50 річниця весілля - Золоте весілля

Привітання з 50 річницею весілля

Золоте весілля відрізняється глибиною свого символічного значення для подружжя, тому свято має бути організовано на вищому рівні. Важлива кожна деталь - сценарій весілля, оформлення банкетного залу, вітання та подарунки від друзів і близьких. З річницею пов'язано багато традицій, які можна втілити на власному святі. Головне - турбота, щирість дітей і онуків.

50 річниця весілля

Ювілей п'ятдесят років шлюбу відзначається з великим розмахом. Подружжя зустрічають це свято, будучи в зрілому віці. У день річниці вони згадують радісні моменти минулого, насолоджуються справжнім, приймають поздоровлення від дітей та онуків.

Назва весільного ювілею

Символ 50 років весілля - золото, завдяки чому золоте весілля отримало свою назву. Цей метал уособлює нагороду за пережиті труднощі. Люди довели почуття один до одного, виконали свої весільні обіцянки, знайшли порозуміння, довіру.

Відносини на цьому етапі дійсно подібні до цього благородного металу. Золото пластичне, стійке до зовнішнього впливу, зберігає свою красу і сяйво на довгі роки. Люди в шлюбі також стають більш гнучкими, знаходять компроміси. За весь період спільного життя було досить складних моментів, але пара подолала їх разом, їх любов не втратила яскравості, перейшла на якісно новий рівень. На цьому етапі з упевненістю можна говорити про спорідненість душ.

Традиції та звичаї з минулого

Існують обряди, пов'язані з золотим весіллям, відомі з давніх часів. Ними можна доповнити і сучасне свято:

  • Хустка, вишита золотими нитками, від дочки або сина винуватців торжества. Бажано, щоб основна тканина була глибокого червоного відтінку. За старих часів хустку вишивали вручну, але в умовах сучасності можна подарувати аксесуар, куплений в магазині. Під час урочистостей хустку вручають матері, накриваючи її голову або плечі.
  • Повторення церемонії обміну кільцями, як при укладанні шлюбу. Початковий варіант обручальних прикрас, швидше за все, вже не підійде, адже час бере своє. Але близькі можуть замовити пару золотих кілець з гравіюванням. Одночасно з цим старі прикраси передаються у спадок онукам в якості сімейної реліквії.

Особливості Золотого весілля

Що подарувати на 50 річницю весілля

Осипання подружжя золотими монетами. Можна використовувати сувенірні монети, серпантин та конфетті із золотого паперу. Робити це можуть молодші члени сім'ї, дорослі в цей час вимовляють побажання щастя подружжю.

Обряд зі свічками. Для нього використовуються спеціальні свічки, вкриті золотими блискітками або напиленням. При їх світлі ювіляри діляться своїм життєвим досвідом з молодим поколінням.

Весільний торт. Його заздалегідь замовляють в кондитерській. Можна запропонувати майстрам власний ескіз. Торт на 50-ту річницю зазвичай прикрашається золотий мастикою (колір надає безпечний харчовий барвник кандурин), елементами з їстівного золота. Часто в якості головної страви свята печуть коровай, прикрашений числом «50».

Кожен з цих звичаїв здатний урізноманітнити свято, але найголовніше - оточити літнє подружжя увагою і теплотою.

Як організувати золоту річницю

Дожити до похилого віку і зберегти шлюб - доля обраних. Саме тому ювілей 50 років весілля називають золотим. Річницю святкують урочисто, запрошуючи всіх близьких і далеких родичів, друзів. За масштабом цей захід не має поступатися одруженню.

Подарунки мають бути пов'язані з головним символом свята - золотом. Можна дарувати ювелірні прикраси (сережки, кольє, запонки), золотий годинник з пам'ятним гравіруванням, позолочене столове приладдя, сервізи. Виробники косметики представляють цілі лінії засобів декоративного догляду з біо-золотом - такий подарунок оцінить кожна жінка.

