55 річниця весілля - Смарагдове весілля

Привітання з 55 річницею весілля

55 років весілля прийнято називати Смарагдовим, до того ж, така назва поширена не тільки в Україні, а й в Європі. Символ свята - дорогоцінний камінь смарагд, який ніяк не можна назвати бюджетним, адже це дорогий і досить рідкісний мінерал, який відрізняється міцністю і красою. Людей, які прожили разом 55 років, часто порівнюють з ним за стійкість, надійність і справжність почуттів один до одного.

 Особливості смарагдової річниці

Смарагд - це дорогоцінний і досить не дешевий камінь, який вважається символом родючості, вірності, чесності та надійності. Подружжя, яке прожило разом понад півстоліття, прийнято порівнювати з ним.

Смарагдове весілля, як і інші подібні ювілеї, має свої особливості. Перш за все це символіка, в якій має бути присутнім зелений колір або різні його відтінки.

Другий важливий фактор - це вік «молодят». 55 років спільного життя - серйозний період. Потрібно розуміти, що пара вже немолода і в організації свята їй, швидше за все, знадобиться допомога.

Історія виникнення назви 55-ї річниці шлюбу

Як вже говорилося, смарагд символізує найбільш піднесені і позитивні якості людини і стосунків. При цьому стародавні повір'я свідчать, що він приносить в сім'ю лад, гармонію, успіх і щастя. Якщо ж уважніше придивитися до самоцвіту, то можна помітити, що камінь, який видобувається, досить сильно відрізняється від того, що пропонують покупцям ювеліри. У своєму первісному вигляді це грубий мінерал, який вимагає ретельної обробки. Його огранювання також пов'язане з труднощами, не кожен майстер береться за неї. Те ж саме можна сказати і про шлюб, який тривав 55 років. Пара піддалася серйозній «огранці», подружжя було загартоване труднощами і випробуваннями.

Саме завдяки складнощам стосунки стають міцними, без брехні, лицемірства і обману.

Також варто сказати, що не всі пари витримують випробування часом, тому 55-річна річниця сімейного життя настільки ж рідкісне явище, як і камінь смарагд.

Символіка 55 років весілля

Що стосується символіки свята, то це, звичайно, зелений смарагд і все, що пов'язано з ним. Але якщо чоловік і жінка не можуть дозволити собі придбати вироби з цим каменем, не варто засмучуватися. Як символ можна підібрати будь-які прикраси для інтер'єру або столу, які будуть імітувати смарагд або відповідати йому за колірною гамою.

Це можуть бути:

 • Штучні смарагди, які послужать головною прикрасою залу, де проходить свято.
 • Скатертина або інший столовий текстиль зелених відтінків.
 • Вази з квітами тієї ж гами.
 • Декор стільців.
 • Зелені стрічки.
 • Гірлянди і повітряні кулі.
 • Банкетні картки в зелено-помаранчевих тонах і т. д.

Головна умова - створити неповторну атмосферу в честь почесних ювілярів.

Що подарувати на 55 річницю весілля

Звичаї та традиції

Основна традиція свята - привітання та подарунки для «молодят». Пара проводить цей день разом, обмінюється подарунками, згадуючи цікаві моменти свого життя.

Також на 55-ту річницю шлюбу подружжя отримує подарунки, які згодом стають сімейною реліквією і переходять з покоління в покоління.

Крім того, в день свята прийнято запрошувати рідних і близьких, проводити час в їхньому колі. Якщо є можливість, бажано покликати на торжество не тільки родичів, але й старих друзів, особливо тих, хто був присутній на одруженні.

Як відсвяткувати

Існує безліч варіантів святкування смарагдового весілля. Тут все залежить від уподобань «молодят» та їх можливостей.

Дуже доброю традицією в останні роки став обмін кільцями зі смарагдами, а також повторне проголошення клятв любові і вірності один одному. Деякі йдуть ще далі і проводять справжню церемонію одруження з весільною аркою, вбранням та іншими атрибутами весілля. Наприкінці церемонії «наречені» отримують символічний диплом «за любов і вірність».

Якщо подружжя свого часу не пройшло обряд вінчання, то смарагдовий ювілей - дуже вдалий час, щоб зробити це. Багато з подружжів саме так і роблять. 

