4 рік весілля - Лляне весілля

4 річниця весілля - лляне весілля

Чотири роки прожиті в шлюбі називають лляним весіллям, так як льон символізує міцність і довговічність, а також вважається символом стабільності і достатку. Ще, в народі цю річницю називають восковим чи мотузяним весіллям. Лише після чотирьох років спільного життя можна говорити про згуртовану і міцну сім'ю, коли подружжя вже досить добре пізнали одне одного і переплітаються як мотузки чи волокна льону. І розлучити їх тепер уже не так просто.

Традиції та обряди 4 річниці весілля: лляного весілля

У стародавній Русі існував гарний і цікавий звичай: у перший рік подружнього життя молода дружина починала ткати "полотно щастя" з льону. До цієї роботи вона приступала щоразу, коли чоловік був до неї особливо ласкавий, говорив теплі слова і дарував дорогі подарунки. А вранці, на день четвертої річниці весілля, вона мала накинути готове лляне покривало на чоловіка, який ще спить. Якщо чоловік був хорошим, то полотно мало укрити його з голови до ніг, а якщо він часто ображав дружину і не був до неї уважний, то покривало виходило занадто коротким.

Цієї чудової традиції можна слідувати і у наш час, трохи переробивши її на сучасний лад. Замість того, щоб ткати лляне полотно, молода дружина має вишивати по квітці на простирадлі або покривалі, коли чоловік буде до неї особливо уважний і ніжний. І якщо між подружжям панує любов і взаєморозуміння, то вишивка на тканині буде багатою і красивою. І як раз, до 4-ї річниці весілля може вийти справжній витвір мистецтва, який прикрасить спальню і буде служити своєрідним оберегом сім'ї.

Відповідно до іншої давньоукраїнської традиції, до цього ювілею дружина повинна була зшити лляну сорочку і піднести її в якості подарунка чоловікові, який мав провести у ній цілий день, не знімаючи до самої ночі. А дружина цього дня одягала яскравий святковий сарафан з льону, вишитий барвистими візерунками.

Щоб сильніше підкреслити міцність сімейного союзу, цього дня гості обсипають щасливих ювілярів насінням льону та цукерками. Також, за старих часів проводили спеціальний обряд: подружжя міцно міцно прив'язували один до одного мотузкою, а вони мали за певний час звільнитися. Якщо це не виходило, то вважали, що союз їх буде міцним і довговічним.

Як прийнято відзначати лляне весілля

Прикраса святкового столу на чотирирічний ювілей грає одну з важливих ролей. За давньою українською традицією серветки та скатертина на столі мали бути з льону. За старих часів святковий стіл прикрашали різноманітними фігурками, які символізують міцність сімейних стосунків, які чоловік повинен був виготовити своїми руками і подарувати дружині цього знаменного дня. У наш час такі фігурки, перев'язані льняною ниткою, можна придбати в спеціальних магазинах.

Також, обов'язковим атрибутом лляного весілля є воскові свічки, які потрібно запалити перед приходом гостей. Свічки будуть чудово поєднуватися з лляними скатертинами і серветками і зроблять святкову вечерю романтичною і незабутньою, навіваючи легку атмосферу загадковості і затишку, а також підкреслюючи неповторність свята. За старих часів існувало повір'я, що мед і солодощі, які цього дня обов'язково мають бути присутніми на святковому столі, принесуть до сімейний будинку лад і щастя.

А якщо ви хочете цього дня перевірити міцність ваших стосунків, тоді необхідно запалити подвійну свічку, яка має горіти протягом усього дня. Вважається, скільки часу вона буде горіти, стільки років подружжя і проживе разом.

Що подарувати на 4 річницю весілля

В цей день, як говорилося трохи вище, подружжю прийнято дарувати один одному одяг або вироби з льону. Також прекрасним подарунком буде лляної букет або ж декоративний сушений сніп невеликого розміру.

Існує жартівливий народний звичай дарувати молодим на 4-ту річницю лляну постільну білизну. Так як вважається, що перші чотири роки подружжя занадто багато часу проводить у ліжку, віддаючись любовним утіхам. В результаті чого, їх простирадла стираються до марлі. І для того, щоб заповнити цю "запас", прийнято дарувати найбільш стійкі та міцні простирадла з льону. У цьому ж аспекті можна подарувати щасливим ювілярам не тільки постільний комплект, а й інші постільні приналежності (дещо з асортименту еротичного магазину). Але такий подарунок буде доречний тільки в тому випадку, якщо ви досить добре знаєте подружжя і вони вас правильно зрозуміють. У будь-якому випадку, комплект красивої льняної постільної білизни буде найбільш затребуваним і бажаним подарунком на цю річницю.

Крім цього, на лляне весілля щасливому подружжю в якості подарунка можна піднести рушники, скатертини, напірники, фіранки або набір лляних серветок. А якщо ви маєте намір приємно здивувати винуватців річниці, то на виробі можна замовити машинну вишивку з вітальним написом, або ж зробити, наприклад, підпис «Соломія + Михайло = Кохання на віки» - тоді щасливі ювіляри ніколи не забудуть привід на честь чого саме був зроблений цей подарунок. 

Привітання на лляне весілля - 4 роки весілля

Привітання з весіллям 4 роки

Привітання з лляним весіллям

Привітання з весіллям 4 роки - лляним весіллям