подолати проблеми, а не відмовляються від цього шансу тільки тому, що такі проблеми можуть виникнути на шляху.

Інакше кажучи, успішні люди концентруються на шансах і на тому, щоб найбільш повно їх використовувати, а не на перешкодах, які можуть їм у цьому завадити. Бо будь-яка проблема – це розв'язувана проблема, це означає тільки те, що ви можете знайти рішення, якщо зумієте зрости настільки, щоб цю проблема перестрибнути.

Не дарма Ви в цьому місці можете подумати: вони просто оптимісти. Так, успішні люди є оптимістами і в кожному аспекті життя, намагаються помічати позитивне, то, що надає їм шанс і може принести користь і успіх. Незалежно від того, чи вірять вони в якусь надприродну істоту, яка могло б згодовувати їм шанси або перешкоди, вони знають, що для того, щоб використати будь-який шанс, спочатку його потрібно побачити. У той же час, пошук у кожному елементі життя тільки негативу і проблем, в простій формі приводить до того, що ми не бачимо цього іншого, позитивного боку.

У кожен момент нашого життя з'являється багато можливостей, які не просять, щоб їх використовували. Найголовніше полягає в тому, щоб вміти їх розгледіти. Адже шанс, не важливо, чи є випадковістю, яку називають доля, не буде таким, якщо ми не скористаємося ним. Цим розумінням керуються успішні люди, які все своє життя аналізують в першу чергу на наявність шансу, що він дасть їм і що, можливо, дозволить досягти, а тільки тоді, коли побачать такий шанс – вони шукають вирішення можливих проблем.

Неуспішні люди зосереджені на перешкодах

Переконання людей далеких від успіху аналогічні тим, які завжди бачать склянку наполовину порожньою, а не наполовину повною.Успішні люди концентруються на шансах Замість того, щоб зосередитись на вмісті склянки і задовольнити свою спрагу, вони скаржаться на те, що було б краще, якби склянка була повною. Замість того, щоб скористатися можливістю, яку отримують і досягти мети у вигляді вгамованого бажання (або, принаймні, до неї наблизитися і вгамувати це бажання частково), вони сфокусовані на проблемах, які затьмарюють їм доступну можливість.

Що таке стакан для життя? Дуже багато. Мислення у людей без успіху зачіпає багато аспектів їх життя. Вони скрізь бачать проблеми. Вони є? Звичайно! Адже ми вже говорили, що проблеми виникають завжди. Вам навіть не потрібно особливо зосереджуватися на їх пошуку, щоб знайти весь спектр тих проблем, які можуть виникнути.

Що ще бачать деякі неуспішні люди в нових шансах? Підніжки і підступи. Якщо щось може принести їм користь, то, звичайно, має бути в цьому якийсь підступ чи доля підступно намагається перевірити їх довірливість.

Люди, позбавлені успіхів, завжди знайдуть безліч потенційних перешкод, завдяки яким відразу ж зможуть припустити, що вони не досягнуть мети. Їхній підхід призводить до того, що у всьому, що вони зустрічають, вони недовірливо шукають, перш за все те, що погане і може принести їм неприємності. Якщо такі речі знайдуть – а знайдуть, звичайно, тому що нічого не буває тільки хорошим або тільки поганим – оцінюють в цілому як погане і відкидають. Таким чином, вони дивляться на світ через фільтр, який ловить тільки те, що погане і неприємне, і пропускає те, що добре і дає різноманітні шанси.

Завдання третього кроку

На цей раз у нас для Вас два завдання. Ці завдання дуже прості, але можуть принести дивовижні результати.

Виклик перший

Якщо Ви від природи песиміст, або говорите, що реаліст, хоча насправді всередині переважає у Вас песимізм, ми закликаємо Вас, спираючись на свій здоровий глузд проаналізувати шанси, які останнім часом Ви втратили у своєму житті. Успішні люди як мантру повторюють, що вони вважають за краще шкодувати про те, що спробували, ніж жити з усвідомленням того, що втратили можливість. Кожен з нас іноді втрачає шанси, тому, напевно, у Вашому житті знайдеться безліч можливостей, якими Ви не скористалися.

Ми закликаємо Вас зараз згадати дві з них і з холодним розумом, вже по факту, виписати для себе з одного боку аркуша побоювання, які зупиняли Вас від використання кожного з цих шансів, а у другій – вигоди, які ви могли б отримати, якби їх використали. Відкладіть лист в бік, займися чимось іншим (наприклад, почитайте будь-яку статтю на нашому сайті), а потім поверніться до листа. Будьте повністю чесним з собою, щоб оцінити, чи дійсно проблеми (перешкоди), яких Ви боялися, були настільки значні, що об'єктивно не варто було скористатися цією можливістю.

Виклик другий

Щодня ми приймаємо безліч рішень. Таких рішень, з якими ми дуже довго затягуємо. Затягуємо так довго, що з кожною хвилиною стає важче їх прийняти. Ми закликаємо Вас, щоб Ви прямо зараз прийняли одне з таких рішень, відкидаючи будь-які аргументи і сумніви у Вашій голові і відразу ж перейшли до дії і втілили це рішення в життя.

Адже якщо Ви ще досі не прийняли цього рішення, і, незважаючи на це, воно Вам цікаве, це означає тільки те, що насправді Ви бачите можливість, і ця можливість є реальною, але, боячись дії, ви шукаєте проблему яка ваші шанси закриє і виправдає відсутність такої дії. Бо якщо б те рішення у Вашій голові було б заздалегідь ірраціональне і відкинуте, то – будучи раціонально мислячою людиною – Ви б відмовилися від нього миттєво, і не проводили б у роздумах наступні дні, а можливо, навіть місяці або роки.

Як змінити своє життя
10 кроків, щоб змінити своє життя
1 КРОК 2 КРОК 3 КРОК 4 КРОК 5 КРОК 6 КРОК 7 КРОК 8 КРОК 9 КРОК 10 КРОК