Так як подружжя знаходиться до цього моменту в літньому віці, питання організації свята зазвичай беруть на себе їхні діти. Можна зробити батькам сюрприз, обравши місцем проведення свята кафе або ресторан, де пройшле їх перше весілля.

В оформленні залу мають бути присутніми ненав'язливі відтінки жовтого - золота осика, сонячний цукор і т. д. Обов'язковою є наявність блискучих елементів. Підійдуть фольговані повітряні кулі, драпірування атласною тканиною золотого кольору, скатертини з люрексом. Красиво виглядають позолочені канделябри, перламутрові свічки, квіткові композиції. Золото відмінно поєднується з білим, тому базовим кольором інтер'єру краще зробити саме його.

Оформлення залу на Золоте весілля

Оформлення на Золоте весілля

Особливу увагу варто приділити посуду та келихам. Позолота тут не завадить, але потрібно підбирати складові сервіровки з поміркованістю, щоб оформлення не виглядало вульгарно і без смаку. На келиху для шампанського буде доречна невелика золота смужка, якщо елементи цього кольору вже присутні на тарілках, ложках і вилках. Навпаки, келихи можуть бути повністю позолоченими, якщо інші предмети нейтрального відтінку. Додатково можна декорувати блискітками пляшку шампанського, з якої будуть пити ювіляри.

Важливим є те, як буде виглядати цього дня подружжя. З огляду на вік, варто віддати перевагу комфорту. Нареченій підійде брючний костюм світлого відтінку з парою золотих аксесуарів. Але за бажання жінка може знову приміряти весільну сукню і фату. Зачіска, макіяж і манікюр мають бути присутніми, але бути стриманими. Вбрання нареченого - класичний костюм. Взуття має бути зручним, щоб чоловік і жінка могли брати активну участь в конкурсах і весільних ритуалах, не відчуваючи дискомфорту.

Сценарії для свята

Щоб все пройшло ідеально, залишилися задоволеними і гості, і подружжя, варто заздалегідь опрацювати сценарій події. У центрі залу потрібно розташувати стіл, де сядуть наречений і наречена. Оформити його можна живими квітами, аркою з куль з гелієм. Хороший варіант - панно з першими літерами імен нареченого і нареченої в золотому кольорі, драпірування.

Як провести золоте весілля

Щоб торкнутися ностальгічних почуттів подружжя і присутніх близьких людей, можна зробити міні-фотовиставу, присвячену щасливим моментам спільного життя. Інший варіант - за допомогою проектора запропонувати гостям слайд-шоу, невеликий весільний ролик чи відеофільм про подружжя. Букет нареченої потрібно скласти з білих квітів (троянд, орхідей, кал), для нареченого оформити бутоньєрку.

Не варто забувати про кільця. Під час срібного весілля (25 років) чоловік і дружина змінюють перші прикраси на срібні. В золоте весілля можна скористатися моментом і зробити зворотну заміну срібних кілець на прикраси з золота. Діти нареченого і нареченої можуть заздалегідь замовити обручки, інкрустовані дорогоцінними каменями або прикрашені гравіруванням.

Конкурси та музичний супровід

В якості ведучого можна запросити професіонала, попросити взяти на себе цю роль когось із знайомих або рідних нареченого і нареченої.

Обираючи музичний фон для заходу, варто враховувати уподобання подружжя. Для церемоніальною частини, проведення обрядів (золоте осипання, вручення подарунків, запалення свічок) підійдуть урочисті мелодії від класиків. Конкурси та інші розваги можуть супроводжуватися більш жвавими музичними композиціями. Родзинку до вечора додасть жива музика.

Картинки та листівки з привітаннями на 50-ту річницю весілля

Привітання з 50 річницею весілля

Листівки з 50 річницею весілля

Картинки з 50 річницею весілля

Привітання з Золотим весіллям

Картинки з Золотим весіллям

Листівки на Золоте весілля

Листівки на Золоте весілля