25 років весілля - Срібне весілля

25 річниця весілля - срібне весілля

У масштабах вічності 25 років це звичайно дрібниці, але на тлі середньої тривалості життя в 75 роки, чверть століття це вже третина життєвого шляху, пройденого разом. Починаючи з першого дня весілля подружжя почало ретельне притирання, позбавляючись від непотрібних граней та інтегруючись в бездоганний союз. За цей час були пройдені сотні і тисячі всіляких труднощів та перипетій, які зробили пару ближче і згуртованіше.

Ювілей, 25 років весілля

Сімейний інститут був побудований на міцному фундаменті, заснованому на коханні та взаємоповазі, адже без них жодна пара не змогла б подужати таку солідну та поважну дату в шлюбі. Тільки справжні почуття і любов могли посприяти подоланню всіх життєвих випробувань, знайти талант розуміння один одного з півслова, і утворити чітко злагоджений та збалансований симбіоз двох сердець.

Загальновідомо, що річниці весіль отримали свій розвиток і визнання в 19 столітті, завдяки інтелігенції, і 25-річчю спільного життя було дано назву Срібне весілля.

Саме так, інтелігенція мала безліч вільного часу, і щоб скрасити своє дозвілля були придумані ці чудові свята, які привносять різноманітність до сімейних взаємин чоловіка і дружини, які з часом дуже добре прижилися в народі. Найбільш широко весільні ювілеї стали святкувати за радянських часів, в районі 1980 року. Срібним це весілля називали з цілого ряду причин.

Срібло - це благородний метал, який обладає міцністю та пластичністю. Воно має гранецентрировану кристалічну решітку і блискучий, сріблясто-білий колір. У сучасному світі срібло використовується практично скрізь і обладає чималою кількістю цінних характеристик. Де тільки воно не знайшла собі застосування - від ювелірних виробів, оздоровлюючих та антибактеріальних приладів до застосування в електротехніці, в якості одного з кращих провідників електричної енергії. Вже 4500 років тому, в Давньому Єгипті при отриманні поранення прикладали срібні пластини до уражених ділянок тіла для знезараження. На цей момент проведено кілька досліджень, які доводять лікувальні та знезаражувальні властивості срібла. Крім того, цей благородний метал символізує чистоту і непорочність.

Срібне весілля викликає цілу купу метафор, пов'язаних з описаними вище характеристиками срібла. З особливостей, окремо хотілося б відзначити, що це перший дорогоцінний матеріал з усіх символів весільних річниць, який зустрічався на шляху у молодят. Срібло підкреслює всю міцність та красу сімейного тандему, який протягом 25 років вів боротьбу зі своїми вадами. І ось він очистився, знезаразився, вивів нарешті зі свого складу всі паразитуючі бактерії, які заважали побудувати дійсно щасливе сімейне життя. Він набув дорогоцінного відтінку і блиску, які символізують ідилію та кохання, які встановилися в шлюбному союзі. Чоловік і дружина придбали дещо інше поняття любові, яке спочатку асоціювалися у них з вогненною пристрастю, спільним романтичним перебуванням під зоряним куполом неба і поцілунками на лавочці. Кохання набуло великої усвідомленості, люди стали більш близькі один одному, розумом стали керувати не гормони, а щире бажання прожити разом до останніх днів.

Що подарувати на срібне весілля?

За старою доброю традицією на 25 років спільного життя чоловікові та дружині прийнято дарувати подарунки, які так чи інакше перетинаються зі сріблом. Ну а сам вибір подарунка на цей ювілей лягає повністю на ваші плечі, вам допоможе лише ваша уява і знання чоловіка та дружини. Як невелику підказку, нижче ми наведемо приблизний перелік подарунків на 25 ювілей з дня одруження:

 • Ювелірні вироби (окремо відзначимо, що обмін кільцями для чоловіка і дружини став непорушною традицією на цей ювілей);
 • Столове срібло (якщо на нього замовити оригінальне гравіювання - буде досить оригінальний і пам'ятний подарунок);
 • Срібні предмети для очищення питної води (вони можуть бути у вигляді різних форм від тварин до абстрактних предметів, які вражають своєю вишуканістю);
 • Підстаканники, підноси, кубки;
 • Можна подбати про інтер'єр подружньої пари: статуетки, годинник, рамки для фотографій, дзеркала, вази та ін .;
 • Для відпочинку на свіжому повітрі, за наявності дачі або заміського будинку можна подарувати шампури, мангали, решітки для гриля, коптильню;
 • Предмети екстер'єру (вуличні меблі, стільці, столи, лавки, альтанки та ін.);
 • Будь-яка побутова техніка (телефон, телевізор, праска, пилосос, мікрохвильова піч, хлібопічка, і т.д. Як було написано вище срібло є у всіх електроприладах в тій чи іншій мірі);
 • Посуд, сковорідки і каструлі, які мають срібний, благородний блиск;
 • Не забудьте і про відпочинок чоловіка та дружини від побутового життя - подаруйте їм путівку на відпочинок, квиток до театру, в кіно або відвідування ресторану;
 • Для любителів математичних подарунків можна зібрати свій власний, індивідуальний подарунок, в складі якого 25 предметів;
 •  Завжди пам'ятайте про квіти для жінки, навіть скромний букетик, оформлений зі смаком принесе радість і здивування дружині;
 • Кішку або собаку, адже напевно до цього часу діти вже покинули батьківський дім, і в ньому стало трохи порожньо;
 • Одяг та посуд з переведеними на них фотографіями молодят, приємним доповненням буде оригінальний напис, який символізує срібне весілля.

Традиції 25-ї річниці весілля?

Головним символом цього дня традиційно було срібні кільця, якими обмінювалися чоловік з дружиною. Золоті ж кільця прибиралися до наступної річниці.

Ранок, зазвичай, починався з поцілунку, після чого проводився обряд обмивання. Для цього з раннього ранку подружжя разом йшли на річку по воду, тримаючись разом за срібний глечик. Дружина повинна була умити чоловіка тричі:

 • Перший, для того, щоб змити роки, чоловік стає на 25 років молодше;
 • Другий, щоб змити всі прикрощі та сум, який залишив слід в його житті за цю чверть століття;
 • Третій, для подальшої спільної зустрічі ранкових світанків, що символізує нове життя.

При цьому після кожного обмивання чоловік має витиратися ситцевим рушником, підготовленим дружиною. Після цього глечик виставляли сушитися, і чим швидше він ставав сухим - тим більш радісне і щасливе життя чекає подружжя в майбутньому.

У 19 столітті навіть запрошували батюшку, який знову вінчав подружній союз. Тож якщо чоловік з дружиною до сих пір не вінчані - то 25 ювілей весілля стане найбільш підходящою датою для цього ритуалу.

Традиційно цього дня запрошували близьких родичів і друзів. Бажано розшукати свідків, якщо зв'язок з ними втрачено, і запросити їх на це свято. Дружина як аксесуар може надіти фату, а чоловік краватку. У цей день можна. Але в той же час, правила і були створені, щоб їх порушувати і отримувати від цього задоволення - можна присвятити цей день один одному і віддатися романтиці. Вибір звичайно ж за вами.

Привітання з 25 річницею весілля

Привітання з 25 річницею весілля

Картинки з 25 річницею весілля

Привітання на 25 років весілля

Картинки привітання на 25 років весілля