23 річниця весілля

Практично щороку день одруження подружжя відзначають, як важливу подію. Адже ще один рік існує їхня сім'я, любов міцнішає, а взаєморозуміння збільшується. Зазвичай круглі дати мають власні назви. Наприклад, всі пам'ятають про Золоте весілля, яке відзначає з грандіозним розмахом вже досить немолода сімейна пара через 50 років, прожитих разом.

Вітання на 23 роки шлюбу

Зміст статті:

  • Про символи свята
  • Обряди і традиції
  • Приблизний сценарій проведення свята
  • Що можна дарувати?
  • Привітання

Однак символічні назви і особливе значення мають не тільки весільні ювілеї. Однією з таких дат є 23-я річниця сімейного життя. Цього дня святкується Берилове весілля. Чому вибрана така дата для берилу і які традиції святкування існують - на ці та інші питання спробуємо відповісти в нашій статті.

Про символи свята 23-ї річниці весілля

Вітання з Бериловим весіллям

Перш за все, розглянемо прототип символу - мінерал берил. Це допоможе багато в чому розібратися і побачити зміни в стосунках подружжя, крізь призму прекрасного каменю. Також цікаво, чи має саме ця дата 23 роки будь-який зв'язок з самим символом.

Фізичні властивості берила та їх символізм

Камінь відноситься до сімейства так званих кільчастих силікатів. Його кристали мають зазвичай шестигранную призматичну форму і можуть обладати різного ступеню прозорістю. Також мінерал має скляний блиск. Більшість його різновидів відносяться до крихким матеріалів. Самі кристали іноді можуть досягати величезних розмірів і важити кілька десятків кілограм. Також при видобутку іноді знаходять друзи кристалів. Цікаво те, що берили мають безліч різновидів. До цих мінералів відносять також деякі дорогоцінні камені - смарагд та аквамарин. Їх вартість досить велика, а деякі види смарагду за насиченністю кольору можуть оцінюватися дорожче від діамантів.

Якщо проводити паралелі, то відразу ж приходить думка про недосконалість стосунків подружжя, які іноді прекрасні, а іноді чоловік з дружиною не можуть знайти взаєморозуміння.

Також з фізичних властивостей варто згадати різноманіття забарвлення. Воно починається з повністю прозорих каменів без будь-яких домішок. Завдяки різним домішкам кристали можуть змінювати колір: синій, блакитний, зелений або темно-зелений, жовтий, рожевий, червоний. При цьому можливі варіації інтенсивності та відтінків. У шлюбі кожен рік - новий етап, а після 23 років життя разом, може набратися велика колекція їх, так само, як і з камінням.

Обряди і традиції Берилового весілля

Вітання на 23 річницю весілля

Традиції берилового весілля у наш час досить мало збереглися. Ще менше їх кількість використовується подружніми парами в якості керівництва до дії. Спробуємо описати найбільш значущі і поширені традиції та обряди зі збережених.

Найбільш красивим дійсно є своєрідне взаємне привітання подружжя. Зазвичай після 23 років спільного життя вони мають дітей і навіть іноді онуків. Тому їх будинок навряд чи пустує. В цьому і полягає головна складність цього практично обрядового дійства. Чоловік з дружиною дня мають в повній самоті привітати один одного з такою чудовою датою і ще одним камінчиком-роком до сімейної колекції. Разом з тим обов'язковий обмін подарунками, обраними самостійно, але з урахуванням смаків та інтересів чоловіка. Під словом самотність мається на увазі відсутність під час привітань сімейної пари і обміні подарунками кого б то не було. Тому прокинутися їм потрібно дуже рано, поки домочадці ще сплять і в будинку тиша і відносна порожнеча. Подарунки на 23 річницю весілля мають супроводжуватися взаємними обіцянками прожити в мирі та коханні ще чимало років, бажано до Червоного весілля, яке відзначають через 100 років після укладення шлюбу. На святі, яке відбудеться пізніше, чоловік і жінка мають з'явитися так, щоб отримані від партнера подарунки було видно всім гостям. Дехто вважає, що ранній підйом необхідний в будь-якому випадку, незалежно від присутності домашніх. 

