Привітання з днем ангела Анастасія

День ангела Анастасія. Іменини Анастасії.

4 січня - Анастасія Узорішительниця, римляниня Іллірійська, вмц.

23 Березня - Анастасія Патрикія, Олександрійська, пустельниця

28 Квітня - Анастасія Римська, мц.

28 травня - Анастасія Латрійська

1 червня - Анастасія, мц.

9 червня - Анастасія, мц.

4 липня - Анастасія, прп .. [матір свт. Сави Сербського]

11 листопада - Римляниня, Солунська, прмц.

12 листопада - Анастасія Римляниня, Солунська, прмц.

26 грудня - Анастасія, подвижниця.

Картинки привітання з днем ангела Анастасія

Картинки з днем ангела Анастасія

Картинки з іменинами Анастасія

Привітання з іменинами Анастасії

Листівки з днем ангела Настя

Картинки привітання з днем ангела Анастасія

Анастасія Узорішительниця

04 січня - день ангела

4 січня православні віруючі згадують пам'ять святої Анастасії Узорішительниці, яка особливо шанується представницями слабкої статі. Свята вважається покровителькою вагітних жінок і матерів. Допомагає вона і ув'язненим, від чого й отримала ім'я - Узорішительниці. Свята Анастасія покірно прийняла муки в ім'я християнської віри. До неї звертаються з молитвою для позбавлення від тяжких уз і страждань.

Історія життєвого подвигу великомучениці Анастасії

Анастасія була родом з багатої і знатної родини, яка проживала в Римі у X столітті. Мати дівчинки була таємною християнкою і прищепила донечці любов до істинної віри. В юності Анастасія дивувала оточуючих своєю красою і мудрістю. Після смерті матері дівчину віддали заміж за язичника. Однак, вірна обітниці чистоти, вона під приводом хвороби уникала подружнього ложа.

Багато часу Анастасія присвячувала допомозі християнам, ув'язненим до темниці. Вона годувала їх, втішала і лікувала рани. Після смерті чоловіка подвижниця залишилася багатою вдовою. Вона відправилася у мандри, під час яких проповідувала християнське вчення, а своїми грошима допомагала гнобленим владою християнам. Вона так старанно допомагала в'язням і так журилася про їхню долю, що видала себе. Анастасію схопили і привели до язичницького жерця, який під страхом мученицької смерті зажадав від неї відмовитися від віри у Христа. Однак праведниця без коливань вибрала тортури і загибель. Жрець, який намагався зганьбити її раптово був вражений сліпотою. Після його смерті Анастасія здобула свободу.

Мученицька смерть святої Анастасії

Святу прихистила молода християнка. Однак її чоловік-язичник видав Анастасію владі. Кілька місяців праведницю катували голодом, але вона дивним чином залишалася живою. Тоді Анастасію разом зі 120 християнами посадили в корабель з пробитим дном і відправили в море на вірну смерть. Раптом перед ними з'явилася свята Феодотія, яка повернула судно до берега і врятувала в'язнів. Язичники все одно стратили мучеників.

Анастасію спалили заживо, розп'яли між 4 стовпів. Згідно з переказами, останки святої залишилися не зворушені вогнем. Їх поховали за християнським звичаєм, а на місці страти звели храм. Зараз мощі святої Анастасії Узорішительниці зберігаються в Константинополі і Греції і є місцями поклонінь.

Читайте також: