Чоловічі імена грецького походження

Чоловічі імена грецького походження

Анатолій
Андрій
Аркадій
Арсен
Артем
Василь
Григорій
Денис
Дмитро
Євген
Єгор
Зиновій
Кирило
Лев
Макар
Микола
Олександр
Олексій
Олесь
Петро
Платон
Родіон
Степан
Тарас
Тимофій
Федір

Грецька мова має два варіанти її вживання. По-перше, це розмовна мова. По-друге, це так звана «чиста мова». Походження останньої засноване на давньогрецькому діалекті з сучасною вимовою. Вона була створена штучно з метою повернути країні рідну мова після турецького впливу. 

«Правильна» грецька мова отримала назву кафаревуса. Не один десяток років вона вважалася офіційною грецькою мовою. Розмовна мова, врешті-решт, взяла гору і була визнаною. 

Імена в Греції переважно мають грецьке походження. Умовно вони поділяються на дві групи. До першої можна віднести античні імена, пов'язані з міфологією. До другої групи належать грецькі імена, взяті з православного календаря. Серед греків також можна зустріти багато єврейських та латинських імен, взятих з православного календаря. У ХХ столітті стали з'являтися західноєвропейські імена. 

У Греції є свої традиції іменування. Так перший син в сім'ї отримує ім'я діда по батьківській лінії, другий син ім'я діда по материнській лінії. Перша донька отримує ім'я бабки по батькові, а друга - по матері. Якщо в родині більше трьох дітей однієї статі, то їх називають вже довільно. При цьому синові намагаються не давати ім'я батька. Усіх цих традицій греки дотримуються досить суворо. З цієї причини серед родичів постійно зустрічаються діти з однаковими іменами. У кожного грецького імені є офіційна та розмовна форма. При цьому згідно з грецькими законами в паспорті може бути зафіксована навіть зменшувальна форма імені. Яку форму імені людина буде використовувати в своєму житті, вона обирає самостійно. 

У грецьких словах, в тому числі й іменах, згідно з правилами орфографії має стояти наголос. Наприклад, Ванге'ліс. Серед стародавніх греків було прийнято давати дітям імена, які означають позитивні якості. Ці імена дуже популярні й донині. Запозичені грецькі імена прижилися майже у всіх європейських мовах. 

Чоловічі імена грецького походження в Україні

Чимало українських імен іноземного походження мають грецьке коріння. Особливо багато українських чоловічих імен грецького походження. Після прийняття християнства на території України, дітям давали імена при хрещенні. Священик обирав ім'я дитині згідно церковних імен. 

Найбільш часто зустрічаються чоловічі імена з грецьким корінням в нашій країні такі як Олексій, Сергій, Олександр та інші. Для більш звичного звучання вони були змінені згідно правил вимови української мови і дуже швидко прижилися. Імена, які давалися дитині при хрещенні, дуже довго були в ужитку у малограмотних людей. Селяни боялися ослухатися священика і були змушені носити імена Фока, Сисой або Дормидонт. На сьогоднішній день серед грецьких імен дуже популярні дещо інші чоловічі імена: Артем, Олександр, Дмитро, Микита, Кирило та багато інших. Всі ці імена вже давно не сприймаються як іноземні, хоча й мають грецьке походження.