Крок 4. Я рекламую свої переваги / Я приховую свої переваги. Як змінити своє життя

Крок 4. Як змінити своє життяВ четвертій статті як змінити своє життя на краще, ми скажемо кілька слів про те, яким чином рекламують себе люди успіху і люди позбавлені успіху. Ми подумаємо, чому так багато людей бояться говорити вголос про свої переваги, про свою цінність, і чи мають ці побоювання раціональне обґрунтування.

Перш ніж ми продовжимо, як завжди, для початку нагадаємо, що ця стаття являє собою один з елементів серії 10 кроків, щоб змінити своє життя на краще. Якщо Ви ще не ознайомилися попередніми кроками, ми закликаємо Вас прийняти виклик і почати з введення.

Успішні люди рекламують свої переваги

Успішні люди виходять з того, що навіть найкращий і найкорисніший продукт не буде користуватися попитом, якщо ми не подбаємо про його належну рекламу. Що з того, що ми створюємо щось унікальне, краще, адже без реклами про наш продукт дізнається, швидше за все, лише купка людей або не дізнається ніхто. Марно очікувати, що потенційні клієнти самі прийдуть до виробника і почнуть запитувати, ви, випадково, не зробили те чи інше. В наш час конкуренція настільки велика, що саме на виробнику, який хоче продати свій продукт, лежить турбота про приваблення клієнтів і заохочення їх, що це саме той продукт, який їм потрібен.

Аналогічна ситуація панує і на ринку праці, в університеті, в школі та у відносинах між людьми. Успішні люди знають, що не варто скаржитися на так звані щурячі перегони, тому що насправді ми є частиною реальності, в якій конкуренція є чимось неминучим. Хіба це погано? Ні! Конкуренція, насправді, є частиною нашої людської природи. Це стимул, який прискорює розвиток і прогрес. Ми не будемо Вас мучити в цьому місці Дарвіном і Теорією еволюції, тому скажемо лише, що конкуренція супроводжує нас від самого початку існування.

Успішні люди розуміють, що, як і у випадку товарів, так і у випадку кожного з нас, потрібна реклама. Щоб наша цінність була оцінена потенційними покупцями, ми маємо відповідним чином її підвищувати. Ми маємо рекламувати наші здібності, нашу особистість, і все, що ми можемо запропонувати світові. На кожному етапі нашого життя і в будь-якій ситуації.

Успішних людей часто звинувачують у відсутності скоромності і надмірної впевненості в собі. Це якраз результат того, що успішні люди відкрито говорять про свої переваги і вміють виділити їх на кожному кроці. Відомо, що постійна жалість до себе і переконання інших в тому, як ми убогі, є нічим іншим, як чорним піаром. Той, хто сам не бачить своєї цінності, а, крім того, всім навколо виставляє виключно свої недоліки, так само відходить від успіху, як виробник, який рекламує свій продукт гаслом: "не купуйте його, тому що це жахливо".

Успішні люди розуміють, що це не вихід. Кожен день намагайтеся помічати свої сильні сторони і, якщо існує така можливість – інформуйте про них оточуючих. Успішні люди знають, що якщо вони самі не подбають про належну рекламу того, що вони можуть запропонувати, то шанси, що хтось їх помітить будуть незначні. Вони усвідомлюють власну цінність і можуть чудово підкреслити свої переваги. Завдяки тому, що оточення сприймає їх яскраво, то коли приходить момент вибору (роботодавцем, вчителем, коханою жінкою, і т. д.) – вибір падає на них.

Неуспішні люди приховують свої переваги

Неуспішні люди часто ведуть себе як виробник, який розповідає, як погано продається продукт. З часом такий виробник починає вірити в те, що його продукт є марним і залишає надію на збільшення продажів.

Неуспішні люди нехтують рекламою самих себе і зменшують свої сильні сторони так глибоко, що ніхто просто не в змозі їх сприймати. Потім у них народжується розчарування викликане тим, що ніхто не бачить їхньої цінності. Через це замкнене коло відбувається озлоблення внаслідок відсутності успіхів, і ми отримуємо вибухонебезпечну суміш. З'являються претензії до цілого світу, який не бачить наших переваг, з'являються внутрішні сумніви, чи справді ми володіємо такими якостями.

