3 рік весілля - Шкіряне весілля

3 рік весілля - Шкіряне весілля

Кожна річниця весілля унікальна, її в жодному разі не можна ігнорувати, адже спільне свято - це ще один привід зміцнити відносини. 3 роки разом - дата також особлива, адже вона збігається з тією критичною точкою, яку, за статистикою доводиться долати кожній парі. Чому так, нехай розбираються психологи, а наше завдання полягає в іншому. Як називається триріччя весілля, як правильно його святкувати, що надіти, що подарувати і ще багато-багато деталей проведення цього важливого для подружжя свята ви зможете дізнатися, прочитавши цю статтю.

Історія і традиції святкування 3-ї річниці - шкіряного весілля

Зазвичай, до цього моменту подружжя вже перетворюються на справжню сім'ю, в якій обидва вже добре знають сильні і слабкі сторони свого партнера, терпляче ставляться до недоліків один одного і мудро долають труднощі та конфлікти. Іншими словами, рожеві окуляри давно зняті, весільний альбом вже не переглядається так часто, у когоь вже навіть підростають діти, в загальному - суворі будні в розпалі. Прекрасний привід скрасити їх - відсвяткувати через три роки шкіряне весілля!

Саме так колись називали німці цю дату, а тепер її так називають у всьому світі. Погодьтеся, після паперу та ситцю, приємно асоціювати свій шлюб з чимось міцнішим. Шкіру так просто не розірвати, і ваші стосунки не такі тендітні, як в перший рік спільного законного життя в шлюбі.

Ще одна гіпотеза про те, чому річницю назвали саме шкіряною, заснована на вмінні подружжя тонко відчувати один одного. Яка з версій назви шкіряним весіллям найбільш доречна, нехай вирішує кожен для себе, а те, що шкіра у всіх асоціюється з чимось м'яким, теплим, близьким і гнучким - це факт.

Дуже символічні традиції святкування відомі з давніх часів. Перед цією датою дуже важливо було перебрати вдома весь посуд, кухонне начиння та інші предмети побуту, щоб у будинку не залишилося нічого битого, тріснутого або зламаного. Також перед тим, як святкувати цей день, здавна просили вибачення за завдані образи, прощали недоброзичливців і віддавали борги, а також наводили лад у домі - вичищали кожен куточок, натирали меблі, дзеркала та вікна.

Коли наступав день 3-ї річниці весілля, подружжя одягали шкіряний одяг і ходили в ньому цілий день. На сьогоднішній день цієї традиції дотримуватися зовсім нескладно, адже шкіряного одягу та аксесуарів тепер вдосталь - це класика і з моди вона не вийде ніколи! Будь-яка жінка із задоволенням надіне шкіряну спідницю та жилетку, а чоловікові підійдуть шкіряні штани і піджак. Можна урізноманітнити свій образ різними аксесуарами:

 • гаманці;
 • клатчі;
 • барсетки;
 • сумки;
 • портмоне;
 • браслети;
 • годинник з шкіряним ремінцем;
 • гумки для волосся;
 • рукавички;
 • папки;
 • футляри для окулярів, і т. д.
 • Ще один звичай, якого здавна дотримувалися, - випічка фігурок з тіста. За три дні до цього дня дружина випікала з тіста фігурки у вигляді корів, овець, свиней і коней. З давніх часів люди вірили в те, що саме ці тварини приносять достаток в сім'ю. А рецепт цих фігурок був у кожній родині свій і передавався з покоління в покоління.

Для тих, хто прагне максимально точно дотримуватися традицій, цікавий буде ще один звичай. За пару днів до цієї дати дружина не має залишати будинок після сьомої години вечора, а якщо виникла гостра необхідність в цьому, то на голову обов'язково накидають шаль або будь-яку тканину червоного кольору.

Поганою прикметою вважалося надягати прикраси з перлин.

Згідно традицій, на святковому столі на честь шкіряного весілля на стіл ставили житній хліб, а подружжя відламувавали від нього по шматочку і з'їдали при всіх гостях. А найперше частування, яким вшановували гостей на цьому святі, - хлібний суп. Ця нехитра страва вважається символом тісного зв'язку подружньої пари з гостями, серед яких близькі друзі і родичі. Хлібний суп приготувати простіше простого - до м'ясного бульйону кинути шматочки житнього хліба. Якщо з хлібним супом зовсім не склалося, то можна замінити його яблуком або іншим плодом, але неодмінно червоного кольору. Ці ж частування обов'язково потрібно передати тим родичам або друзям, які не змогли відвідати ваше свято.

Що прийнято дарувати на шкіряне весілля

Подарунки мають бути, зрозуміло, зі шкіри. Хоча, якщо чоловік і жінка потребують чогось певного, то символічністю можна знехтувати і подарувати потрібну в господарстві річ.

Як відзначати 3 рік весілля

Традиційно в цього дня запрошують в гості друзів та родичів, накривають стіл і намагаються зробити так, щоб навколо було якомога більше шкіряних речей, аж до найменших деталей. У багатьох країнах існує повір'я, що починати святкове частування слід не пізніше десятої години ранку. Вважається, що саме цей час сприяє збільшенню достатку та родинного благополуччя. А зробити святкування незабутнім і цікавим, допоможуть традиції і звичаї, описані вище, які дотримуються вже кількома поколіннями.

Привітання зі шкіряним весіллям

Привітання з 3 річницею весілля - шкіряним весіллям

Привітання з шкіряним весіллям

Привітання з 3 річницею весілля

Віршами або прозою, піснями або коломийками, особисто або всією компанією - будь-які щирі побажання подружжю вітаються! А той, хто зуміє зробити їх оригінальними, легко може стати найпочеснішим та бажаним гостем на наступні сімейні свята, адже готувався більше всіх!