Крок 2. Проблема – це шанс для розвитку / Проблема – це перешкода. Як змінити своє життя

Особистісний розвиток. Як впоратися з проблемами?

Крок 2. Як змінити своє життяНа другому кроці до кращого життя ми замислимось над підходом до проблем, з якими ми стикаємося в житті. Адже не можна приховати, що шлях до успіху пов'язаний з різного роду проблемами. Подивимося, як до питання проблем ставляться успішні люди, а як люди, які далекі від успіху.

Нагадуємо, що ця стаття являє собою частину серії, яка дозволяє прийняти без будь-якого ризику і вкладень, виклик: 10 кроків, щоб змінити своє життя на краще. Важливе значення має збереження порядку статей, тому ми закликаємо Вас прочитати спочатку попередні записи:

Як змінити своє життя? Киньте себе в глибоку воду!

10 кроків, щоб змінити своє життя. Прийміть виклик.

Крок 1. Я створюю успіх / Я розраховую на успіх.

Успішні люди бачать в проблемах шанс розвитку

Успішні люди усвідомлюють, що на шляху до успіху завжди виникають проблеми, вирішення яких дозволяє продовжувати шлях до мети. Вони знають, що проблеми є невід'ємною частиною нашого життя, і навіть найщасливіші світу цього кожен день стикаються з багатьма проблемами. Іншими словами, немає в світі людини, в житті якої не вистачало б проблем.

Життя на різних рівнях достатку і задоволеності визначає тільки в якійсь мірі тип проблем, що виникають, однак, не впливає на те, менше їх чи більше. Можна навіть ризикнути і сказати, що успішні люди мають більше проблем, ніж люди, які обмежують своє життєве поле дій. Успішні люди працюють у багатьох площинах і беруть участь у різних сферах діяльності, що, природно, підвищує ймовірність зіткнутися з додатковими проблемами.

Кожна людина має проблеми різного розміру, а підхід до проблем, як правило, залежить від того, з якого розміру проблемами нам доводиться стикатися. Але як виміряти розмір проблем?

До розміру проблем необхідно підходити індивідуально, до кожної окремо, а не взагалі для конкретних соціальних груп, професій і т. д. Успішні люди знають, що те, як ми підходимо до проблем, залежить тільки від того, як ми оцінюємо ці проблеми, наскільки нам легко перемогти їх, або наскільки важко. Ці перші проблеми ми визнаємо маленькими, другі – великими.

Варто зауважити, що сприйняття розміру проблем залежить від того, на якому рівні ми самі перебуваємо. Для людини, яка професійно займається хокеєм, катання на ковзанах задом наперед буде дуже маленькою проблемою. Якщо ж з цією проблемою зіткнеться хтось, хто вперше одягнув ковзани, то ця проблема буде для нього дуже великою. Чому? Тому що він сам є по відношенню до цієї проблеми маленьким. В обох випадках ми маємо справу з однією і тією ж проблемою, але з різним "розміром" самої людини, яка до цієї проблеми підходить.

Успішні люди свої переконання про те, як впоратися з проблемами, засновують саме на наведеній вище залежності. Завдяки їй вони знають, що ефективним способом подолання проблем є прагнення до того, щоб стати більшими, ніж проблема. Адже чим більші ми стаємо, тим легше ми долаємо проблеми, які менші від нас. Якщо ж ми станемо одним з найбільших в цій області, то проблеми стануть для нас настільки малі, що будуть майже непомітними.

Якщо б проблеми людей можна було виміряти за шкалою від 1 до 10, то від людини, що знаходиться на рівні 4 більшими будуть проблеми, від 5 до 10. Але для людини, що знаходиться на рівні 7, насправді виявляються складними лише проблеми від 9 до 10. Це порівняння, хоча і є певним спрощенням, добре ілюструє те, що насправді обсяг проблем, які ми зможемо подолати, залежить від того, наскільки ми є великими відносно них.

Як зробити так, щоб перерости проблеми? Розглядати проблеми як виклики, які ми приймаємо для того, щоб вирости. Кожен прийнятий виклик робить те, що наступного разу, коли нам доведеться зустрітися з ним, він не буде для нас проблемою, а чимось зовсім простим для виконання. Досить подумати про те, що ми колись зробили вперше. Наступного разу це було для нас такою ж великою проблемою? Ні. Якщо, наприклад, наш фігурист прийме виклик і спробує спочатку рухатися вперед, а пізніше почне вивчати рух назад, то з часом подібні виклики перестануть бути для нього проблемою. Адже він буде з кожним підходом рости, доки не зросте до такої міри, що стане більшим за проблему.

