5 років весілля - Дерев'яне весілля

5 років весілля - Дерев'яне весілля

Через 5 років спільного життя подружжя святкує дерев'яне весілля. Перша серйозна дата в подружньому житті і, можна сказати, перший ювілей. Мабуть, з цієї причини він отримав таку назву, як дерев'яне весілля. Скільки б років не прожило подружжя разом, річниця їхнього весілля - відмінний привід для свята. Коли шлюб склався вдало і спільно прожиті 5 років з дня весілля лише зміцнили союз двох сердець, обидва ретельно готуються до дерев'яного ювілею весілля і роблять це завчасно.

Історія та традиції 5-ї річниці весілля

Ювілей весілля 5 років носить досить символічну назву. Якщо попередні чотири роки ви святкували ситцеве, паперове, лляне та шкіряне весілля, то річницю весілля 5 років вам належить відсвяткувати під знаком дерева. Це перший твердий матеріал, який символізує стадію подружніх відносин. До цього часу пара вже встигла налагодити побут, добре пізнати один одного і накопичити «вантаж» спогадів про добрі та погані події, які зробили їх союз тільки міцнішими. Можна підвести і перші результати спільного життя - у багатьох до 5-ї річниці весілля вже з'являється власне житло, діти, змінюються плани на майбутнє, але вони в будь-якому випадку залишаються спільними.

Психологи стверджують, що 5 років шлюбу, як і 3 роки, є критичною точкою, перейти через яку і залишитися разом вдається, на жаль, не всім.

Вас це, звичайно, не стосується, адже вас зацікавило, яке весілля після 5 років спільного життя, як прийнято його святкувати і що дарувати один одному, а це значить, що ви щасливі в шлюбі.

Отже, дерево, яке символізує 5-річний ювілей весілля, вважається міцним і в той же час податливим будівельним матеріалом. Характеризуючи стосунки подружжя, можна порівняти їх з деревом - воно також з кожним днем стає міцнішим, вкорінюється, розростається, плодоносить. Так і відносини стають все більш стійкими перед життєвими негараздами, без яких не обійтися жодній парі, а ще в родині з'являються діти. Крім того, дерево асоціюється з родинним теплом і домашнім затишком. З дерева будують будинки, деревом топлять груби, щоб зігрітися. А кому не подобається слухати тріск сухої деревини в каміні і спостерігати за тим, як вона тліє? Чи це не ідеальний символ сімейних стосунків до 5-річчя весілля? З дерева можна побудувати будинок, виготовити будь-які предмети побуту, харчуватися його плодами, але слід пам'ятати про те, що все побудоване за 5 років може згоріти відразу, варто тільки запалити сірника. Найчастіше відсутність взаєморозуміння і стає тим самим сірником.

З давніх-давен люди асоціювали себе з якимось деревом, і однією з головних традицій дерев'яного весілля була спільна посадка і вирощування дерева.

Цей прекрасний звичай дотримуються і зараз. Подружжя разом саджають дерево і аж до наступного ювілею перев'язують його стовбур червоною стрічкою аж до наступного ювілею, яка стає своєрідним оберегом їхнього союзу.

Дерево, яке саджає подружжя, вибирається не просто так, кожне з них з давніх часів мало свої асоціації:

  • Сосна символізувала доброту, довге життя.
  • Слива, груша, яблуня та інші плодоносні дерева завжди свідчили про міцний родовий зв'язок батьків з їх нащадками.
  • Клен - достаток, матеріальне благополуччя, успіх у справах.
  • Акація, дуб означали стабільність, надійність та впевненість у завтрашньому дні.
  • Сакура, апельсин, мандарин та інші екзотичні дерева допомагали пошуку гармонії, нових емоцій і почуттів.
  • Верба - вірність та відданість.
  • Ялівець асоціювався з вічним життям.

Ще одна традиція ювілею весілля, яка існує в лісових зонах, це вінок, опущений на воду, або п'ять стрічок, зав'язаних на дереві. До святкування 5 річниці весілля потрібно ставитися серйозно. І якщо, перші чотири річниці весілля подружжя не святкували, то перший ювілей аж ніяк не можна проігнорувати, і про подарунки не можна забувати!

Що прийнято дарувати на 5 річницю весілля

Вибір подарунка на честь першої річниці має переплітатися з тим, як називається весілля 5 років спільного життя. Пам'ятайте, 5 років яке весілля? Дерев'яне, а це значить, що вітається будь-який презент з дерева.

Як відзначати п'яту річницю весілля

Незалежно від того, яке весілля - дерев'яне, ситцеве або срібне, відсвяткувати річницю спільного життя подружжя має неодмінно! Можна влаштувати романтичну вечерю, зібрати галасливу компанію або покликати тільки найближчих друзів і рідних. А щоб святкування цієї дати стало більш символічним, слід подбати про те, щоб подружжя оточувало якомога більше дерев'яних предметів.

Привітання на 5 річницю весілля - на дерев'яне весілля

Привітання на 5 річницю весілля - на дерев'яне весілля

Привітання з дерев'яним весілляя

Привітання 5 років весілля