Крок 6. Я вчуся в успішних людей / Я не люблю успішних людей. Як змінити своє життя

Крок 6. Як змінити своє життяЩе один крок із серії 10 кроків, щоб змінити своє життя на краще присвячений питанню нашого підходу до людей успіху. Те, як ми бачимо успішних людей, може скласти наш власний успіх.

З допомогою якихось узагальнень ми можемо визначитися як визначити успішну людину, яка досягла певної мети в певній галузі. Успішна людина - це спортсмен, який у певній спортивній дисципліні домігся майстерності, підприємець, чий бізнес приносить високі прибутки, фінансист, митець, чиї твори цінуються широкими аудиторіями, і т. д. Прикладів багато.

Немає сумнівів, що кожен з нас по-різному визначає успіх та приймає інші варіанти цього поняття. Тим не менш, хоча успіх - поняття відносне, більшість з нас інтуїтивно може зробити висновок успішна конкретна людина, чи ні. Ми не будемо вдаватися в подробиці та повторюватися про те, кого ми можемо вважати людиною успіху, а кого ні. Давайте вважати, що кожен з нас по-своєму може визначити коло осіб, яких визнає успішними.

У цьому кроці ми задумаємося над ставленням до так званих успішних людей. Ми зосередимося на тому, які реакції супроводжують різних людей щодо успіху третіх осіб, і, як успіх інших може вплинути на наш власний успіх.

 Успішні люди вчаться у успішних людей

 Успішні люди знають, що важливим елементом нашого виховання є наслідування. Еволюція створила нас такими, що все, що можна ми черпаємо з досвіду оточуючих нас людей. Завдяки цьому, кожне нове покоління не має заново відкривати одні і ті ж істини, які давно вже були виявлені. Маленькі діти імітують поведінку батьків, і виховують в собі певні навички і схеми мислення. Люди трохи старші наслідують і переймають поведінку і переконання людей, з середовища, в якому функціонують. Хочемо ми цього чи ні, багато правди в ствердженні: з ким поведетеся, від того і наберетеся.

Успішні люди знаючи, який великий вплив на формування їх особистості має те, з ким вони знаходяться, природно чіпляються за інших людей, які також досягли успіху (в тому числі і тих, які досягли успіху більшого, ніж вони самі). Вони розуміють, що вплив таких людей може позитивно вплинути на формування їх власної поведінки і мислення. Отримання знань і мотивації від тих, хто кращий за нас, є одним з кращих і найбільш простих способів формування у себе переконань, які дозволять нам стати краще.

Навіть, якщо успішні люди не мають повною мірою розуміння, як працює наведена вище схема, вони підсвідомо звертаються до людей, які знаходяться на тому ж або вищому "рівні", успіху, слави, і т. д. Хоча на перший погляд може здатися, що елітні клуби та подібного роду місця для зустрічей людей багатих і знаменитих створюються тільки для того, щоб задовольнити марнославство таких людей, проте, вони мають кардинально інше значення. Вони дозволяють таким людям спілкуватися і задовольняють їх природне прагнення до взаємного вилучення знань, досвіду і прагнень до дії. Завдяки цьому, люди успіху – навіть якщо нічого нового не візьмуть для себе – то, принаймні, фіксують у собі переконання, які привели їх до сучасного рівня життя.

Хоча ревнощі, та заздрість, яка складається з поєднання ревнощів з розчаруванням, є очевидними особливостями життя кожної людини, але успішні люди намагаються максимально обмежувати почуття заздрості. Якщо ревнощі являють собою елемент механізму стимулювання, який дозволяє йти до вершини (в двох словах: хтось має X > я теж хочу мати X > я шукаю шляхи до завоювання X > я прагну X), то заздрість передбачає відсутність активності і регрес (в двох словах: хтось має X > у мене немає X > відчуваю через це психологічний дискомфорт > винним у моєму дискомфорті призначаю того, хто має Х).

Успішні люди уникають заздрості, як позбавленого раціонального підгрунтя відчуття, що блокує розвиток. В обмін на це, вони відчувають природний потяг до інших людей успіху, а свої ревнощі перетворюють в захоплення їхніми досягненнями. Цей порив штовхає їх до більш тісних контактів з людьми успіху (також з людьми кращими, ніж вони самі). Завдяки цьому вони можуть вбирати від інших успішних людей зразки переконань і поведінки, які сприяють розвитку особистості і дозволяють домагатися успіху.

Неуспішні люди, не люблять успішних людей

Люди позбавлені успіху, як правило, ставляться недоброзичливо у відношенні до успішних людей. Вони можуть милуватися Успішні люди вчаться в успішних людейлюдьми, чиї досягнення можна пов'язати з природними, вродженими талантами (наприклад, спортсменів, акторів), але більшість успішних людей викликають у них негативні почуття.

Чому так відбувається? Джерела можна шукати в описаній вище заздрості і прагненні до зниження викликаного нею психологічного дискомфорту. У випадку спортсменів, співаків чи акторів, рівень заздрості менший, бо їх успіх пов'язаний з природним талантом. Це дозволяє легко покласти провину за відсутність власного успіху на долю, яка не обдарувала нас певними здібностями. Такі зміщення провини від самого себе в якійсь мірі пригнічують психологічний дискомфорт, викликаний заздрістю. Ненависть концентрується на "вищих сил", а не на людині, яка домоглася успіху. У разі інших "видів" людей успіху (наприклад, мультимільйонера) ненависть накопичується вже на саму людину. Ще більшою мірою подібна ненависть припадає на людину з нашого оточення, яка домоглася успіху. Вона ближче до нас (ми бачимо, що вона на нас схожа та не має переваг, яких ми самі не могли б мати), і тому набагато важче провину за наш психологічний дискомфорт покласти на зовнішні фактори, легше спрямувати свій гнів на саму успішну людину.

Наведена вище схема є узагальнення і, як і будь-яке узагальнення, не визнає крайнощів. На жаль, в дійсності багато людей без успіху своє негативне ставлення виявляють і до згаданих вище успішних людей, таких як спортсмени або артисти. Чому? Тому що вони виявляють своє негативне ставлення до майже всіх, хто в якій-небудь сфері, кращий за них.

Який ефект такого підходу? Зациклення на своїй заздрості і пов'язаною з нею ненависті до всього що перевершує нас самих призводить до того, що ми відмежовуємося від хороших прикладів. Ми закриваємося в середовищі людей, схожих на нас людей з подібним "ступенем" успіху (багатства, популярності, мотивації, тощо). Досить зробити простий аналіз, наприклад, багатства наших найближчих друзів, щоб побачити, що, як правило, це люди, які знаходяться в аналогічному до нашого рівня положенні. А може, навпаки. Це ми знаходимося на їх рівні. Як легко здогадатися, підсвідомо ми впускаємо в себе їх переконання, клонуємо їх підхід до життя і на них формуємо своє поточне становище.

Існує, однак, великий ризик, що з часом ми почнемо все більше і більше відступати і тонути в переконаннях, які віддаляють нас від успіху. Заперечення всього, що висовується вище лінії посередності призводить до того, що ця лінія постійно знижується. Збільшується і кількість речей і людей, які викликають у нас заздрість і ненависть. З часом ми починаємо ненавидіти більшу частину оточуючого нас світу, і кожен, хто хоч в чомусь кращий від нас стає нашим ворогом.

Завдання шостого кроку

У задачі шостого кроку ми закликаємо Вас найближчих сім днів попрацювати над своїм ставленням до людей, які досягли успіху.

Ви самі краще знаєте які думки рояться в Вашій голові, коли Ви читаєте про успіхи людей з перших сторінок газет, і що Ви відчуваєте, коли хтось із Вашого оточення стає успішним. Коли в такій ситуації Ваш розум почне атакувати заздрість, подумайте, що у Вашій голові починає розростатися вірус, який атакує клітини Вашого мозку. Чим швидше Ви вб'єте цей вірус, замінивши заздрість захопленням і роздумами на тему того, що ви можете зробити, щоб наблизитися до успіху, тим менше клітин Вашого мозку заразяться.

Якщо у вас є така можливість, намагайтеся якомога більше часу проводити з людьми успіху. Дивіться на те, як вони себе ведуть, як вони думають і як ставляться до життя. Якщо у вас немає такої можливості, то спочатку почніть з фільмів, що розповідають про людей успіху, або з біографічних книг. Подумайте про те, як їх підхід до різних аспектів життя відрізняється від Вашого.

Як змінити своє життя
10 кроків, щоб змінити своє життя
1 КРОК 2 КРОК 3 КРОК 4 КРОК 5 КРОК 6 КРОК 7 КРОК 8 КРОК 9 КРОК 10 КРОК