Привітання з Днем народження за роками

Щороку ми вітаємо наших близьких та рідних з Днем народження і щороку маємо сказати їм щось свіженьке і влучне. Хто б і що не  казав, але будь-якій людині приємно чути компліменти та щирі слова вдячності! Сподіваємось наша збірка привітань з днем народження на кожен рік допоможе вам відшукати потрібні слова, які стануть точним відображенням ваших емоцій, співпадуть з вашими власними побажаннями, а також стануть у нагоді для того, щоб привітати іменинника на відстані. До вашої уваги:

  • привітання прозою та у віршах
  • листівки та картинки з привітаннями за роками

 

 

З

народженням
сина

З

народженням

донечки

       

місяці

 дитячі листівки та картинки
             
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   

З ювілеєм:

50 років 50 років

55 років 55 років

60 років 60 років

Що таке ювілей і звідки походить?

Хто тільки і як тільки сьогодні не використовує в мові слово "ювілей". Добре, що словники української мови це дозволяють, однак, обмежують поняття лише круглими датами. Але існує думка, що єдиним бездоганним використанням цього слова з точки зору історії та етимології є застосування його до 50-річної річниці.

Згідно зі словником Фасмера, слово ювілей потрапило до української мови з німецької приблизно у XVIII ст. До німецької ж воно потрапило з латині (iubilaeum), а до латини - з івриту ( "йобель", що означало " баранячий ріг "). Зараз це слово, можливо, вимовляється на івриті не так. У Єврейської енциклопедії зазначена вимова "іовел".

Чому саме "баранячий ріг"?. У рогову трубу проголошувався Ювілейний рік, який завершував сім седмиць років (кожна седмиця завершувалася суботнім роком - роком відпочинку). Цей, 50-й, був немов суботній рік в квадраті. Цього року звільнялися раби (не всі), поверталися борги і землі (теж не всі), хлібороби не сіяли і не збирали врожай.

З днем народження по рокам

У Вікіпедії зазначається, що Ювілейний рік був введений Мойсеєм. Автор, мабуть, має на увазі текст з книги Левит, де святкування цього року регламентується. Але це не так. Рік Рогових Труб визначав життя племен в цих місцях ще за часів Авраама. В ті часи існувало 2 види земельної власності:

  • Ахузза - родова власність. У разі продажу за межі роду вона мала бути повернута в Ювілейний рік. Тому ціна її була пропорційна числу років, які залишилися до повернення.
  • Мікна - справжня власність, предмет реальної купівлі та продажу.

Коли Авраам хотів поховати Сару в печері Махпела (Буття, глава 23), йому пропонують її задарма (як ахузза незадовго до Ювілейного року земля ця нічого не варта, завтра все одно відберуть). Однак він просить цю землю у вічну власність (це і є мікна) і платить за це жахливу в порівнянні з іншими біблійними угодами суму в 400 шеклів срібла в присутності достатньої кількості свідків. Тож земля ця стає вже родовою і тому невідчужуваною власністю Авраама. Як видно з цього уривка, без правильного розуміння стародавніх, ще неписаних законів Ювілейного року, правильне розуміння біблійних текстів неможливо.

Для повноти картини варто зазначити, що католицька церква дещо змінила поняття "ювілейного року". Папа Боніфацій VIII 1300-го року оголосив 100-річні роки - ювілейними. Матеріальні борги в ці роки не поверталися, зате поверталися борги духовні. Паломникам, які відвідували Рим в такі роки, дарувалося повне відпущення гріхів. Ювілейні доходи потекли до церкви такою річкою, що Папи стали неухильно скорочувати термін. Климент VI зробив ювілейним кожен 50-й, Урбан VI - кожен 33-й, а Павло II (в 1475 р) - кожен 25 рік. Таож не тільки гроші схильні до інфляції, а й ювілеї.

Ми не знаємо навіщо вам ці всі подробиці, але сподіваємося, що збірка привітань з днем народження за роками (і не тільки ювілейними) стане вам у нагоді і дозволить не тільки знайти нові ідеї для привітань, а й допоможе краще зрозуміти природу та силу ваших емоцій до ювіляра!