Справа в тому, що обмін подарунками між подружжям має відбутися саме в той момент, коли сходить сонце. Що означає відродження і початок нового етапу їх спільного життя.

Ще одна традиція розповідає про один з етапів самого свята. Звичайно, на цю подію запрошені тільки близькі подружжю люди - діти, родичі, друзі. Ці люди, безумовно, були поруч з сім'єю довгі роки і встигли добре вивчити подружжя. Саме цими знаннями, спостереженнями їм доведеться поділитися з усіма присутніми. У певний момент, коли минула урочиста вступна частина, прозвучали привітання та побажання, ведучий (його роль може виконувати хтось із сімейної пари) просить уваги гостей.

Оголошується важлива частина свята - всі гості по черзі мають встати і розповісти самим «молодятам» та іншим запрошеним про те, як саме вони бачать відносини в сімейній парі.

Головна умова при цьому - чесність. Тому обов'язково потрібно говорити про всі помічені нюанси. Незалежно від того, до негативних чи позитивних вони відносяться. Подружжя уважно вислуховує ці слова і дякує кожному оратору. Погляд з боку допоможе їм зрозуміти, що у них вийшло найкраще за прожиті роки, а над чим ще треба працювати.

Приблизний сценарій проведення Берилового весілля

Перший етап святкування вже згадувався вище - це взаємні привітання подружжя і обмін подарунками без свідків. Відбувається рано вранці. Основна частина починається ближче до вечора.

Свято, хоч і не відзначається з грандіозним розмахом, все ж передбачає присутність гостей. Їх може бути досить багато, однак частіше дата вважається сімейною та провести її можна в невеликому ресторані або заміському будиночку.

Гості відразу підносять подарунки, після чого проводять невелику урочисту частину. Виступають тут тільки подружжя і ведучий. Саме він нагадує присутнім про життєвий шлях чоловіка і дружини, демонструючи невелике слайд-шоу. При цьому з історії вихоплюються абсолютно різні, як за значимістю, так і за тривалістю події. Все це супроводжується невеликим застіллям. Наступний етап - виступи гостей, які розповідають про чоловіка з дружиною, як їх сприймає оратор. Він рідко затягується на дуже тривалий час, бо порівняння можуть бути короткими, але неймовірно ємними за змістом. Хоч до цього присутні трохи розважилися, наступний етап свята може бути танцювальним або прогулянковим. Звичайно, прогулянку легше здійснити, якщо святкування відбувається за містом. Після цього вся компанія повертається, і залишок вечора дружно згадує прожиті роки.

Що можна дарувати на 23 роки весілля?

Більшість подарунків від гостей та рідних мають символічне значення, оскільки містять берил. Зовсім необов'язково це будуть особисті прикраси. Найчастіше вибирають невеликі сувеніри, можуть бути навіть окремі кристали цього мінералу. Разом з тим забарвлення може бути будь-яким. Зовсім необов'язково обирати дорогоцінні різновиди. До того ж це може бути занадто дорого. Такий подарунок можуть піднести сьогоднішнім «молодятам» родичі, домовившись між собою і зробивши презент загальним.

Разом з тим, треба пам'ятати, що традиційно вибір варто зупинити на парних речах - шпилька для краватки і брошку, жіночий і чоловічий варіант годинників і так далі.

Що стосується кольорів, то вони вважаються додатком до подарунка і відображають другу символічну частину - дату Берилового весілля. Тобто в кожному принесеному букеті буде двадцять три квітки. Цікавий варіант, коли всі складові частини цього букета будуть різного відтінку, тим самим свідчачи про різноманіття мінералу-символу.

Картинки та листівки з привітаннями на 23 річницю весілля

Вітання на 23 роки весілля

Привітання з 23 річницею весілля

Листівки на 23 роки весілля

Картинки з 23 річницею весілля

Привітання з Бериловим весіллям