Сценарій проведення свята:

 • Привітання подружжя.
 • Проголошення дітьми урочистої вітальної промові.
 • Показ слайдів з фотографіями пари, краще, щоб це було в хронологічному порядку від першої зустрічі до теперішнього моменту.
 • Вітання онуків, інших родичів та друзів.
 • Святкова вечеря.
 • Родзинка вечора - весільний торт з символикою ювілею.
 • По завершенні можна організувати феєрверк.

Протягом усього святкування вельми до речі будуть неквапливі танці в супроводі живої музики, вікторини, а також конкурси або виступи молодших членів сім'ї

Якщо у подружжя немає бажання помпезно відзначати свято, то можна обмежитися скромним фуршетом в колі найближчих.

Організатори свята - діти та онуки

З огляду на те, що чоловік і жінка, які святкують 55-річний ювілей спільного життя, знаходяться в похилому віці, буде цілком доречно, якщо організацією свята займуться діти та онуки. Саме вони мають подбати про приміщення, організацію святкової музики, оформлення та інші моменти. Також дуже добре, якщо молодші члени сім'ї допоможуть літнім батькам фінансами, тим самим висловлюючи свою любов і вдячність.

Що врахувати при підготовці

Перше, що потрібно врахувати при організації свята, - це вік та уподобання «молодят». Широкий розмах - не завжди кращий варіант проведення ювілею. Також недоречними будуть занадто активні конкурси та ритмічні танці.

Прикраси на Смарагдове весілля

Подарунки на ювілей

Смарагдове весілля - важлива подія в житті подружжя, тому в жодному разі не можна забувати про подарунки, поставитися до їх вибору слід відповідально і серйозно. Про те, що презентувати «нареченим», слід подумати заздалегідь, враховуючи смаки та уподобання ювілярів.

Що дарують чоловік і дружина один одному

Для подружжя найкращим подарунком на смарагдове весілля, звичайно ж, буде ювелірна прикраса з каменем. Це можуть бути:

 • Сережки з кристалами зеленого кольору або натуральними смарагдами.
 • Підвіска.
 • Колечко.
 • Годинники.
 • Намиста.
 • Шарф або палантин.
 • Домашній одяг.
 • Що-небудь з домашнього текстилю смарагдового відтінку.

Яким би не був обраний подарунок, дуже важливо, щоб дружина залишилася задоволена, і презент припав їй до смаку.

Що ж стосується дружини, то вона може подарувати коханому чоловікові запонки з камінням зеленого кольору або натуральними смарагдами, зелений галстук або шарф, шпильку для краватки, авторучку або портсигар.

Якщо у пари немає коштів на натуральні камені, то їх чудово можна замінити малахітом або фіанітами.

Презенти від дітей та онуків

Крім сувенірів і прикрас діти й онуки часто дарують ювілярам екзотичні квіти з яскравими зеленими листками, путівки на відпочинок або до санаторію, предмети інтер'єру смарагдових кольорів. Також прекрасним подарунком стане постільна білизна або покривало з рослинним орнаментом. Доброю ідеєю буде змонтувати фільм зі старих сімейних відеозаписів, написати пісню або вірші.

Бюджетний варіант - створення сімейного фотоальбому, який розповість про історію кохання. Крім того, можна замовити у художника портрет «молодят» і вставити в рамку, прикрашену зеленими каменями.

Якщо подружжя має дачу, сад або город, то підійдуть прикраси або інші предмети для ландшафтного дизайну.

Подарунки від гостей

Зазвичай запрошені гості обмежуються нейтральними подарунками з символікою свята. До них відносяться:

 • Прикраси для інтер'єру.
 • Постільна білизна або домашній текстиль (покривала, портьєри, декоративні подушки і т. д.).
 • Побутова техніка.
 • Кухонне приладдя.
 • Невеликі сувеніри відповідної тематики.
 • Також гості можуть подарувати подружжю квитки до театру, книгу або романтичну вечерю на двох.

Головне, що слід пам'ятати при підготовці до ювілею, - він має нести радість похилому подружжю і залишитися в їх пам'яті як світлий, радісний момент, про який приємно згадувати. Важливо продумати заздалегідь всі деталі і відповідально підійти до організації торжества.

Листівки з привітаннями до 55 річниці весілля

Як святкувати 55 років шлюбу

Привітання з 55 річницею весілля

Листівки з 55 річницею весілля

Привітання зі Смарагдовим весіллям

Картинки з Смарагдовим весіллям

Листівки на Смарагдове весілля