10 років весілля - Олов'яне або трояндове весілля

10 річниця весілля - олов'яне весілля

10 років з весілля - це перший серйозний ювілей в житті подружжя, а крім того - значна віха в стосунках. За ці роки сім'я  долає багато труднощів, але і переживає не менше радощів, які об'єднують і згуртовують. Вважається, що до цього часу подружжя стає єдиним цілим і заслужено можуть називатися половинками, бо є один для одного найближчими людьми. Яке ж весілля відзначається через 10 років спільного життя? Про це ви можете детально дізнатися з цієї статті. Символами цього свята є олово і троянда, відповідно, і річниця називається олов'яним або трояндовим весіллям.

Як святкують 10 річницю весілля - олов'яне або трояндове весілля

Кожна річниця весілля символічна, не є винятком і 10 років, ось що воно означає для подружжя:

Олово - метал, який перш за все є символом таких якостей характеру, як відповідальність, справедливість, виконання боргу. Вважається, що за 10 років спільного життя подружжя усвідомило свої зобов'язання один перед одним, взяли на себе відповідальність за збереження своїх стосунків і готові виконувати свій обов'язок заради сім'ї щоб не сталося. І ті пари, які дійсно набули всіх цих якостей і не втратили їх, наступного року, коли мине 11 років з дати весілля, заслужено відзначають сталеву річницю.

Троянда - квітка, яка символізує кохання і романтику у стосунках. Труднощі загартовують сім'ю, але справжньою вона є тільки тоді, коли багаття колишніх почуттів все ще горить і подружжя все так же відчуває ніжні почуття один до одного.

Цифра 10 є символом шлюбного союзу, а також числом досягнутої досконалості і нового етапу життєвого шляху, у випадку з шлюбом і його природного продовження - появи нового життя. Саме тому 10 років з дня весілля мають таке велике значення, вважається, що до цього часу подружжя досягло якщо не цілковитої досконалості у своїх відносинах, то максимально до нього наблизилися.

Як відзначати олов'яну річницю весілля - 10 років у шлюбі

На це свято прийнято запрошувати тих людей, які були на весіллі, і відзначати його галасливо, весело і з розмахом. Але якщо всіх покликати не вдається, адже багато чого змінюється за 10 років, обов'язково запросіть свідків і близьких родичів. Хоча річниця і має свої символи, вибрати тему є з чого. Ви можете самостійно вирішити, яке весілля буде у вас на 10 років подружнього життя - олов'яне чи трояндове. Перше має на увазі більш суворий стиль, сюди відмінно впишуться лицарська тематика або серйозна класика, але з елементами стімпанк. А можна просто покласти в якості подарунка всім присутнім - олов'яну ложку.

Як святкувати 10 річницю весілля

Трояндова тема, звичайно, дає більше можливостей для фантазії. Тут одного оформлення можна придумати десять різних варіантів. Влаштувати річницю в стилі Голлівуд, використовуючи образ Мерлін Монро, веселих та вільних стиляг, або на крайній випадок хоча б вибрати торт на річницю в трояндовому кольорі. Виявляйте фантазію, дотримуйтеся одного стилю, головне, щоб у темі відчувалася індивідуальність вашої пари.

Якщо ви вирішите провести цей вечір тільки вдвох, маєте повне право. Троянда, як ми пам'ятаємо, квітка романтики, а на повну її можна відчути лише наодинці, наприклад, за романтичною вечерею.

Що подарувати на 10 років весілля чоловікові

Розмірковуючи, що подарувати на олов'яне весілля чоловіку, для початку подумайте, чи сподобається йому якась ексклюзивна річ з олова. Хоч це і недорогий метал, виглядає він дуже статусно. Тому якщо вашому чоловікові такі подарунки до душі, ви можете придбати для нього олов'яні:

 • перстень, браслет або запонки,
 • портсигар, попільничку або шкатулку для сигар,
 • сувенірну зброю,
 • макет корабля або літака,
 • флягу,
 • зажим для грошей,
 • брелок для ключів і так далі.

На будь-якій з цих речей можна зробити гравіювання, яке нагадувало б чоловікові про важливу дату і ваше кохання. 

Що подарувати дружині на 10 років весілля

А якими ж подарунками можна порадувати дружину на 10 років весілля? В першу чергу, звичайно, прикрасами з камінням кольорів троянд: турмаліном, топазом, авантюрином або кварцом. До речі, останній вважається каменем закоханих, тому ювелірні вироби з них підійдуть краще за інших. Що приємно, прикраси з рожевим кварцом досить поширені, тому вибрати буде з чого. Але крім каменів, можна згадати і про метали, зокрема рожеве золото, яке також не проти мати у себе у скриньці з прикрасами будь-яка жінка. До речі про скриньки - красиві вироби можна знайти і з олова. У такій скриньці зручно зберігати всілякі дрібниці і ювелірні вироби в тому числі.

Що подарувати олов'яне весілля, якщо ви гість

Як показує практика, подружжя ніколи не перестають розбудовувати і покращувати своє сімейне гніздечко, тому відмінним подарунком для їх буде щось практичне:

 • набір постільної білизни з трояндами,
 • рушники, скатертина або серветки з вишивкою,
 • картина в олов'яній рамі,
 • велика композиція з рамками для сімейних фотографій,
 • красива велика статуя на ганок, якщо подружжя має приватний будинок,
 • набір олов'яних ложок,
 • декоративні статуетки (не дуже практично, але красиво).

Але можна піти на хитрість і упакувати подарунок в обгортку з трояндами, тим самим прив'язавши його до теми річниці. Взагалі, так можна вчинити з чим завгодно, якщо ви хочете купити подарунок, не пов'язаний з трояндами або оловом. Також можна вступити у змову з іншими гостями і скинутися на романтичну подорож, хоча б дводенну, для винуватців свята. Такий подарунок запам'ятається їм на все життя і подарує масу нових вражень.

Привітання на 10 річницю весілля - олов'яне або трояндове весілля 

Привітання з 10 річницею весілля

Привітання з олов'яним весіллям - 10 річницею весілля

Привітання з олов'яним або трояндовим весіллям

Більше привітань тут:
Привітання на 10 річницю весілля: картинки, листівки, вітання