Успішні люди переконані, що якщо перед ними з'являється велика проблема, насправді це означає лише те, що вони занадто малі, щоб перемогти її. Так як зараз вони занадто малі, то вони мають прагнути до того, щоб вирости. Проблема може зменшитися, але вони мають ще вирости, щоб стати більшими, ніж вона й переступити її.

Люди далекі від успіху бачать в проблемі тільки перешкоду

Неуспішні люди, стикаючись з проблемою зазвичай приймають одне з двох рішень.

Перше з них полягає в тому, що з'ясувується, що проблема є нерозв'язною. У цьому випадку вони знайшли, що проблема, з якою Як подолати проблеми, щоб змінити своє життядовелося їм зіткнутися, є непереборною перешкодою, і в зв'язку з цим вони зупиняються на старті. Але вони забувають при цьому, що кожна проблема - це об'єктивно можлива перемога і тільки в їх думках вона стає непереборною. Вони сприймають проблему не як виклик, а як нездоланний бар'єр. Замість того, щоб зосередити свої думки і енергію на вирішення проблеми, вони зосереджені на самій проблемі і на тому, що не можуть її перемогти.

Друге рішення полягає в проходженні на крок далі. Адже є люди, які підсвідомо знають, що проблема вирішувана, але навіть не намагаються її вирішити. Це відбувається тому, що вони бояться невдач, які часто супроводжують прийняття нових викликів. Але ж не все зразу! Безліч проблем, особливо таких, які набагато більші за нас, часто потребують багатьох спроб, доки одна з них не виявиться ефективною і не приведе нас до мети. Але такі люди бояться невдач, які є елементом перемоги над проблемами, або взагалі не намагаються, або після першої ж поразки розводять руками і констатують, що не в змозі вирішити проблему.

Вищевказані рішення призводять до того, що у свідомості людей, які їх приймають починає народжуватися почуття, що вони не справляються зі своїми проблемами, і що ці проблеми починають їх придушувати. Страх перед проблемами, призводить до уникнення все більшої кількості проблем, навіть найменших. В результаті проблеми накопичуються настільки, що поступово все життя починає пригнічувати їх, тому що проблеми, які ще донедавна були менші від них, починають їх переростати.

Зазначена вище втеча від проблем - це дуже зручно і ця зручність призводить до того, що важко вирватися з замкненого кола. Постійне зменшення дозволяє розглядати все більше і більше проблем, як ті, які більші від нас, і, як наслідок, приймати щодо них одне з описаних вище рішень, які виправдовують відсутність будь-якої активності. Згадайте в цьому місці, що ми писали про виправдання та його наслідки в першій статті.

Ця схема є протилежністю підходу успішних людей, які знають, що чим більше проблем вони вирішать, тим більшими вони самі стануть, і завдяки цьому будуть в майбутньому справлятися зі зростаючими проблемами і з більшою кількістю проблем. Відомо, що чим більше проблем вони зможуть з легкістю перемогти, тим легше і швидше вони досягають обраної мети та успіху.

Завдання другого кроку

Так само, як і в підсумках першого кроку, ми закликаємо Вас, щоб Ви протягом тижня перевірили на власній шкірі, як працює підхід успішних людей і самі оцінили ефект, який він приносить на практиці.

З цією метою ми закликаємо Вас, щоб Ви будь-коли, коли перед Вами з'явиться будь-яке питання, яке здасться вам великою проблемою, підняли свій погляд вгору, подивилися на точку, яка знаходиться над Вами, і уявили собі, що саме там знаходиться Ваша проблема, а Ви маєте вирости, щоб її дістати. Важливо зрозуміти, що це не велика проблема, просто Ви занадто маленькі. Потім подумайте, що ви можете зробити, щоб вирости настільки, щоб дотягнутися до цієї проблеми. Для цього заплануйте три дії, які можуть призвести до того, що, принаймні, хоч трохи дозволить вам розвинути підходи до вирішення проблеми. Потім спробуйте зосередитися на цих діях, а не на самій проблемі.

Як змінити своє життя
10 кроків, щоб змінити своє життя
1 КРОК 2 КРОК 3 КРОК 4 КРОК 5 КРОК 6 КРОК 7 КРОК 8 КРОК 9 КРОК 10 КРОК