6 років весілля - Чавунне весілля

6 років весілля - Чавунне весілля

Весілля - це приємна подія в житті кожної людини, адже з моменту, коли надягли обручки і підписано свідоцтво, бере початок кожна сім'я. Щороку чоловік і дружина відзначають цю дату, відраховуючи роки, які провели разом. Ми знаємо про срібне та золоте весілля, а на скільки років відзначається чавунне весілля? В нашій масовій культурі не прийнято цікавитися і відзначати такі важливі для кожної сім'ї дати, крім круглих річниць. Саме тому на питання, яке весілля через 6 років спільного життя, часто не можуть відповісти і самі «молодята».

Чавунне весілля - це подія, яку відзначають рівно на 6 річницю укладення шлюбу. Вважається, що у цей період подружжя може вирішити і побачити, наскільки вони важливі один одному. За шість років з дня весілля можна перевірити свої почуття, і зрозуміти, наскільки близькими людьми ви стали за цей період життя. Тому весілля і носить назву «чавунне» - адже у цього металу такі ж властивості, як і у стосунків.

Історія і традиції шостої річниці весілля

Чавун - це метал, який зовні дуже міцний, але досить одного несильного удару, і він може дати тріщину. Точно так само і з відносинами на 6 років з дня весілля: з одного боку, узи між подружжям міцні і перевірені, а з іншого боку, вони можуть змінюватися і перетворюватися. Тому цей період вважається переломним, і якщо в родині є взаєморозуміння і панує любов, їхні стосунки будуть такими ж міцними, як чавун.

Вважається, що після 6 років шлюбу дружина вже вміє вправно поводитися з посудом, і тому саме на чавунних сковорідках вона має показати чоловікові свою кулінарну майстерність.

Обов'язковою цього дня буде сімейна вечеря, а прикрасою столу стане фірмова страва господині, яку вона приготувала в чавунному казані.

Якщо цього дня добра погода, ідеальним варіантом проведення свята буде ідея відправитися на природу і приготувати в казані плов або юшку.

Назва весілля на 6 років спільного життя не дарма «чавунна», цей метал завжди символізував надійність і міцність.

Всі гості за столом мають кинути монетку до заздалегідь заготовленого чавунного казанку, щоб у родині був достаток, для цього казанок ставлять в центр святкового столу.

У селах на 6 років весілля все господині здавна показували сусідам свою моторність: начищали чавунний посуд і виставляли його на подвір'я, щоб всі бачили їх хазяйновитість. У всі часи чистота посуду була показником вміння господині вести будинок, а чавунний посуд особливо потребує догляду: трохи зазіваєшся, і згорить, потрібно ретельно чистити. Так і дивилися на 6 річницю весілля, як господиня управляється з чавунами та пательнями.

Ще один цікавий звичай на 6-ту річницю весілля пов'язаний з перевіркою чистоти в будинку. Свекруха приходила в гості до невістки і білої рукавичкою або хусткою проводила по чавунним сковородам. Тому кожна господиня намагалася якнайкраще начистити все начиння цього дня до її приходу, щоб у свекрухи не було приводів для нарікань.

Взагалі, як такої традиції гучно відзначати шість років спільного життя у нас в країні немає. Деякі подружжя не кличуть гостей, і не знають, як називається та чи інша дата з моменту розпису. Але, звичайно ж, із задоволенням у нас в країні прийнято відзначати красиві дати: 5 років, 10 років і так далі, до золотого або навіть залізного весілля!

А ось в інших країнах традиції чавунного весілля на 6 років відрізняються від наших, і навіть назву ця дата має іншу.

в Америці 6 років спільного життя носить назву льодяникового весілля, цього дня прийнято дарувати один одному цукерки, які символізують солодке життя;

в Країнах Балтії назва весілля на 6 років - горобинова, і цього дня дарують грона горобини, які розвішують над входом до будинку, як у нас підкову, і вважають їх сильним оберегом;

у Франції на шосту річницю з дня весілля прийнято дарувати будиночки з печива і цукерок, які символізують солодке життя і затишок.

Що прийнято дарувати на шосту річницю весілля

Так склалися традиції, що гості дарують на річницю весілля те, що і символізує цей день. А для хорошої господині посуд вдома ніколи не буде зайвим: кухонне начиння з чавуну буде відмінним подарунком у цей день, якщо ви йдете в гості. Але дарувати посуд дружині все ж не варто, або не обмежуватися виключно пательнею, доповнивши її прикрасою та букетом.

Як відзначати 6 річницю весілля

6 років після весілля - це солідний термін, і тому можна відзначити його не тільки традиційним застіллям. Важливо приділити увагу один одному, тому можна відправитися у подорож, повторивши свій медовий місяць. Не має значення, яке весілля - 6 років спільного життя або 60, головне - це дарувати один одному кохання і взаєморозуміння щодня.

А можна традиційно зібрати за столом всіх друзів і родичів та весело відзначити 6 років з дня вашого весілля!

Привітання на 6 років весілля - чавунне весілля

Привітання на 6 років весілля - чавунне весілля

Картинки Привітання на 6 років весілля - чавунне весілля

Листівки Привітання на 6 років весілля - чавунне весілля

Як називається весілля на 6 років спільного життя - правильно, чавунне! І значить, всі привітання мають бути тематичними. Можна придумати веселі вірші один для одного, а можна знайти цікаві ідеї вітань в інтернеті. Не має значення, як ви привітаєте свою другу половинку, адже головне - це те, що ви як і раніше разом і кохаєте один одного.