Популярні імена в Україні

Популярні імена в УкраїніВибір імені - справа нелегка. Мало хто з батьків заздалегідь знає, яке ім'я буде мати їх дитина, але всі знають те, що ім'я багато в чому визначає як складеться її подальша доля. Тому до вибору імені більшість батьків підходять ретельно, і це не дивно, - бо мало того, що воно має бути красивим, хотілося б, щоб воно ще гармонійно поєднувалося з по-батькові та прізвищем, подобалося і татові і мамі, і не було надто поширеним. Адже не всім хочеться, щоб у групі в дитячого садку чи у класі в школі навчались ще семеро дітей з таким же ім'ям, як у вашої дитини.

І якщо ви не належите до категорії батьків, які ще в дитинстві вирішили, що їх сина або дочку будуть звати якимось певним ім'ям, то наступна інформація буде для вас дуже корисною.

Рейтинг найбільш популярних імен в Україні останніх років

Отже, в топі найпопулярніших імен, які українці дають своїм дітям, — Анастасія та Артем.

Зокрема, дівчаткам, які щойно з'явились на світ дають імена: Ганна (Анна), Анастасія, Аліна, Вікторія, Вероніка, Варвара, Єлизавета, Злата, Дарина, Марія, Софія, Олександра, Поліна, а хлопчиків: Артем, Владислав, Денис, Максим, Олександр, Юрій, Андрій, Давид, Ілля, Іван, Єгор, Кирило.

Серед рідкісних імен позначилися цікаві тенденції. Все частіше зустрічаються невживані слов'янські — Прохор, Севастян, Велізар, Дарослав, Златослава, Стефанія. Повертаються імена, які давали дітям ще в позаминулому столітті, — Ніканор, Полікарп, Добриня, Аделіна, Фружина, Євпраксинія. Ще одне «ноу-хау» — називати дітей біблійними іменами. Хіт сезону в Центральній Україні — ім'я дружини старозавітного царя Давида, Вірсавія. Є серед новонароджених Аврами, Лазарі, Рувіми, Самуїли, Есфірі і Маріанни.

А ось серед незвичних імен для дівчаток помічені наступні: Ая, Айсу, Електра і Маржина. Серед хлопчиків були актуальні імена Араш, Дзенислав, Джуніор, Ишаан і Зорро.

А ось рейтинг з 30 популярних імен останніх років, взятий з неофіційних джерел

Хлопчики: На першому місці Микита, далі за спаданням: Кирило, Данило, Максим, Артем, Матвій, Ілля, Ярослав, Рейтинг популярних імен в УкраїніЄгор, Марк, Тимофій, Дмитро, Арсеній, Гліб, Олександр, Роман, Олексій, Іван, Михайло, Макар, Костянтин, Владислав, далі Богдан, трохи менш популярні імена Денис, Олексій, Давид, Андрій, Святослав і Лев, а замикає рейтинг ТОП 30 ім'я Назар.

Дівчатка: найпопулярніше ім'я, звичайно ж, Софія, трохи поступається лідеру ім’я Єва, Поліна, Аріна, Кіра, Валерія, Аліса, Вероніка, Мілена, Ірина, Анастасія, Марія, Єлизавета, Злата, Діана, Маргарита, Аліна, Вікторія, потім йдуть імена Уляна, Ксенія, Ганна, Катерина, Олександра, Варвара, Ангеліна, Кароліна, Камілла, Ніка, Емілія і замикає список Каріна.