Рецепти правильного харчування, страви ПХ

Напевно, одне з найпопулярніших питань, які задаються жартома, звучить так: "Що б такого з'їсти, щоб схуднути?". Але якщо уважно розібратися і відповісти на нього, виходить, що не таке вже воно і жартівливе. Адже, щоб схуднути, дійсно потрібно їсти. І в цьому якраз може допомогти дієта ПХ.

Що таке дієта правильного харчування

Для початку потрібно розібратися, що ж ховається за цими двома літерами. ПХ - це правильне харчування. Багато хто слушно зазначить, що ПХ не є дієтою. Але це не так. Адже, в перекладі з грецької, слово «дієта» якраз і означає «спосіб життя» або «раціон харчування». І, якщо різні дієти суворо обмежені часовими рамками, бо є стресом для організму, то дієти ПХ можна дотримуватися протягом усього життя. І навряд чи знайдеться хоч одна людина, якій буде протипоказано правильне харчування. І в цьому величезна перевага цієї методики - вона здатна забезпечити організм всіма необхідними речовинами і вітамінами.

Рецепти страв ПХ

Рецепти смачних страв правильного харчування

Чи реально схуднути, дотримуючись ПХ?

Безумовно, так. Адже, принцип правильного харчування полягає у вживанні тієї кількості калорій, яка необхідна для кожної конкретної людини з урахуванням її індивідуальних особливостей - ваги, фізичної активності протягом дня і переносимості продуктів. За рахунок споживання потрібного об'єму їжі з правильним розподілом жирів, білків та вуглеводів, організм не накопичує зайву вагу. Разом з тим запускається метаболізм людини, якій необхідні ці три складові для правильної та ефективної роботи. Однак, необхідно пам'ятати, що навіть дотримуючись правил правильного харчування, можна набрати вагу, якщо споживати більшу кількість калорій, ніж необхідно організму. Тому основним моментом схуднення під час дотримання дієти ПХ є перевищення витрат калорій над їх споживанням. Цього можна досягти двома способами: споживати потрібну кількість калорій і додати фізичних навантажень або ж зменшити свій раціон. При створенні дефіциту калорій організму нізвідки буде брати енергію, і він почне спалювати жирові запаси.

Користь від режиму правильного харчування

Багато дієт засновані на жорсткому обмеженні продуктів, вони створюють не тільки дефіцит калорій, але й обмежують організм у корисних та поживних речовинах. Результатом цього стає тьмяна шкіра, ламкі нігті, посічене волосся, загальний стан втоми.

Дієта ПХ гарна тим, що постачає до організму всі необхідні речовини. Адже правильний баланс жирів дозволяє поліпшити стан волосся і нігтів, а також сприяє відновленню роботи нервової системи. Вуглеводи є основним постачальником енергії до організму, а білки потрібні для підтримки всіх функцій організму. Тільки за умови надходження до організму всіх трьох елементів - БЖВ стає можливим розумне і здорове схуднення без шкоди для тіла.

Основні принципи дієти правильного харчування

Зазвичай під час ознайомленням з великою кількістю заборон люди думають, що їжа буде одноманітною і несмачною. Однак, дотримуючись цих принципів можна харчуватися смачно і різноманітно. Разом з тим зміниться смакове відчуття продуктів і зросте якість життя.

Принципи дієти:

  • об'єм рідини має бути достатнім, на день необхідно випивати приблизно 1,5-2 літра води. Сік, газовану воду, солодкий чай і кавові напої до цього об'єму включити не варто, все це необхідно виключити з раціону;
  • для прискорення метаболізму та запуску організму з ранку натщесерце потрібно випити стакан води;
  • фастфуд, снеки, консервовані продукти та інші шкідливості краще залишити на полицях магазинів і кафе;
  • насичені жири замінити ненасиченими (смажена картопля зі свининою - погано, горіхи і риба - добре);
  • швидкі вуглеводи виключити, повільні вуглеводи залишити, тобто замість круасанів і випічки доведеться полюбити кашу і цільнозерновий хліб. З швидких вуглеводів можна вживати мед, фрукти та ягоди, але тільки в першій половині дня;
  • 5-6 прийомів їжі на день (3 основних і 2-3 додаткових);
  • вуглеводи їсти з ранку, білки перенести на другу половину дня;
  • рослинні олії дуже корисні, коли вони не на сковорідці, тому основні способи приготування їжі: запікання, тушкування і відварювання;
  • не залишатись голодним.

Всі ці принципи об'єднує лише одне правило - шкідливе виключити і замінити корисним. І не потрібно ніяких жертв в їжі, адже торт теж може бути корисним і його з легкістю можна вписати до добових норм споживання білків, жирів та вуглеводів - БЖВ, головне знайти рецепт корисного торта.

Раціон правильного харчування

Для багатьох, хто спробував різні дієти, особливо з жорстким дефіцитом калорій, може здатися, що 5-6 прийомів їжі на день - це занадто багато. Але це саме те, що потрібно для організму - їсти в достатньому об'ємі здорову їжу. Тому варто спробувати почати дотримуватися дієти ПХ.

Нові рецепти, які вам сподобаються: