Канапки: рецепти, види та оформлення

Святковий стіл покликаний дарувати не тільки смакову насолоду, а й доповнювати декор та прикраси в залі за допомогою різноманітних страв. Подача їжі на будь-якому святі грає ключову роль, тому всі господині прагнуть зробити кожну страву красивою і незабутньою.

Для багатьох кулінарів канапки не найбільш улюблена страва, адже на відміну від класичних бутербродів і сендвічів, вони вимагають до себе підвищеної уваги. Але ознайомившись з ними ближче, ви кардинально зміните ставлення до цієї страви, і зможете прикрашати ними кожен святковий стіл.

Рецепти канапок

Рецепти смачних канапок

Основні правила і вимоги до канапок

Міні-бутерброди стали справжнім порятунком для багатьох кухарів, адже вони дозволяють втілити найсміливіші комбінації, не боячись критики. За класичним рецептом канапки це лише мініатюрний бутерброд, з основою з хлібної грінки, зверху ж розміщується начинка.

Існують і варіації без хлібної основи, для фіксації «шарів» використовуються невеликі шпажки. Цей елемент виступає в якості інструменту для фіксації, і в якості декоративного доповнення, канапки на шпажках виглядають більш незвично, і чудово підійдуть для фуршету, або інших урочистостей. Під час приготування канапки потрібно дотримуватися певних вимог і стандартів, які сформувалися кращими кухарями протягом десятків років.

Види канапок

Канапки розрізняються за наступними характеристиками:

  • Вага канапки. Ідеальною вагою є саме 80 грам, більш «важкі» канапки доставляють незручності.
  • Розміри. Разом з вагою варто пам'ятати і про розмір, адже таку страву необхідно з'їсти за один раз, і занадто велика за розмірами комбінація компонентів також викличе дискомфорт.
  • Начинка. Компонування продуктів для начинки може бути найрізноманітнішим: м'ясна, овочева, сирна, рибна, солодкі варіанти. У будь-якому випадку варто пам'ятати про поєднання різних продуктів між собою, і кінцевий смак обраних компонентів.
  • Спосіб вживання. Хлібна підкладка або фіксація шпажкою відрізняються за зручністю вживання, адже в першому випадку канапки доводиться брати руками, а в другому - шпажка дозволяє обійтися лише утриманням за один з її кінців.
  • Форма канапки. В цьому випадку ви отримуєте повну свободу дій, саме ваша фантазія зробить канапки незвичайними і такими, які закарбуються в пам'яті гостей.
  • Основа. Хлібні грінки це не єдиний спосіб створення основи, для цього використовуються овочі, сир, крекери, чіпси, печиво.
  • Зовнішній вигляд. В процесі виготовлення варто пам'ятати не тільки про смак, а й про зовнішній вигляд закуски, адже від цього залежить бажання поласувати у запрошених.

Особливості подачі канапок на стіл

Крім приготування ефектних і привабливих канапок, варто подбати про їх подачу, від цього залежить і їх «популярність» на святковому столі. У цьому випадку також потрібно врахувати кілька факторів:

  • Температура страви. Подібна закуска має подаватися тільки холодною, тож якщо час очікування досить високий, можна поставити страву до холодильника.
  • Основа для викладки. Краще подавати канапки на широкій тарілці. Професійні кухарі можуть використовувати пошарову викладку, але для цього потрібен досвід і вправність, адже гості не завжди хочуть з'їсти канапки з вершини, особливо якщо начинка відрізняється за смаком.
  • Наявність серветок поруч з закусками. Оскільки канапки на хлібній основі беруться руками, наявність серветок це головна вимога при компонуванні столу.

Подаються канапки перед викладенням основних страв. Головним завданням подібних закусок є зниження почуття голоду у гостей, яке може виникнути через затримки з подачею основних страв. Канапки подаються в першу чергу, що дозволить особливо зголоднілим запрошеним вгамувати "голод".

Дотримуючись цих правил, ви зробите подачу страв більш зручною і звичною для гостей, не викликавши у них дискомфорту і незручностей. 

Нові рецепти, які вам сподобаються: