1 рік весілля - Ситцеве весілля

1 рік весілля - Ситцеве весілля

Перша річниця весілля - романтичне і зворушливе свято. Це прекрасний привід не тільки повеселитися, а й освіжити почуття. Будь-яка пара може провести цей день так, як буде комфортно для обох членів молодої сім'ї, будь-то галаслива вечірка чи романтична вечеря. У будь-якому випадку, таке свято має нагадати подружжю про той день, який вони свого часу назвали найщасливішим у своєму житті. І про ситцеве весілля вже точно забувати не можна!

Історія і традиції 1 року весілля

Проживши разом 1 рік, молоді відзначають ситцеве весілля. Зазвичай перший рік спільного життя пролітає непомітно для подружжя. Весільна ейфорія ніяк не дає увійти у спокійне русло, адже все було ніби вчора! Ювілеї весілля по роках будуть змінювати один одного, але ця дата для кожної пари особлива.

Як показує практика, спочатку супутник життя, який здавався ідеальним, поступово-таки набуває образу зі своїми недоліками і вимогами. Але це ще не той час «притирок» і сімейних баталій. Молодята насолоджуються постійним перебуванням разом, і впевнені в тому, що недоліки один одного - справа другорядна, яку легко можна виправити. І вони мають на це право, адже щастям легко прикрасити реальність. Саме тому через 1 рік ця дата сприймається обома подружжям з таким захопленням, і вони завчасно і ретельно готуються до цього свята.

Як називається 1 рік весілля

Отже, ювілей весілля 1 року, крім ситцевої, ще називають «марлевою» та «бавовняною». Першими назви цієї події в подружньому житті придумали німці, але користується ними практично весь світ. Ситцеве весілля отримало таку назву, оскільки через рік здійснюється перехід сімейної пари від святкового піднесення до побуту. Деякі стверджують, що ситець, папір або бавовна - все це символ слабкості і крихкості, саме так вважають за краще характеризувати стосунки молодят у цей період. Але народна мудрість висуває найпікантнішу версію, через яку першу дату назвали ситцевою. Виявляється, перший рік спільного життя молодих характеризується бурхливим статевим життям, що призводить до зносу постільної білизни з ситцю до марлі.

Як бачимо, існує не одна версія походження назви 1 року весілля, і всі вони мають право на існування. Але як би там не було, а ігнорувати цей день подружжя просто не має права.

За традицією, через рік, ситцеве весілля святкують, в першу чергу зі свідками та батьками, втім, як і саме весілля. А ще в це свято подружжя обов'язково розпивають пляшку шампанського - одну з тих двох, які стояли на столі молодят на день весілля. Ці традиції і зараз дотримуються. А в народі було прийнято зав'язувати вузлики на обох кінцях ситцевої хустки по діагоналі, примовляючи при цьому «слова наші міцні, як вузлики, зав'язані нами» і «як вітер - гуляка в полі ниву розбуде, так і радість, і щастя завжди з нами буде». Церква, рекомендує не проводити подібні обряди, а краще повінчатися, якщо це не було зроблено в день одруження або відвідати церкву і поставити свічки за здоров'я. І останнє - що б не їли подружжя за святковим столом, потрібно доїдати до кінця, залишаючи тарілки порожніми.

Що дарувати на 1 річницю весілля - ситцеве весілля

Оскільки ця подія - ситцеве весілля (або бавовняне), то подарунки мають бути з ситцю, бавовни або паперу. Один одному молодята повинні подарувати ситцеві хусточки, а що подарують гості - це вже їх головна біль, але головне - це має бути з ситцю. Але варто обирати корисні подарунки - молоді ще не встигли обжитися, вони, ймовірно, зрадіють і новим рушникам, і постільній білизні та іншим побутовим речам з ситцю або бавовняної тканини.

Привітання з 1 річницею весілля

Зрозуміло, що з порожніми руками гості не прийдуть. Добре б і вітальну промову підготувати. Що побажати подружжю? Можна традиційно випити за їх здоров'я і сімейне благополуччя, а можна влаштувати таке собі міні-шоу. Кульки з побажаннями всередині, вірші, пісні про подружжя - винуватці свята обов'язково це оцінять, адже ви не просто пам'ятаєте про таку подію, а й готувалися до неї! 

Привітання на ситцеве весілля

Привітання з 1 річницею весілля

Як відзначають ситцеве весілля

Відзначати можна по-різному. Зрозуміло, не варто влаштовувати масштабні гуляння з розмахом, та так, щоб вийшло друге весілля. Без гостей не обійтися, але їх не має бути більше ніж було рік тому. Однак не всі вважають за краще влаштовувати застілля. Одні закотять вечірку, інші з задоволенням обійдуться тихою сімейною вечерею, а треті - відправляться у романтичну подорож. Головне - щоб подружжю було комфортно, і вони знову відчували себе все так же щасливо.