Чому люди без успіху приховують свої переваги? Причини такої поведінки зустрічаються в трьох дуже популярних варіантах.

Варіант перший: скоромність буде винагороджена

Досить багато людей вважає, що інформування інших про свої переваги є чимось надзвичайно неправильним. Люди без успіху вважають, що рекламувати себе - це щось таке, чого не варто робити. Вони стоять на позиції, що якщо будуть помічені, то, звичайно ж, це відбудеться без зайвої реклами. Вважають вони так тому, що скоромність є чеснота, яка, безумовно, буде винагороджена.

Нажаль, як правило, вони стикаються з реальністю і з тим, що без відповідного розголосу залишаються непоміченими. В різних аспектах життя: на роботі, в університеті, в школі, у відносинах між людьми. Очікувану зарплату не платять за скоромність.

Варіант другий: я не буду висуватися

Багато людей дуже сильно пустили коріння в свої переконання про те, що в житті не варто виходити вперед. Інформування про свої успіхи або уміння вони вважають непотрібним випинанням. Чому люди не хочуть висовуватися? Зазвичай через страх перед реакцією оточуючих. Бояться, що оточення погано відреагує на їх успіх і розкриття їх здібностей.

Чому оточення має так реагувати? Багато людей, які самостійно не домагаються успіху, негативно реагують на успіхи інших. Розвинена в цих людях заздрість говорить, що їм підсвідомо загрожує той, хто без проблем може розповідати про свої досягнення і наявні здібності. Люди без успіху намагаються підсвідомо звести оточуючих себе людей до свого рівня, а на будь-які спроби піднятися вище цього рівня, реагують негативно. Якщо вони самі чогось не можуть досягти, вони відчувають задоволення, якщо інші теж цього не досягають.

Відмовляти собі в праві на рекламу своїх переваг є поведінкою, яка чудово вписується в очікування тих, хто боїться успіху інших. Ірраціональний страх перед реакцією оточуючих ефективно ставить перепони на шляху до успіху і не дозволяє піднятися над ним.

Варіант третій: не хочу наврочити

Третя позиція передбачає, що хвастощі своїми досягненнями і здібностями може накликати на нас якесь нещастя. Говорячи проРекламуйте свої переваги хороші речі, ми викликаємо магічну силу, яка притягує погані події.

Чи дійсно це так? Звичайно, ні. Такий підхід не тільки позбавлений сенсу, але, насамперед, шкідливий. Придушення в собі радості і щастя від успіхів призводить до того, що стирає в нас почуття власної гідності. Якщо ми перестаємо говорити про те, що в нас гарне, а орієнтуємося лише на наші вади і нещастя, то ми швидко втрачаємо почуття власної гідності. Якщо самі не вміємо помічати в собі щось вартісне, то ніхто тим більше не помітить цього в нас.

Завдання четвертого кроку

Ми закликаємо Вас замислитися над трьома Вашими козирями. Кожен з нас складається з недоліків та переваг – і Ви теж. Знайдіть три свої переваги і запишіть їх на невеликому аркуші паперу. Коли Ви це зробите, подумайте, коли Ви в останній раз про них говорили, і що саме Ви тоді говорили. Проаналізуйте, чи були якісь результати.

Тепер друга частина. Ми закликаємо Вас найближчого тижня ділитися зі своїми близькими та друзями своїми успіхами (навіть наймілкішими) і за будь-якого зручного випадка підкреслювати свої переваги. Але, якщо у Вашій присутності хтось інший вихваляється своїми козирями або досягненнями – підтримайте його і оцініть. Зверніть увагу на те, як реагує оточення. Якщо ви зіткнулися зі спробою опустити Вас до рівня першого поверху, посміхніться лагідно і не турбуйтеся. Усмішка - це відмінна зброя в боротьбі з заздрістю.

Як змінити своє життя
10 кроків, щоб змінити своє життя
1 КРОК 2 КРОК 3 КРОК 4 КРОК 5 КРОК 6 КРОК 7 КРОК 8 КРОК 9 КРОК 10 КРОК